|
Сабақ: |
Мектеп: «МДШО бар №9 орта мектеп» |
|||
|
Пәні: информатика |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
Авторлық құқық, плагиат ұғымдары |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
авторлық құқық, плагиат ұғымдары туралы біледі. авторлық құқық, плагиат ұғымдарына анықтама береді. авторлық құқық, плагиат ұғымдарының айырмашылықтарын талдайды. |
|||
|
Бағалаукритерийі |
Авторлық құқық,плагиат ұғымдарын түсінеді және қолдана алады |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын біледі, анықтамасын түсінеді |
|||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
|
Автор, плагиат, гиперсілтеме |
||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын қалай түсінеміз? Авторлық құқық бұзылғанда не істеу керек? Авторлық құқық нысанын не болуы мүмкін? |
||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды әділдікке, шындыққа, өз құқығын білуге баулу |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Құқық негіздері пәніндегі құқықтық заңның тармақтары кездеседі |
|||
|
Алдыңғы тақырып |
Сілтемелермен жұмыс жасауды түсінеді және біледі |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Үй тапсырмасын пысықтау LearningApps платформасы арқылы термин сөздерді сәйкестендіру тапсырмалары беріледі. |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабаққа кіріспе: Жаңа тақырыпты ашып алу мақсатында бейнефильм корсетемін Видео үзіндісіне байланысты сұрақ қою арқылы сабақтың мақсатын анықтау. 1. Видеоның негізгі идеясы не? «Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру». Тақырып бойынша қысқаша мағлұмат беремін. Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтап түсіндіремін. Презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіріп кету керек. Негізгі бөлім «Идеал» стратегиясы арқылы тақырыпты бекіту. топтық жұмыс. Оқушылар 2 топқа бөлінеді. 1-топ «Авторлық құқық» тобы 2-топ «Плагиат» тобы Слайдта оқушыларға сурет көрсетіледі суретті сипаттау
арқылы «Идеал» стратегиясын қолданып берілген тақырыпты
талқылайды.
Әр оқушы өзі түсінгені бойынша сұрақтарға жауап береді 1.Авторлық құқық дегеніміз не? 2.Плагиат ұғымдары дегеніміз не? 3.Мәліметтер мен программаларды заңсыз таратуға қандай шаралар кедергі келтіре алады? 4.Ақпаратты құқықты қорғауды қандай заңдар қамтамасыз етеді? 3.Авторлық құқықтың нысандары қандай? Дескриптор 1.Авторлық құқықтың анықтамасын біледі. 2. Плагиат сөзінің мән мағынасын түсінеді. 3. Авторлық құқықты бұзуға болмайтындығын айтады 4.Плагиат сөзінің мазмұнын авторлық құқықтан ажырата біледі VI. «neorpod.com» платформасы арқылы тапсырмалар орындау.
Қалыптастырушы бағалауды платфрма өзі көрсетеді. Оқушылар өз деңгейлерін көре алады. |
|
||
|
Кері байланыс. |
|
Оқулық, дәптер, компьютер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Авторлық құқық, плагиат ұғымдары 6 сынып ҚМЖ
Авторлық құқық, плагиат ұғымдары 6 сынып ҚМЖ
|
Сабақ: |
Мектеп: «МДШО бар №9 орта мектеп» |
|||
|
Пәні: информатика |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақ тақырыбы: |
Авторлық құқық, плагиат ұғымдары |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
авторлық құқық, плагиат ұғымдары туралы біледі. авторлық құқық, плагиат ұғымдарына анықтама береді. авторлық құқық, плагиат ұғымдарының айырмашылықтарын талдайды. |
|||
|
Бағалаукритерийі |
Авторлық құқық,плагиат ұғымдарын түсінеді және қолдана алады |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын біледі, анықтамасын түсінеді |
|||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
|
Автор, плагиат, гиперсілтеме |
||||
|
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын қалай түсінеміз? Авторлық құқық бұзылғанда не істеу керек? Авторлық құқық нысанын не болуы мүмкін? |
||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды әділдікке, шындыққа, өз құқығын білуге баулу |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Құқық негіздері пәніндегі құқықтық заңның тармақтары кездеседі |
|||
|
Алдыңғы тақырып |
Сілтемелермен жұмыс жасауды түсінеді және біледі |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарлаған уақыт |
Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Үй тапсырмасын пысықтау LearningApps платформасы арқылы термин сөздерді сәйкестендіру тапсырмалары беріледі. |
|
||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабаққа кіріспе: Жаңа тақырыпты ашып алу мақсатында бейнефильм корсетемін Видео үзіндісіне байланысты сұрақ қою арқылы сабақтың мақсатын анықтау. 1. Видеоның негізгі идеясы не? «Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру». Тақырып бойынша қысқаша мағлұмат беремін. Сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын анықтап түсіндіремін. Презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіріп кету керек. Негізгі бөлім «Идеал» стратегиясы арқылы тақырыпты бекіту. топтық жұмыс. Оқушылар 2 топқа бөлінеді. 1-топ «Авторлық құқық» тобы 2-топ «Плагиат» тобы Слайдта оқушыларға сурет көрсетіледі суретті сипаттау
арқылы «Идеал» стратегиясын қолданып берілген тақырыпты
талқылайды.
Әр оқушы өзі түсінгені бойынша сұрақтарға жауап береді 1.Авторлық құқық дегеніміз не? 2.Плагиат ұғымдары дегеніміз не? 3.Мәліметтер мен программаларды заңсыз таратуға қандай шаралар кедергі келтіре алады? 4.Ақпаратты құқықты қорғауды қандай заңдар қамтамасыз етеді? 3.Авторлық құқықтың нысандары қандай? Дескриптор 1.Авторлық құқықтың анықтамасын біледі. 2. Плагиат сөзінің мән мағынасын түсінеді. 3. Авторлық құқықты бұзуға болмайтындығын айтады 4.Плагиат сөзінің мазмұнын авторлық құқықтан ажырата біледі VI. «neorpod.com» платформасы арқылы тапсырмалар орындау.
Қалыптастырушы бағалауды платфрма өзі көрсетеді. Оқушылар өз деңгейлерін көре алады. |
|
||
|
Кері байланыс. |
|
Оқулық, дәптер, компьютер |
||
шағым қалдыра аласыз















