№76 ЖББМ
|
Бөлім: |
7.2A Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Басымбекова У.К. |
|
|
Күні: |
22.11.21 жыл |
|
|
Сынып: 7«Ә» сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атомның құрамы мен құрылысы. Изотоптар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.5 –протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу 7.1.2.6 –алғашқы 20 элементтің атом құрылысы (p+, n0, e-) мен атом ядросының құрамын білу; 7.1.2.7 –изотоп түсінігін білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Атомның құрамы мен құрылысын біледі Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар p+, n0, e не екенін біледі Кейбір оқушылар үшін: Изотоп түсінігін сипаттай алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Білім алушылармен амандасып,назарларын сабаққа аудару. Топқа бөлу
Өткен тақырыпқа қайталау жасау Сабақ тақырыбы тақтаға жазылады. «Cандық» әдісіБілім алушыларға сабақ тақырыбына байланысты мақсат қою ұсынылады. |
Ұстазды мұқият тыңдап,суреттерді алу арқылы топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Білім алушылар сұрақтарға жауап беру арқылы,билет сатып алады. Қолшатырға білім алушылар өз мақсаттарын жазады |
Бағалау ретінде «Білімге билет» әдісі |
https://wordwall.net/ru/resoure/25270672 |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 25 мин
|
«Қазақстанға саяхат» әдісі арқылы сабағымызды бастаймыз Білім алушылар алдында Қазақстан картасы беріледі
1тапсырма Семей қаласы топтық жұмыс
2тапсырма Нұрсұлтан қаласы жеке жұмыс
3тапсырма Ақтау қаласы
4тапсырма Түркістан қаласы
Оттек изотоптары үшін массалық сандарын анықта.
Үйге тапсырма:50 бет 6-тапсырма |
Білім алушылар алдарындағы картамен таныс болады. Сабақ барысында сол картадағы тапсырмаларды орындап отыру керек |
Бағалау парағы билет арқасында беріледі 1-10 баллдық жүйе Дескриптор
3 балл Дескриптор 1.Элементтің атауын,таңбасын анықтайды 2.Протон санын,нейтрон санын есептейді. 3 балл Дескриптор 1.Протондар мен нейтрондарды ажыратады. 2.Жасырын элемент моделін анықтайды. 2 балл Дескриптор 1.Оттектің изотоптарымен танысады. 2.Оттек изотоптарының массалық санын анықтаймыз. 2 балл |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Қорытындылау Алматы қаласы
«Сандық» әдісі Мақсаттар сандққа жабыстыру |
Сұрақтарға жауап береді. 1.Сабақ несімен ұнады? 2.Жаңа тақырыпты қалай түсіндің? 3.Сабақтаан алған әсерің? |
Жалпы балл 0 – 4 балл Орташа 5 – 7 балл Жақсы 8 -10 балл Жарайсың |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атомның құрамы мен құрылысы. Изотоптар
Атомның құрамы мен құрылысы. Изотоптар
№76 ЖББМ
|
Бөлім: |
7.2A Атомдар. Молекулалар. Заттар |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Басымбекова У.К. |
|
|
Күні: |
22.11.21 жыл |
|
|
Сынып: 7«Ә» сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атомның құрамы мен құрылысы. Изотоптар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.5 –протон, электрон, нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін, массасын зарядын білу 7.1.2.6 –алғашқы 20 элементтің атом құрылысы (p+, n0, e-) мен атом ядросының құрамын білу; 7.1.2.7 –изотоп түсінігін білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Атомның құрамы мен құрылысын біледі Көпшілік оқушылар үшін: Білім алушылар p+, n0, e не екенін біледі Кейбір оқушылар үшін: Изотоп түсінігін сипаттай алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Білім алушылармен амандасып,назарларын сабаққа аудару. Топқа бөлу
Өткен тақырыпқа қайталау жасау Сабақ тақырыбы тақтаға жазылады. «Cандық» әдісіБілім алушыларға сабақ тақырыбына байланысты мақсат қою ұсынылады. |
Ұстазды мұқият тыңдап,суреттерді алу арқылы топқа бөлінеді Сұрақтарға жауап береді Білім алушылар сұрақтарға жауап беру арқылы,билет сатып алады. Қолшатырға білім алушылар өз мақсаттарын жазады |
Бағалау ретінде «Білімге билет» әдісі |
https://wordwall.net/ru/resoure/25270672 |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 25 мин
|
«Қазақстанға саяхат» әдісі арқылы сабағымызды бастаймыз Білім алушылар алдында Қазақстан картасы беріледі
1тапсырма Семей қаласы топтық жұмыс
2тапсырма Нұрсұлтан қаласы жеке жұмыс
3тапсырма Ақтау қаласы
4тапсырма Түркістан қаласы
Оттек изотоптары үшін массалық сандарын анықта.
Үйге тапсырма:50 бет 6-тапсырма |
Білім алушылар алдарындағы картамен таныс болады. Сабақ барысында сол картадағы тапсырмаларды орындап отыру керек |
Бағалау парағы билет арқасында беріледі 1-10 баллдық жүйе Дескриптор
3 балл Дескриптор 1.Элементтің атауын,таңбасын анықтайды 2.Протон санын,нейтрон санын есептейді. 3 балл Дескриптор 1.Протондар мен нейтрондарды ажыратады. 2.Жасырын элемент моделін анықтайды. 2 балл Дескриптор 1.Оттектің изотоптарымен танысады. 2.Оттек изотоптарының массалық санын анықтаймыз. 2 балл |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Қорытындылау Алматы қаласы
«Сандық» әдісі Мақсаттар сандққа жабыстыру |
Сұрақтарға жауап береді. 1.Сабақ несімен ұнады? 2.Жаңа тақырыпты қалай түсіндің? 3.Сабақтаан алған әсерің? |
Жалпы балл 0 – 4 балл Орташа 5 – 7 балл Жақсы 8 -10 балл Жарайсың |
|
шағым қалдыра аласыз

























