|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әр мәтін – бір сабақ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үй тіршілігі – ортақ іс |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасы мүшелерінің ортақ жауапкершілігі туралы ой қорыту. Отбасындағы бірлік пен еңбекке араласудың маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
Хормен оқу Бірге істесек бәріміз, Жеңіл болар әр жұмыс. Көмек қолын созайық, Ат салысып бәріміз. |
Хормен оқиды |
|
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту Кері байланыс 5 минут |
Жаңа тақырыпты ашу. Мұғалім оқушылардың отбасында неше адам тұратынын, атап шығуын сұрайды. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді іштей оқиды, тізбектеп оқиды. Оқиға ретін тап: Мәтін мазмұны бойынша оқиғаларды ретімен қой: а) Балмұздақ жеді. ә) Үй тіршілігімен айналысты. б) Таңғы ас ішті. в) Серуенге шықты. Ернұрдың отбасы бір-біріне көмектесті. Ал сен үйде қандай жұмыстарға көмектесесің? Жауабыңды 3-4 сөйлеммен жаз. Отбасы мүшелерін атау (қарындас кімде бар сол тұрады, аға кімде бар сол тұрады т.с.с.) Функционалдық тапсырма (шынайы өмірмен байланыстыру) Сенің отбасың демалыс күнін қалай өткізеді? Отбасылық жоспар құрып көр: - Таңертең: - Түсте: - Кешке: Рефлексия: Киіз үй |
Отбасы мүшелерін атайды Мәтінді түсініп оқиды Ретін жазады Өз ойларын жазады Жоспар құрады Киіз үйді таңдайды |
Дескриптор: мәтінді қатесіз, түсініп оқиды. Дескриптор: оқиға ретін дұрыс табады Мадақтау Дескриптор : Үйде атқаратын жұмыстарын жазады Жарайсыңдар! Дескриптор: Өз отбасындағы демалыс күнге жоспар құрастырады. |
Жұмыс дәптері Суреттер
|
||
Үй тіршілігі – ортақ іс
Ернұрдың отбасында төрт адам тұрады. Әкесі, анасы, Ернұр және інісі бар. Ернұр үшінші сыныпта оқыса, інісі балабақшаға барады. Әкесі мен анасы дәрігер болып жұмыс істейді.
Бүгін отбасылық демалыс күн. Таңертең анасы ас бөлмеде тәтті таңғы ас әзірледі. Ал әкесі болса дүкеннен ыстық нан әкелуге кетті. Таңғы аста бір-біріне әңгіме айтып, алдағы жоспарларымен бөлісті. Әкесі үй тірлігін бітірген соң бірге серуендеуді ұсынды. Таңғы астан соң анасы ыдыс жууға кірісті. Әкесі үйді шаңсорғышпен тазалай бастады. Ернұр болса үйдің шаңын сүртті, ал інісі ойыншықтарын жинақтады. Осылайша барлығы күш жұмылған соң үйдің тіршілігі тез бітті.
Отбасы мүшелері серуенге шықты. Түрлі ойын-сауық атракциондардарда ойнады, одан соң кино көруге барды. Үйге қайтар жолда тәтті балмұздақтар жеді. Осылай бүгінгі демалыс күн өте көңілді өтті. Қайтар жолда әкесі: «Бүгінгі күніміз барлығымыздың бірлігіміздің арқасында көңілді өтті. Сендер біздің қолғанатымызсыңдар!» деді. Ернұр інісі екеуі үй шаруасына жарап қалғандарына риза болды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Авторлық жұмыс: Әр мәтін - бір сабақ
Авторлық жұмыс: Әр мәтін - бір сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әр мәтін – бір сабақ |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үй тіршілігі – ортақ іс |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Отбасы мүшелерінің ортақ жауапкершілігі туралы ой қорыту. Отбасындағы бірлік пен еңбекке араласудың маңыздылығын түсіну. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
Хормен оқу Бірге істесек бәріміз, Жеңіл болар әр жұмыс. Көмек қолын созайық, Ат салысып бәріміз. |
Хормен оқиды |
|
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту Кері байланыс 5 минут |
Жаңа тақырыпты ашу. Мұғалім оқушылардың отбасында неше адам тұратынын, атап шығуын сұрайды. Мәтінмен жұмыс. Мәтінді іштей оқиды, тізбектеп оқиды. Оқиға ретін тап: Мәтін мазмұны бойынша оқиғаларды ретімен қой: а) Балмұздақ жеді. ә) Үй тіршілігімен айналысты. б) Таңғы ас ішті. в) Серуенге шықты. Ернұрдың отбасы бір-біріне көмектесті. Ал сен үйде қандай жұмыстарға көмектесесің? Жауабыңды 3-4 сөйлеммен жаз. Отбасы мүшелерін атау (қарындас кімде бар сол тұрады, аға кімде бар сол тұрады т.с.с.) Функционалдық тапсырма (шынайы өмірмен байланыстыру) Сенің отбасың демалыс күнін қалай өткізеді? Отбасылық жоспар құрып көр: - Таңертең: - Түсте: - Кешке: Рефлексия: Киіз үй |
Отбасы мүшелерін атайды Мәтінді түсініп оқиды Ретін жазады Өз ойларын жазады Жоспар құрады Киіз үйді таңдайды |
Дескриптор: мәтінді қатесіз, түсініп оқиды. Дескриптор: оқиға ретін дұрыс табады Мадақтау Дескриптор : Үйде атқаратын жұмыстарын жазады Жарайсыңдар! Дескриптор: Өз отбасындағы демалыс күнге жоспар құрастырады. |
Жұмыс дәптері Суреттер
|
||
Үй тіршілігі – ортақ іс
Ернұрдың отбасында төрт адам тұрады. Әкесі, анасы, Ернұр және інісі бар. Ернұр үшінші сыныпта оқыса, інісі балабақшаға барады. Әкесі мен анасы дәрігер болып жұмыс істейді.
Бүгін отбасылық демалыс күн. Таңертең анасы ас бөлмеде тәтті таңғы ас әзірледі. Ал әкесі болса дүкеннен ыстық нан әкелуге кетті. Таңғы аста бір-біріне әңгіме айтып, алдағы жоспарларымен бөлісті. Әкесі үй тірлігін бітірген соң бірге серуендеуді ұсынды. Таңғы астан соң анасы ыдыс жууға кірісті. Әкесі үйді шаңсорғышпен тазалай бастады. Ернұр болса үйдің шаңын сүртті, ал інісі ойыншықтарын жинақтады. Осылайша барлығы күш жұмылған соң үйдің тіршілігі тез бітті.
Отбасы мүшелері серуенге шықты. Түрлі ойын-сауық атракциондардарда ойнады, одан соң кино көруге барды. Үйге қайтар жолда тәтті балмұздақтар жеді. Осылай бүгінгі демалыс күн өте көңілді өтті. Қайтар жолда әкесі: «Бүгінгі күніміз барлығымыздың бірлігіміздің арқасында көңілді өтті. Сендер біздің қолғанатымызсыңдар!» деді. Ернұр інісі екеуі үй шаруасына жарап қалғандарына риза болды.
шағым қалдыра аласыз














