Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2.А. Атомдар.Молекулалар.Заттар Күні:10.11.2017ж. Сынып:7 |
Мұғалімнің аты-жөні: Еркебалаева Нургуль Сатыбалдиевна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атомдар мен молекулалар
|
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1.- Атомдар мен молекулалардың айырмашылығын білу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Атомдар мен молекулалардың анықтамасын біледі. Басым көпшілігі: Атомдар мен молекулалардың айырмашылығын ажырата алады. Кейбір оқушылар: Кейбір атомдар мен молекулалардың шар өзекті модельін құрастыра алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
• Атомдар мен молекулалардың анықтамасын біледі • Атомдар мен молекулалардың айырмашылығын айта алады • Кейбір атомдар мен молекулалардың шар өзекті модельін құрастыра алады . |
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика және терминология: Оқушылар атом мен молекула ұғымын ажырата алады, суреттеу арқылы, анықтама бере алады. Негізгі сөздер мен тіркестер Атом, молекула |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім Сын тұрғысынан ойлау, жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Физика, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.3.1.1 заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
–Сәлемдесу - Оқушыларды түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал тудыру мақсатында жағымды сөздер айту Сынып оқушыларын топқа біріктіру әдісі: Санамақ арқылы 2 топқа топтастыру. І топ: Атом, ІІ топ Молекула. 2.Үй тапсырмасын тексеру 1.“ Ыстық орындық” әдісі. 1.Химия пәні нені оқытады? 2. Заттың қанша күйі бар? 3. Химиялық реакцияның белгісі не? 4. Күнделікті өмірде жиі кездесетін құбылыстар қандай? « «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды. Әр жауапқа – 1 ұпай |
интербелсенді тақта, плакаттар Оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Қызығушылықты ояту: суреттер бойынша тақырыпты ашу.
Грекше «атом» бөлінбейтін деген мағынаны білдіреді. Атомдар – заттың химиялық бөлінбейтін ұсақ бөлшектері. Атомдар өзара бірігіп молекула түзеді. Молекулалар атомдарға ыдырайды. Заттың қасиеттері мен құрамы сақталатын ұсақ бөлшектерді молекулалар деп атайды. Молекулалар атомдарға ыдырайды. Молекулалар химиялық реакциялар кезінде ыдырайды.Яғни молекулалар – химиялық бөлінетін бөлшектер.
2- тапсырма
А
Атом Молекула
Сергіту сәті: Ойын 3- тапсырма Модель құрастыру Төменде берілген 2- суретті пайдалана отырып,заттың шар өзекті моделін құрастырыңдар
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
5. Қорытынды: Сонымен оқушылар бүгінгі сабағымыздың қорытындысын шығарайық: « Бір минут» идеясын жүзеге асыру көзделінеді
Үй жұмысы:
|
Плакаттар, фломастер, оқулық , интернет |
||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық жəне қауіпсіздік |
||||||||||||||||||||||
|
1.Топпен жұмыс барысында оқушылардың барлығының жұмыс жасау қарқындылығын және толық жауап берулерін басты назарда ұстаймын. Оқушыларға сабақтың тақырыбына өз бетімен зерттеу жүргізу арқылы түсінуге мүмкіндік беремін. |
1.Оқушыларға сурет бере отырып, ондағы сұрақтарға жауап беруі арқылы өзара байланыс орнатуға мүмкіндік беріледі. 2. Сабақты бағалау үшін, сұрақтар қою, топпен талқылау және жаңа сабаққа қорытынды шығару барысында оқушының сабақ материалын қаншалықты түсінгені байқалады. |
|
||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атомдар.Молекулалар.Заттар
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2.А. Атомдар.Молекулалар.Заттар Күні:10.11.2017ж. Сынып:7 |
Мұғалімнің аты-жөні: Еркебалаева Нургуль Сатыбалдиевна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Атомдар мен молекулалар
|
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.2.1.- Атомдар мен молекулалардың айырмашылығын білу. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Атомдар мен молекулалардың анықтамасын біледі. Басым көпшілігі: Атомдар мен молекулалардың айырмашылығын ажырата алады. Кейбір оқушылар: Кейбір атомдар мен молекулалардың шар өзекті модельін құрастыра алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
• Атомдар мен молекулалардың анықтамасын біледі • Атомдар мен молекулалардың айырмашылығын айта алады • Кейбір атомдар мен молекулалардың шар өзекті модельін құрастыра алады . |
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика және терминология: Оқушылар атом мен молекула ұғымын ажырата алады, суреттеу арқылы, анықтама бере алады. Негізгі сөздер мен тіркестер Атом, молекула |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім Сын тұрғысынан ойлау, жауапкершілік |
|||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Физика, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
7.3.1.1 заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
–Сәлемдесу - Оқушыларды түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал тудыру мақсатында жағымды сөздер айту Сынып оқушыларын топқа біріктіру әдісі: Санамақ арқылы 2 топқа топтастыру. І топ: Атом, ІІ топ Молекула. 2.Үй тапсырмасын тексеру 1.“ Ыстық орындық” әдісі. 1.Химия пәні нені оқытады? 2. Заттың қанша күйі бар? 3. Химиялық реакцияның белгісі не? 4. Күнделікті өмірде жиі кездесетін құбылыстар қандай? « «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды. Әр жауапқа – 1 ұпай |
интербелсенді тақта, плакаттар Оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2. Қызығушылықты ояту: суреттер бойынша тақырыпты ашу.
Грекше «атом» бөлінбейтін деген мағынаны білдіреді. Атомдар – заттың химиялық бөлінбейтін ұсақ бөлшектері. Атомдар өзара бірігіп молекула түзеді. Молекулалар атомдарға ыдырайды. Заттың қасиеттері мен құрамы сақталатын ұсақ бөлшектерді молекулалар деп атайды. Молекулалар атомдарға ыдырайды. Молекулалар химиялық реакциялар кезінде ыдырайды.Яғни молекулалар – химиялық бөлінетін бөлшектер.
2- тапсырма
А
Атом Молекула
Сергіту сәті: Ойын 3- тапсырма Модель құрастыру Төменде берілген 2- суретті пайдалана отырып,заттың шар өзекті моделін құрастырыңдар
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
5. Қорытынды: Сонымен оқушылар бүгінгі сабағымыздың қорытындысын шығарайық: « Бір минут» идеясын жүзеге асыру көзделінеді
Үй жұмысы:
|
Плакаттар, фломастер, оқулық , интернет |
||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық жəне қауіпсіздік |
||||||||||||||||||||||
|
1.Топпен жұмыс барысында оқушылардың барлығының жұмыс жасау қарқындылығын және толық жауап берулерін басты назарда ұстаймын. Оқушыларға сабақтың тақырыбына өз бетімен зерттеу жүргізу арқылы түсінуге мүмкіндік беремін. |
1.Оқушыларға сурет бере отырып, ондағы сұрақтарға жауап беруі арқылы өзара байланыс орнатуға мүмкіндік беріледі. 2. Сабақты бағалау үшін, сұрақтар қою, топпен талқылау және жаңа сабаққа қорытынды шығару барысында оқушының сабақ материалын қаншалықты түсінгені байқалады. |
|
||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

томдар мен
молекулалардың ұқсастығы мен айырмашылығын айтып, диаграмманы
толықтырыңыз.














