|
Күні |
19.09.23 жыл |
|||||
|
Мұғалімнің аты- жөні |
|
|||||
|
Пән/ сынып |
Дүниетану/ 3- сынып |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы |
Жанды табиғат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
3.2.2.2. Ауа райы қолайсыз жағдайларда өзін-өзі ұстау ережелерін құрастыру. 3.2.3.2. Катаклизм туралы түсінік қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат катаклизмдері туындаған кездегі мінез-құлық ережелерін құрастырады; Катаклизм туралы түсінік қалыптастырады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Кезеңдері/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Ұйымдастыру 5 минут |
- Сәлеметсіздер ме, оушылар. Көңіл- күйлеріңіз қалай? Үй тапсырмасын орындап, сабаққа дайындалып келді пе? Психологиялық ахуал. «Амандасу» әдісі. Топқа бөлу. «Жарық» әдісі 1-топ: Жаз 2-топ: Күз 3-топ: Қыс 4-топ: Көктем |
«Амандасу» әдісін орындау арқылы психологиялық ахуал тудырады; «Жарық» әдісі көмегімен топқа бөлінеді |
|
|
||
|
Жаңа сабақ 5 минут |
-Бүгінгі жаңа тақырыпты анықтайық. Жеке жұмыс. Ауа райы түрлерін анықтау.
-Сонымен оқушылар, қалай ойлайсыздар бүгінгі сабағымыз не жайында болады екен? -Дұрыс айтасыздар, бідің жаңа тақырыбымыз: «Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?». |
Жеке жұмыс орындау арқылы жаңа тақырыпты анықтайды. |
«Градусник» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. |
Дүниетану оқулық. 3- сынып 8- бет. Алматы «Атамұра» 2018. Турмашева Б. |
||
|
Сабақтың ортасы 6 минут 7 минут 4 минут 1 минут 4 минут 6 минут |
Бейнематериал. https://youtu.be/h6zoKki9N4g?si=QUVK7vASuy96OaZk «Миға шабуыл» -Катаклизм дегеніміз не? -Қандай түрлері бар екен? -Геологиялық катаклизмдерді атаңыз. -Климаттық қандай катаклизмдерді таныдың? Тәжірибелік жұмыс. «Торнадо»
Топтық жұмыс. «Ребусты шеш» ойыны
1-топ: «Цунами» 2-топ: «Өрт» 3-топ: «Боран» 4-топ: «Бұршақ» Сергіту сәті. «Нөсерлі жаңбыр» ойыны Есіңде сақта айдары бойынша берілген мәліметпен танысып, ауа райы қолайсыз жағдайда өзін- өзі ұстау ережелерін құрастырады.
Жеке жұмыс. «Себет» әдісі Оқушылардың әрқайсысына ішінде табиғат құбылыстары жазылған қима қағаздар таратылып беріледі. Сол құбылыстардың қандай катаклизм түріне жататынын анықтап, ауызша түсіндіріп, тақтада ілулі тұрған «Геологиялық катаклизм» немесе «Климаттық катаклизм» себеттеріне салады. |
Бейнематериалды мұқият қарап, естіген жаңа мәліметтері бойынша сұрақтарға жауап береді; Тәжірибелік жұмысты бақылай отырып, тигізетін зардаптарын анықтайды. Топпен бірлесе отырып ребусты шешеді. Сергіту сәтін орындап, бойларын жазады Есіңде сақта айдарында берілген мәліметпен танысады; Өзін- өзі ұстау ережесін құрастырады. «Себет» әдісі арқылы катаклизм тақырыбы бойынша білімдерін көрсетеді. |
«Градусник» әдісі арқылы бағалайды. Әр дұрыс жауапқа- 1 балл «Градусник» әдісі арқылы мұғалім бағалайды. Қол шапалақтау. Дескриптор: Құбылысты анықтайды- 1 балл Қай катаклизм түріне жататынын түсіндіреді- 1 балл |
https://youtu.be/h6zoKki9N4g?si=QUVK7vASuy96OaZk |
||
|
Бекіту 5 минут |
«Қар кесегі» әдісі арқылы бүгінгі өтілген тақырып бойынша бір- біріне сұрақ қою арқылы білімдерін бекітеді. |
Топтар арасында қима қағазға әр оқушы сұрақ жазып, қар кесегін ойнау арқылы қағаздарымен алмасады. Қолдарына түскен парақта жазылған сұраққа жауап береді. |
«Градусник» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор. Сұрақ қояды- 1 балл Дұрыс жауап береді- 1 балл |
|
||
|
Қорытынды 2 минут |
Рефлексия. «Ауа райы» әдісі
|
Өтілген сабақ бойынша кері байланыс жасайды. Тақырыпты түсінгендігін немесе қиындық туғызған тапсырмасын айтады. |
Өзін- өзі бағалау. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді? 3 сынып
Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді? 3 сынып
|
Күні |
19.09.23 жыл |
|||||
|
Мұғалімнің аты- жөні |
|
|||||
|
Пән/ сынып |
Дүниетану/ 3- сынып |
|||||
|
Тарау немесе бөлім атауы |
Жанды табиғат |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
3.2.2.2. Ауа райы қолайсыз жағдайларда өзін-өзі ұстау ережелерін құрастыру. 3.2.3.2. Катаклизм туралы түсінік қалыптастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат катаклизмдері туындаған кездегі мінез-құлық ережелерін құрастырады; Катаклизм туралы түсінік қалыптастырады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Кезеңдері/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Ұйымдастыру 5 минут |
- Сәлеметсіздер ме, оушылар. Көңіл- күйлеріңіз қалай? Үй тапсырмасын орындап, сабаққа дайындалып келді пе? Психологиялық ахуал. «Амандасу» әдісі. Топқа бөлу. «Жарық» әдісі 1-топ: Жаз 2-топ: Күз 3-топ: Қыс 4-топ: Көктем |
«Амандасу» әдісін орындау арқылы психологиялық ахуал тудырады; «Жарық» әдісі көмегімен топқа бөлінеді |
|
|
||
|
Жаңа сабақ 5 минут |
-Бүгінгі жаңа тақырыпты анықтайық. Жеке жұмыс. Ауа райы түрлерін анықтау.
-Сонымен оқушылар, қалай ойлайсыздар бүгінгі сабағымыз не жайында болады екен? -Дұрыс айтасыздар, бідің жаңа тақырыбымыз: «Ауа райы адамдарға қалай әсер етеді?». |
Жеке жұмыс орындау арқылы жаңа тақырыпты анықтайды. |
«Градусник» әдісі арқылы мұғалім оқушыларды бағалайды. |
Дүниетану оқулық. 3- сынып 8- бет. Алматы «Атамұра» 2018. Турмашева Б. |
||
|
Сабақтың ортасы 6 минут 7 минут 4 минут 1 минут 4 минут 6 минут |
Бейнематериал. https://youtu.be/h6zoKki9N4g?si=QUVK7vASuy96OaZk «Миға шабуыл» -Катаклизм дегеніміз не? -Қандай түрлері бар екен? -Геологиялық катаклизмдерді атаңыз. -Климаттық қандай катаклизмдерді таныдың? Тәжірибелік жұмыс. «Торнадо»
Топтық жұмыс. «Ребусты шеш» ойыны
1-топ: «Цунами» 2-топ: «Өрт» 3-топ: «Боран» 4-топ: «Бұршақ» Сергіту сәті. «Нөсерлі жаңбыр» ойыны Есіңде сақта айдары бойынша берілген мәліметпен танысып, ауа райы қолайсыз жағдайда өзін- өзі ұстау ережелерін құрастырады.
Жеке жұмыс. «Себет» әдісі Оқушылардың әрқайсысына ішінде табиғат құбылыстары жазылған қима қағаздар таратылып беріледі. Сол құбылыстардың қандай катаклизм түріне жататынын анықтап, ауызша түсіндіріп, тақтада ілулі тұрған «Геологиялық катаклизм» немесе «Климаттық катаклизм» себеттеріне салады. |
Бейнематериалды мұқият қарап, естіген жаңа мәліметтері бойынша сұрақтарға жауап береді; Тәжірибелік жұмысты бақылай отырып, тигізетін зардаптарын анықтайды. Топпен бірлесе отырып ребусты шешеді. Сергіту сәтін орындап, бойларын жазады Есіңде сақта айдарында берілген мәліметпен танысады; Өзін- өзі ұстау ережесін құрастырады. «Себет» әдісі арқылы катаклизм тақырыбы бойынша білімдерін көрсетеді. |
«Градусник» әдісі арқылы бағалайды. Әр дұрыс жауапқа- 1 балл «Градусник» әдісі арқылы мұғалім бағалайды. Қол шапалақтау. Дескриптор: Құбылысты анықтайды- 1 балл Қай катаклизм түріне жататынын түсіндіреді- 1 балл |
https://youtu.be/h6zoKki9N4g?si=QUVK7vASuy96OaZk |
||
|
Бекіту 5 минут |
«Қар кесегі» әдісі арқылы бүгінгі өтілген тақырып бойынша бір- біріне сұрақ қою арқылы білімдерін бекітеді. |
Топтар арасында қима қағазға әр оқушы сұрақ жазып, қар кесегін ойнау арқылы қағаздарымен алмасады. Қолдарына түскен парақта жазылған сұраққа жауап береді. |
«Градусник» әдісі арқылы бағалайды. Дескриптор. Сұрақ қояды- 1 балл Дұрыс жауап береді- 1 балл |
|
||
|
Қорытынды 2 минут |
Рефлексия. «Ауа райы» әдісі
|
Өтілген сабақ бойынша кері байланыс жасайды. Тақырыпты түсінгендігін немесе қиындық туғызған тапсырмасын айтады. |
Өзін- өзі бағалау. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















