|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№59 сабақ. Ат – ер қанаты. «Атқа міндім» Қастек Баянбай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын көркемсөздермен жеткізеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 8-тапсырма « Жаңалық ашамыз» әдісі Оқушыларға түрлі дереккөздер ұсынылады.Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыру
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы. Пікір білдір. 1. Ат – ердің қанаты. 2. Жылқы – малдың патшасы. 3. Жылқының сүті – шекер, еті – бал.
ЕБҚ Жылқы туралы суреттерді пайдаланып, өзің білетін мәліметтер келтір.
2-тапсырма Өлеңді тыңда Қастек Баянбай «Атқа міндім» өлеңі «Стоп кадр» әдісі Оқушыларға өлең таратылып беріледі. Стоп кадр әдісі арқылы өлеңді мұқият оқиды. Кейіпкерлердің іс-әрекетін айтады. Өлеңді оқып отырған кезде белгілі бір сигнал беріледі, белгі берілген кезде «стоп кадр» деп біреуді түртіп қалғанда тоқтаған жерінде кейіпкердің іс-әрекетін айтады. Мәтін аяқталғанша дейін осылай жалғасады.
3-тапсырма Автормен танысу Қастек Баянбай 1936 жылы Алматы облысы Алакөл ауданы Талдыбұлақ ауылында туған. «Балаларға базарлық», «Тәтті сабақ», «Асар» және т.б өлең жинақтарының авторы.
ЕҚБ 4-тапсырома «Оқиғалар желісі» әдісі. Оқушыға сурет қиындыларын беріп, суреттерді ретімен орналастыруды тапсырады.Оқушы оқиға желісін ретімен орналастырады
Топтық жұмыс 5-тапсырма «Дөңгелек үстел» әдісі Алғаш атқа мінген балаға хат жаз. Сөйлем саны топ мүшелерінің санына қарай шектеулі, мысалы, топта 5 оқушы болса хат тек 5 сөйлемнен құралуы керек. Топ мүшелерінің біріншісі хаттың алғашқы сөйлемін жазып, жанындағы оқушыға береді, ол оқушы хаттың екінші сөйлемін жазып келесі оқушыға береді, ол оқушы да үшінші сөйлемін жазып келесіне береді. Осылайша топ мүшелері бірінің жазғанын бірі толықтырып ортақ 1 хат жазып шығады
6-тапсырма Жырдың мазмұны бойынша қандай сурет салауға болатыныны оқушылардан сұралады. Оқушылар топта бірлесіп сурет салады. «Галереяға шарлау» әдісі бойынша топтардың жұмысын аралап қарайды, салған сурет бойынша сұрақтарын стикерге жазады. Сұрақтар: -Баланың алғаш атқа мінгенін өлеңнің қай шумақтарынан аңғардың? -Алғаш атқа мінген бала қандай сезімде болады? -Бала аттан қорыққанын неге сездіргісі келмеді?
Үй тапсырмасы Берілген тақырыптар төңірегінде ой бөліс 1.Атқа міну-өнер 2.Атқа міну-спорттың түрі 3.Атқа міну-ұлттық ойын
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Пікір білдіреді
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Автормен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Топта хатты толықтырып жазады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастырады-1б
Дескриптор: Жылқы туралы пікірін білдіреді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өлеңді мұқият оқиды-1б Кейіпкерлердің іс-әрекетін айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Автор туралы мәліметтер біледі-1б
Дескриптор: Алғаш атқа мінген балаға хат жазады-1б Топ мүшелері бірінің жазғанын бірі толықтырып ортақ 1 хат жазып шығады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Оқушылар топта бірлесіп сурет салады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Керемет!
«Әуе шарлары» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Конверт
Оқулық
Жұмыс парақтары
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Атқа міндім. Қастек Баянбай
Атқа міндім. Қастек Баянбай
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№59 сабақ. Ат – ер қанаты. «Атқа міндім» Қастек Баянбай |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.2 – шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ойын көркемсөздермен жеткізеді |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 8-тапсырма « Жаңалық ашамыз» әдісі Оқушыларға түрлі дереккөздер ұсынылады.Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастыру
Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма Түсініп оқы. Пікір білдір. 1. Ат – ердің қанаты. 2. Жылқы – малдың патшасы. 3. Жылқының сүті – шекер, еті – бал.
ЕБҚ Жылқы туралы суреттерді пайдаланып, өзің білетін мәліметтер келтір.
2-тапсырма Өлеңді тыңда Қастек Баянбай «Атқа міндім» өлеңі «Стоп кадр» әдісі Оқушыларға өлең таратылып беріледі. Стоп кадр әдісі арқылы өлеңді мұқият оқиды. Кейіпкерлердің іс-әрекетін айтады. Өлеңді оқып отырған кезде белгілі бір сигнал беріледі, белгі берілген кезде «стоп кадр» деп біреуді түртіп қалғанда тоқтаған жерінде кейіпкердің іс-әрекетін айтады. Мәтін аяқталғанша дейін осылай жалғасады.
3-тапсырма Автормен танысу Қастек Баянбай 1936 жылы Алматы облысы Алакөл ауданы Талдыбұлақ ауылында туған. «Балаларға базарлық», «Тәтті сабақ», «Асар» және т.б өлең жинақтарының авторы.
ЕҚБ 4-тапсырома «Оқиғалар желісі» әдісі. Оқушыға сурет қиындыларын беріп, суреттерді ретімен орналастыруды тапсырады.Оқушы оқиға желісін ретімен орналастырады
Топтық жұмыс 5-тапсырма «Дөңгелек үстел» әдісі Алғаш атқа мінген балаға хат жаз. Сөйлем саны топ мүшелерінің санына қарай шектеулі, мысалы, топта 5 оқушы болса хат тек 5 сөйлемнен құралуы керек. Топ мүшелерінің біріншісі хаттың алғашқы сөйлемін жазып, жанындағы оқушыға береді, ол оқушы хаттың екінші сөйлемін жазып келесі оқушыға береді, ол оқушы да үшінші сөйлемін жазып келесіне береді. Осылайша топ мүшелері бірінің жазғанын бірі толықтырып ортақ 1 хат жазып шығады
6-тапсырма Жырдың мазмұны бойынша қандай сурет салауға болатыныны оқушылардан сұралады. Оқушылар топта бірлесіп сурет салады. «Галереяға шарлау» әдісі бойынша топтардың жұмысын аралап қарайды, салған сурет бойынша сұрақтарын стикерге жазады. Сұрақтар: -Баланың алғаш атқа мінгенін өлеңнің қай шумақтарынан аңғардың? -Алғаш атқа мінген бала қандай сезімде болады? -Бала аттан қорыққанын неге сездіргісі келмеді?
Үй тапсырмасы Берілген тақырыптар төңірегінде ой бөліс 1.Атқа міну-өнер 2.Атқа міну-спорттың түрі 3.Атқа міну-ұлттық ойын
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды
Өткенді пысықтайды
Пікір білдіреді
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Автормен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Топта хатты толықтырып жазады
Тапсырманы орындайды
Үй тапсырмасын орындайды
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Ғаламтордан немесе энциклопедиядан халқымыз тобылғы мен қамшыны неліктен қастерлегені туралы мәліметтер жинастырады-1б
Дескриптор: Жылқы туралы пікірін білдіреді-1б
Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Өлеңді мұқият оқиды-1б Кейіпкерлердің іс-әрекетін айтады-1б
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Автор туралы мәліметтер біледі-1б
Дескриптор: Алғаш атқа мінген балаға хат жазады-1б Топ мүшелері бірінің жазғанын бірі толықтырып ортақ 1 хат жазып шығады-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар!
Дескриптор: Оқушылар топта бірлесіп сурет салады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Керемет!
«Әуе шарлары» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық
Жұмыс дәптері
Суреттер
Конверт
Оқулық
Жұмыс парақтары
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Оқулық
Кері байланыс тақтасы
|
||
шағым қалдыра аласыз



















