Күні:27.11.2017жСЫНЫП: Қолөнер үйірмесі | Мектеп: «Отырар жалпы орта мектеп»кммМұғалімнің есімі: С.Абдиров |
| Қатысқандар саны: 12 | Қатыспағандар: 0 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы | Қамшы дайындау.
|
Сабақтың мақсаты | Қамшы түрлерімен дайындау әдістерін үйрету. Қазақстан халқының ұлттық қолөнерімен оқушыларды таныстыру
|
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
| Термин сөздер өрме, таспа, тарамыс. |
|
|
Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың өнерге деген қызығушылығын дамытуЖауапкершілікке тәрбиелеуОқушыларды ынтымақтастыққа баулу. |
|
|
Пәнаралық байланыс | Физика |
Бастапқы білім | Шығармашылық жұмыс жасады |
Сабақ барысы |
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы
|
Оқушылармен сәлемдесу. Ұйымдастыру жұмыстары. Оқушыларды топқа бөлу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көрші» әдісіМақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.Нұсқаулық:Көршіңді оң жақтан құшақта,Көршіңді сол жақтан құшақта.Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,Бүгінгі тренинг барысы,Біз үлкен отбасы. |
(Көршілер қимыл – қозғалыстар арқылы жаттығуды жасайды) |
Сабақтың ортасы
| Білу және түсінуОқушылар қамшы жасау жолдарымен танысады.Қамшының түрлерімен және құрылысымен танысады.Қамшы төрт бөліктен тұрады сабы, бұлдірге, алақан, өрмесі.Қамшының сабы негізінен ағаштан,сүйектен дайындалады. тобылғы, қоянсүйек немесе аңдардың мүйізінен жасалады.Қамшының алақаны қайыстан немесе көннен дайындалып,өрмесі иленген ешкінің,еліктің терісінен таспа тіліп, өру арқылы әзірленеді.
|
«Әлемді шарлау» әдісі арқылы түсіндіріледі.
|
Сабақтың соңы
Кері байланыс | Ой қорыту Өтілген тақырып бойынша оқушылардан сұрақ қою арқылы жасаған жұмыстары жөнінде сұраймын.
«Білім ағашы» кері байланыс |
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа жабыстырады. |
Қосымша тапсырмалар |
Саралау –Сабақ барысында оқушыларды деңгейге бөлу арқылы әрқайсысына жекелеген тапсырмалар беріледі
| Бағалау Өз білімін жан-жақты көрсете алатын тапсырманы дұрыс уақытында орындайтын оқушылар бағаланады.
| Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКТҚұндылықтармен байланысТехника қауіпсіздік ережесінің орындалуын үнемі бақылауда ұстау
|
Рефлексия
| Сабақ жоспарға сай өтілді. Жоспарланған шаралар тиімді болды.Оқушылар өз бетінше жұмыс жасай отырып шығармашылық жұмысты орындайды.Бұйымды өз қолдарымен жасап үйренеді.Жоспарға өзгертулер енгізілген жоқ. |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:Әлемді шарлау әдісі2:Білім ағашы әдісіҚандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:Көрші әдісіСабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім?
|