Сабақтың мақсаты
Ауа туралы түсінік беру
Сабақтың міндеттері:
1.Ауасыз тірі табиғаттың өмір сүре
алмайтындығын түсіндіру.
2.Ауаны таза ұстауға
үйрету.
3.Оқушылардың білім-біліктілігін диалогтік
тәсіл арқылы анықтау.
Күтілетін нәтиеже
1Ойларын жеткізе біледі.
2Сыни тұрғыдан ойлауды пайдаланудың тиімді
жолдарын үйрету
3 Топтардағы ынтымақтастыққа
үйрету.
Тапсырмалар
Жұптық,топтық жұмыс,
Түйінді идеялар
Ауаның қоршаған ортамен байланысын анықтауда
сөйлеу,өз ойын ашық айту дағдысын
қалыптастыру.
Кейінігі тапсырмалар
Мәтінді мазмұндау.
Сабақтың түрі
Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі
Өзжартыңды тап,сөзжұмбақ шешу,электрондық
оқулық,ротация әдісі,тәжіриебені бақылау,нақты жауап
айдары.
Пайдаланылатын
ресурстар
Оқулық,элекрондық
оқулық.стақан,су,шар,қант.
Жүру барысы
Ұйымдастыру бөлімі
1 мин.
«Ауа,су,жарық»сөздерді айту арқылы 3 топқа
бөлдірту.
Бағалау критерийлерімен
таныстыру.
3 топқа бөлінеді.
Тренинг
2 мин.
Бастауыш сыныпқа арналған
жаттығулар
Жасату интерактивті
тақтамен
Тақтадағы жаттығуларды
қайталау.
Үй тапсырмасын тексеру
3 мин
«Өз жартыңды тап»ойыны
арқылы
Сурет терге сәйкес сөздерді өздеріне
таптыру.
Жұппен суретке сәйкес сөздерді тауып,тауып
ауызша түсіндіру.
Жаңа сабақ
Білу
5 минут.
Сөзжұмбақ тыжасыру
1.Дәмі жоқ,түсі жоқ
Пайдаланбас кісі жоқ(су)
2.Мамықтай ұлпа,қанттай ақ,қыстажер бетін
басады,Жазда сайға қашады(қар).
3.Шымшық шоқи алмас,пышақ кесе
алмас(тас)
Қ АР
СУ
Т АС
Сөзжұмбақты шешеді
1 сөз-2
2сөз-3
3сөз-4
Түсіну
10 минут
Мәтінді оқыту.
«Ауа»постер жасату.
Электронды оқулықты
тыңдату.
Мәтінді жұппен
талқылап,топта,
постерді қорғау.
Қолдану
7 минут
3 топ түстер бойынша топқа
бөлінеді.
«Ротация»әдісі
Бір-бірлеп жаңа сабақ бойынша 4 сұрақтар
дайындап жазып А3 –ГЕ ,қарсы топқа қойғызады.
3 топ 4 сұрақтан дайындап қарсы топқа беріп
отырады,
Қойылған сұраққа топта талқылап,,келесі топқа
өз орнына келгенше жауабын өз түсімен жазып басқа топтың жауабын
талқылап,қарсы топқа баға береді.
Талдау
10 минут
3 топқа оқулықтағы 3 тәжіриебені
жасату.
Бақылап,жазып
түсіндіреді.
Жеке бақылап,жазғызады.
Жұппен талдатады,топта
талқылатады.
Орташа:1ст.суға 1 түйір қант
салып,судың бетіндегі көпіршіктерінің неліктен шыққанын айтып
түсіндіреді.
Дарынды:Су құйылған ыдысқа
ст.төңкереді.ст-ға су кірмейді.себебін
түсіндіреді.
Баяу:Допты үрлегенде ,шар неге
торсаятынын,ішіне не толғанын айтып береді.
жауапқа өздерін –
өзі
критерийлері арқылы
бағалайды.
Жинақтау
5 минут
«Нақты жауап
айдары»
Бойынша бір-бір оқушы ауа туралы 1 сөйлемнен
айтады.
Ауа туралы 1 сөйлемнен түсінігін
айту.
Бағалау
3 минут
Қорытынды бағасын
шығару.
РЕФЛЕКСИЯ
Маған сабақта ең қызықты
болғаны.......
Маған қызықсыз
болғаны......
Маған ұнағаны.........
Әр оқушы өзінің бағалау парағын
оқиды..
Шеңбер бойымен тұрып,бір-бірлеп сабақтан алған
әсерін айту. «Басбармақ»бойынша
бағалау
Кейінгі оқу
1 МИНУТ
Мәтінді түсініп оқу.
Ауаның тағы қандай қасиеті бар екенін
іздену.
Сабақты талдау
Сабақ бойынша
өзгертулер
Бағалау
(талдау)-
тәжірибені толық жасап,жасалуын толық
жазып,түсіндіре алсаң- «3»балл
,бағасы-5
Тәжірибені толық жасап,жасалуын түсіндіре
алмасаң,толық жазсаң-«2»
балл,бағасы4
Тәжірибені тек қарап,ешқандай ой
қоспасаң-«1»балл,бағасы-3
Өзіңнің бағаңды қой осы сабақ
бойынша---«-------»
Бағалау(қолдану)-Сұрақты өзің
жазып,жауабын толық білсең,басқа топқа жауап берсең-
«5»-5
Сұрақты өзің жазып,жауабын толық біліп,басқа
топтың жауабын білмесең-«4»-4
Сұрақты жазбай ,басқа топтың жауабын
білсең-«3»-3
Сұрақты жазбай,басқа топтың жауабын
білмесең-«2»-2
2Өз бағаңды
қой-«---------«