«Жаһандық дәуірдегі оқушылардың бейімділіктері мен қабілеттерін үйірме арқылы цифрлық сауаттылыққа бағыттау»
Сабақ №5
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бума құру. Файл, бумамен жұмыс. Архивтеу бағдарламасымен жұмыс |
|||||
|
Оқу мақсаты |
Бума құру. Файл, бумамен жұмыс жасау. Файлды архивтеу және қалпына келтіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Файл, бумамен жұмыс жасауды үйренеді. Архивтеу бағдарламасын қолданады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады.
|
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: Файл, бума құру, атын өзгерту, сақтау, көшіру. 2-тапсырма: Жасалған құжатты архивтеу және қалпына келтіру. Архивтелген және архивтелмеген құжат көлемін салыстырыңыз. 3-тапсырма: Kahoot платформасында апталық тест сұрақтарына жауап беру |
Файл, бума құру, атын өзгерту, сақтау және көшіруді орындайды. Оқушылар жасалған құжатты архивтеп және қалпына келтіреді. Архивтелген және архивтелмеген құжат көлемін салыстырады. Оқушылар Kahoot платформасында апталық тест сұрақтарына жауап береді |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
h |
||
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ №6
|
Бөлім: |
MS Word бағдарламасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерімен танысу, практика жүзінде шолу |
|||||
|
Оқу мақсаты |
MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерімен таныстыру, практика жүзінде шолу жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерімен танысып, практика жүзінде шолу жасайды |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерін ата 2-тапсырма: MS Word бағдарламасында жұмыс терезесін атап, шолу жасаңыз 3-тапсырма: MS Word бағдарламасында парақта берілген мәтінді тыныс белгілерін сақтай отырып, сауатты теріңіз. |
MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерін атайды. Оқушылар MS Word бағдарламасында жұмыс терезесін атап, шолу жасайды, түсіндіреді. MS Word бағдарламасында парақта берілген мәтінді тыныс белгілерін сақтай отырып, сауатты теріп шығады.. |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
https://mentimeter |
||
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ №7
|
Бөлім: |
MS Word бағдарламасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Word бағдарламасында кесте жасау |
|||||
|
Оқу мақсаты |
MS Word бағдарламасында кесте жасауды үйрену |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
MS Word бағдарламасында кесте жасауды үйренеді |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады.
|
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: MS Word бағдарламасында кесте жасаңыз. Жолдар мен бағандар қосып, қажет емес жол, бағандарды алып тастаңыз. Ұяшықтарды біріктіріп, мәтін бағытын өзгертіңіз. 2-тапсырма: MS Word бағдарламасында жасалған кестені мәліметтермен тылтырыңыз. 3-тапсырма: MS Word бағдарламасында кеспе қағаздарында берілген күрделі кестелерді жасап шығыңыз. |
MS Word бағдарламасында. Оқушылар MS Word бағдарламасында жолдар мен бағандар қосып, қажет емес жол, бағандарды алып тастайды. Ұяшықтарды біріктіріп, мәтін бағытын өзгертеді.
Оқушылар MS Word бағдарламасында жасалған кестені мәліметтермен тылтырады. MS Word бағдарламасында кеспе қағаздарында берілген күрделі кестелерді жасап шығады. |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
h |
||
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ №8
|
Бөлім: |
MS Word бағдарламасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Word бағдарламасында мәтін теру(үш тілде) |
|||||
|
Оқу мақсаты |
MS Word бағдарламасында мәтінді сауатты теріп үйрену(үш тілде) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, уақытпен мәтін тереді(үш тілде) |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелері қандай? Пернетақта пернелерінің қызметін атаңыз. 2-тапсырма: MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, мәтін тереді(үш тілде) 3-тапсырма: MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, уақытпен мәтін тереді(үш тілде) |
MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін айтады. Пернетақта пернелерінің қызметін атайды.
Оқушылар MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, уақытпен мәтін тереді(үш тілде) |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон, Online Timer. Timeanddate
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
h |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Авторлық бағдарламаға сәйкес басылым
Авторлық бағдарламаға сәйкес басылым
«Жаһандық дәуірдегі оқушылардың бейімділіктері мен қабілеттерін үйірме арқылы цифрлық сауаттылыққа бағыттау»
Сабақ №5
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бума құру. Файл, бумамен жұмыс. Архивтеу бағдарламасымен жұмыс |
|||||
|
Оқу мақсаты |
Бума құру. Файл, бумамен жұмыс жасау. Файлды архивтеу және қалпына келтіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Файл, бумамен жұмыс жасауды үйренеді. Архивтеу бағдарламасын қолданады |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады.
|
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: Файл, бума құру, атын өзгерту, сақтау, көшіру. 2-тапсырма: Жасалған құжатты архивтеу және қалпына келтіру. Архивтелген және архивтелмеген құжат көлемін салыстырыңыз. 3-тапсырма: Kahoot платформасында апталық тест сұрақтарына жауап беру |
Файл, бума құру, атын өзгерту, сақтау және көшіруді орындайды. Оқушылар жасалған құжатты архивтеп және қалпына келтіреді. Архивтелген және архивтелмеген құжат көлемін салыстырады. Оқушылар Kahoot платформасында апталық тест сұрақтарына жауап береді |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
h |
||
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ №6
|
Бөлім: |
MS Word бағдарламасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерімен танысу, практика жүзінде шолу |
|||||
|
Оқу мақсаты |
MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерімен таныстыру, практика жүзінде шолу жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерімен танысып, практика жүзінде шолу жасайды |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерін ата 2-тапсырма: MS Word бағдарламасында жұмыс терезесін атап, шолу жасаңыз 3-тапсырма: MS Word бағдарламасында парақта берілген мәтінді тыныс белгілерін сақтай отырып, сауатты теріңіз. |
MS Word бағдарламасында жұмыс жасау мүмкіндіктерін атайды. Оқушылар MS Word бағдарламасында жұмыс терезесін атап, шолу жасайды, түсіндіреді. MS Word бағдарламасында парақта берілген мәтінді тыныс белгілерін сақтай отырып, сауатты теріп шығады.. |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
https://mentimeter |
||
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ №7
|
Бөлім: |
MS Word бағдарламасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Word бағдарламасында кесте жасау |
|||||
|
Оқу мақсаты |
MS Word бағдарламасында кесте жасауды үйрену |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
MS Word бағдарламасында кесте жасауды үйренеді |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады.
|
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: MS Word бағдарламасында кесте жасаңыз. Жолдар мен бағандар қосып, қажет емес жол, бағандарды алып тастаңыз. Ұяшықтарды біріктіріп, мәтін бағытын өзгертіңіз. 2-тапсырма: MS Word бағдарламасында жасалған кестені мәліметтермен тылтырыңыз. 3-тапсырма: MS Word бағдарламасында кеспе қағаздарында берілген күрделі кестелерді жасап шығыңыз. |
MS Word бағдарламасында. Оқушылар MS Word бағдарламасында жолдар мен бағандар қосып, қажет емес жол, бағандарды алып тастайды. Ұяшықтарды біріктіріп, мәтін бағытын өзгертеді.
Оқушылар MS Word бағдарламасында жасалған кестені мәліметтермен тылтырады. MS Word бағдарламасында кеспе қағаздарында берілген күрделі кестелерді жасап шығады. |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
h |
||
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ №8
|
Бөлім: |
MS Word бағдарламасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
Практика |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
MS Word бағдарламасында мәтін теру(үш тілде) |
|||||
|
Оқу мақсаты |
MS Word бағдарламасында мәтінді сауатты теріп үйрену(үш тілде) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, уақытпен мәтін тереді(үш тілде) |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастырады. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
Интерактивті тақта, презентация, компьютерлер |
||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма: MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелері қандай? Пернетақта пернелерінің қызметін атаңыз. 2-тапсырма: MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, мәтін тереді(үш тілде) 3-тапсырма: MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, уақытпен мәтін тереді(үш тілде) |
MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін айтады. Пернетақта пернелерінің қызметін атайды.
Оқушылар MS Word бағдарламасында мәтін теру ережелерін сақтай отырып, уақытпен мәтін тереді(үш тілде) |
10 балдық жүйемен бағаланады |
Интерактивті тақта, компьютер, смартфон, Online Timer. Timeanddate
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Бүгінгі сабақта қандай ұғымдарды үйренгендерін еске түсіріп, қорытындылайды. |
Сабаққа кері байланыс береді |
|
h |
||
шағым қалдыра аласыз

ttps://mentimeter



ttps://mentimeter












