|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Бөлімі: |
«Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
||||
|
Күні: |
05.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа неден құралады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1 - ауаның құрамын сипаттау; 3.3.2.2 - ауаның жануды қолдайтын қасиетін сипаттау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауаның құрамы туралы білу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Заттардың үдеріске түсіп өзгеруіне мысал келтір «Ой қозғау» әдісі Жұмбақта қандай зат жасырылған? Көзге ілінбейді? Жұтсаң білінбейді? Жұмбақта жасырылған заттың қасиеттерін сипатта.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Инфографиканың көмегімен ауаның құрамын анықта. Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Ауаның құрамын анықта Талқылау сұрақтары: Ауаның түсі,дәмі,иісі бола ма? |
Заттардың үдеріске түсіп өзгеруіне мысал келтіреді
Жұмбақты шешеді Ауаның қасиетін сипаттайды
1. ауаның құрамын анықтайды 2.сұрақтарға жауап береді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мысал келтіреді (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -ауаның құрамын анықтайды(1б) -сұрақтарға жауап береді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 72- бет Оқулық 70-бет |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Суретке қара. Суретшінің қандай қате жібергенін айт. Қай кезде от жанады? Қай кезде жанбайды? Түсіндір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. суретшінің қатесін табады 2.от қай кезде жанатынын айтады 3.от қай кезде жанбайтынын айтады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -суретшінің қатесін табады(1б) -от қай кезде жанатынын айтады(1б) - от қай кезде жанбайтынын айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Балауыз шам қаншалықты ұзақ жанады? Зертте.
ЕББҚ Тәжірибені бақылап, нәтижесін айт. Талқылау сұрақтары: 1.Ауаның құрамы неліктен өзгереді? |
1. балауыздың жанғанын бақылайды 2.балауызды 2л банкамен жабады 3.балауызды 3л банкамен жабады 4.нәтижесін қорытындылайды Сұрақтарға жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -балауыздың жанғанын бақылайды(1б) -балауызды 2л банкамен жабады(1б) - балауызды 3л банкамен жабады(1б) -нәтижесін қорытындылайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 73-бет Қажетті заттар Үш тал балауыз шамы Сіріңке 2л,3л банка |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Ауаның құрамы қалай өзгереді? Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ауа неден құралады ҚМЖ 3 сын ЖАРАТЫЛЫСТАНУ
Ауа неден құралады ҚМЖ 3 сын ЖАРАТЫЛЫСТАНУ
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Бөлімі: |
«Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су |
||||
|
Күні: |
05.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа неден құралады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1 - ауаның құрамын сипаттау; 3.3.2.2 - ауаның жануды қолдайтын қасиетін сипаттау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауаның құрамы туралы білу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Заттардың үдеріске түсіп өзгеруіне мысал келтір «Ой қозғау» әдісі Жұмбақта қандай зат жасырылған? Көзге ілінбейді? Жұтсаң білінбейді? Жұмбақта жасырылған заттың қасиеттерін сипатта.
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Инфографиканың көмегімен ауаның құрамын анықта. Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Ауаның құрамын анықта Талқылау сұрақтары: Ауаның түсі,дәмі,иісі бола ма? |
Заттардың үдеріске түсіп өзгеруіне мысал келтіреді
Жұмбақты шешеді Ауаның қасиетін сипаттайды
1. ауаның құрамын анықтайды 2.сұрақтарға жауап береді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мысал келтіреді (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -ауаның құрамын анықтайды(1б) -сұрақтарға жауап береді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 72- бет Оқулық 70-бет |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Суретке қара. Суретшінің қандай қате жібергенін айт. Қай кезде от жанады? Қай кезде жанбайды? Түсіндір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не білдің,не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
1. суретшінің қатесін табады 2.от қай кезде жанатынын айтады 3.от қай кезде жанбайтынын айтады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -суретшінің қатесін табады(1б) -от қай кезде жанатынын айтады(1б) - от қай кезде жанбайтынын айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі Балауыз шам қаншалықты ұзақ жанады? Зертте.
ЕББҚ Тәжірибені бақылап, нәтижесін айт. Талқылау сұрақтары: 1.Ауаның құрамы неліктен өзгереді? |
1. балауыздың жанғанын бақылайды 2.балауызды 2л банкамен жабады 3.балауызды 3л банкамен жабады 4.нәтижесін қорытындылайды Сұрақтарға жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -балауыздың жанғанын бақылайды(1б) -балауызды 2л банкамен жабады(1б) - балауызды 3л банкамен жабады(1б) -нәтижесін қорытындылайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 73-бет Қажетті заттар Үш тал балауыз шамы Сіріңке 2л,3л банка |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма Ауаның құрамы қалай өзгереді? Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













