Қызылорда облысы Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің « №93 орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ (САБАҚ) ЖОСПАРЫ
|
Білім беру ұйымының атауы: |
«№93 орта мектеп» КММ |
|
Бөлім: |
Тіршілік үшін күрес және логика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахмет Раиса Әбдікалыққызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Артур Конан Дойл (Дойль) «Интернатта болған жағдаят» повесть
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Әдеби шығарманың сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарын анықтау; Шығарманың фабуласын сәйкес тезистік жоспар құру; Шығармадағы адамгершілік, адалдық секілді асыл қасиеттердің берілуіне талдау жасап, талдау эссесін жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарманың сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарын анықтайды; Шығарманың фабуласын сәйкес тезистік жоспар құрады; Шығармадағы адамгершілік, адалдық секілді асыл қасиеттердің берілуін талдайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады. «Жүректен-жүрекке» тренинг. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып бір-біріне жүрекше арқылы шын жүректен тілек жолдайды. Топқа бірігу. «Мақал құрастыру». |
Мақсаты: бірлесіп жұмыс жасауға, тез ойланып, тез шешім шығаруға үйрету Оқушылар таратылған кеспе қағаздағы жетіспей тұрған сөзді тауып, мақалды құрастыру арқылы топтасады. 1-топ, 2-топ. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері таныстырылады.
|
Тиімділігі: көңілдерін сабаққа бөлуге, ойын шоғырландыруға ықпал етеді. ҚБ. «Қол соғу»
. |
Жай муызыка ойналып тұрады |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 минут |
Бейнежазба көрсетіледі. Оқушылар мұқият тыңдап, керек деректерді дәптерге түсіріп отырады. |
Қызығушылықты ояту.ТЖ. «Идеялар жинау» әдісі. 1-тапсырма.Артур Конан Дойл «Интернатта болған жағдаят» әңгімесі туралы бейнежазба көрсетіледі. Бейнежазба желісі бойынша оқушылар топта әңгіменің қысқаша мазмұнын талдайды. |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 20 минут |
Мұғалім кері байланыс жүргізеді: -Топта жұмыс істеу ұнады ма? -Топтың пікірлерімен келісесіздер ме? Неліктен? Жұптық жұмыс. Мұғалім топтар ішінде оқушыларды жұптарға біріктіреді. Көркем шығарма желісі бойынша «Кіріспе», «Қорытынды» бөлімдерінен үзінділер беріледі. Кері байланыс. «Бір айналым сөйлем» әдісі. |
2-тапсырма. Әңгіме желісі
бойынша берілген суреттер арқылы
«Хикая
картасын» толтырады. Оқушылар берілген үзінділерді талдай отырып берілген кестені толтырады
ТЖ.«Кейіпкерлер әлемі» әдісі. Оқушылар топтасып әрекет етеді. Әр топ бір-бірлеріне әңгіме мазмұны бойынша сұрақтар қояды. Сұрақтардың мазмұны шығарма кейіпкерлерімен, орын алған оқиғалармен байланысты болуы керек. Ұтымды сұрақ пен мәнді жауап бағаланады. Шығарма атауы:____________________________________ Кейіпкерлері:______________________________________ Қасиеттері қалай суреттелген?_______________________ Кейіпкерге берілетін баға____________________________ Ой-тұжырым, мақал-мәтел, даналық сөз______________
|
ҚБ. Топтар бірін-бірі дескриптор арқылы бағалайды
ҚБ. «Көршіңді бағала» әдісі бойынша жұптар бірін-бірі бағалайды.
ҚБ. Дескриптормен бағалау: -кейіпкерлері жүйесін анықтайды; -қасиеттерін суреттейді; -кейіпкерлерге баға береді; -қорытындылайды.
|
|
||||||
|
Сабақ тың соңы |
Рефлексия. Мұғалім оқушыларға парақ таратады |
Рефлексия. «3-2-1» әдісі
Үйге тапсырма: Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып, Артур Конан Дойл «Интернатта болған жағдаят» әңгімесін толық оқып, ерекше әсер еткен кейіпкерге мінездеме жазады. |
|
Парақшалар |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Авторлық бағдарлама бойынша жасалған Артур Конан Дойл "Интернатта болған жағдаят"
Авторлық бағдарлама бойынша жасалған Артур Конан Дойл "Интернатта болған жағдаят"
Қызылорда облысы Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің « №93 орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ (САБАҚ) ЖОСПАРЫ
|
Білім беру ұйымының атауы: |
«№93 орта мектеп» КММ |
|
Бөлім: |
Тіршілік үшін күрес және логика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рахмет Раиса Әбдікалыққызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Артур Конан Дойл (Дойль) «Интернатта болған жағдаят» повесть
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
Әдеби шығарманың сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарын анықтау; Шығарманың фабуласын сәйкес тезистік жоспар құру; Шығармадағы адамгершілік, адалдық секілді асыл қасиеттердің берілуіне талдау жасап, талдау эссесін жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығарманың сюжеттік желілерін, эпилог, прологтарын анықтайды; Шығарманың фабуласын сәйкес тезистік жоспар құрады; Шығармадағы адамгершілік, адалдық секілді асыл қасиеттердің берілуін талдайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптасады. «Жүректен-жүрекке» тренинг. Оқушылар шеңбер бойымен тұрып бір-біріне жүрекше арқылы шын жүректен тілек жолдайды. Топқа бірігу. «Мақал құрастыру». |
Мақсаты: бірлесіп жұмыс жасауға, тез ойланып, тез шешім шығаруға үйрету Оқушылар таратылған кеспе қағаздағы жетіспей тұрған сөзді тауып, мақалды құрастыру арқылы топтасады. 1-топ, 2-топ. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлері таныстырылады.
|
Тиімділігі: көңілдерін сабаққа бөлуге, ойын шоғырландыруға ықпал етеді. ҚБ. «Қол соғу»
. |
Жай муызыка ойналып тұрады |
||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 10 минут |
Бейнежазба көрсетіледі. Оқушылар мұқият тыңдап, керек деректерді дәптерге түсіріп отырады. |
Қызығушылықты ояту.ТЖ. «Идеялар жинау» әдісі. 1-тапсырма.Артур Конан Дойл «Интернатта болған жағдаят» әңгімесі туралы бейнежазба көрсетіледі. Бейнежазба желісі бойынша оқушылар топта әңгіменің қысқаша мазмұнын талдайды. |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 20 минут |
Мұғалім кері байланыс жүргізеді: -Топта жұмыс істеу ұнады ма? -Топтың пікірлерімен келісесіздер ме? Неліктен? Жұптық жұмыс. Мұғалім топтар ішінде оқушыларды жұптарға біріктіреді. Көркем шығарма желісі бойынша «Кіріспе», «Қорытынды» бөлімдерінен үзінділер беріледі. Кері байланыс. «Бір айналым сөйлем» әдісі. |
2-тапсырма. Әңгіме желісі
бойынша берілген суреттер арқылы
«Хикая
картасын» толтырады. Оқушылар берілген үзінділерді талдай отырып берілген кестені толтырады
ТЖ.«Кейіпкерлер әлемі» әдісі. Оқушылар топтасып әрекет етеді. Әр топ бір-бірлеріне әңгіме мазмұны бойынша сұрақтар қояды. Сұрақтардың мазмұны шығарма кейіпкерлерімен, орын алған оқиғалармен байланысты болуы керек. Ұтымды сұрақ пен мәнді жауап бағаланады. Шығарма атауы:____________________________________ Кейіпкерлері:______________________________________ Қасиеттері қалай суреттелген?_______________________ Кейіпкерге берілетін баға____________________________ Ой-тұжырым, мақал-мәтел, даналық сөз______________
|
ҚБ. Топтар бірін-бірі дескриптор арқылы бағалайды
ҚБ. «Көршіңді бағала» әдісі бойынша жұптар бірін-бірі бағалайды.
ҚБ. Дескриптормен бағалау: -кейіпкерлері жүйесін анықтайды; -қасиеттерін суреттейді; -кейіпкерлерге баға береді; -қорытындылайды.
|
|
||||||
|
Сабақ тың соңы |
Рефлексия. Мұғалім оқушыларға парақ таратады |
Рефлексия. «3-2-1» әдісі
Үйге тапсырма: Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып, Артур Конан Дойл «Интернатта болған жағдаят» әңгімесін толық оқып, ерекше әсер еткен кейіпкерге мінездеме жазады. |
|
Парақшалар |
шағым қалдыра аласыз














