Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі
| Мектеп : " Г.Титов атындағы №54 ЖОМ " КММПәні: География |
| Мұғалім аты жөні: Алихан Базарәлі Кажимуханұлы |
Сынып: 7 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Ауа райы және метеорологиялық элементтер |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | Атмосфераны білу |
Сабақ мақсаттары | 7.3.2.6 Жергілікті жер мүмкіндігі бойынша температура,қысым, жел, бұлттылық, жауын-шашын, ылғалдылық,метеорологиялық элементтерінің көрсеткіштері бойыншасиноптикалық графикалық материалдарды жасайды |
Тілдік мақсат | Оқылым-айтылым: Мәтіндегі негізгі ойды бірлесе оқиды, тапсырмаларды орындау барысында оқушылар топтық талқылаулар арқылы бір бірімен пікір алмасады.Тыңдалым-жазылым: Ойларын ортаға салады, дәлелдейді. Пәнге тән лексика мен терминология: Метереология |
Ойлау дағдыларыныңдеңгейі | Қолдану
|
Бағалау критерийлері | • Метеорологиялық элементтерінің көрсеткіштерінанықтайды• Жергілікті жерге қатысты синоптикалық график жасайды |
Құндылықтарды дарыту | Жалпы адамзаттық құндылықтар: Отансүйгіштік, адамгершілік Ұлттық құндылықтар: Ұлттық бірлік, тілдің біртұтастығы, ұлт тарихы мен салт-дәстүр, ұлттық қауіпсіздік, меймандостық. |
Пәнаралық байланыстар | Физика, Биология |
АКТ қолдану дағдылары |
Карта, атлас, кескін жұмыс дәптер |
Бастапқы білім | Физикалық география |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
| Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | Ресурстар |
Сабақтың басталуы.10 мин | Ұйымдастыру кезеңі.1.Салемдесу 3 тілде, сынып тазалығын қадағалау2.Психологиялық көңіл күйді қалыптастыру мақсатында "Шаттық шеңбері"арқылы оқушылар сандарды алып бір-біріне тілек айтады.3. "Зымыран сұрақтар" әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау4. Қима қазадармен топқа бөлу. |
Қима қағаз |
Сабақтың ортасы.20 мин | 1-тапсырма:
1. Кестеде берілген «Ауа райы элементтері ̶ изосызықтар ̶ өлшем бірліктерін» сәйкестендіріңіз. Ауа райы элементтерінің шартты белгілерін орналастырыңыз.
Дескриптор:Білім алушы− ауа райы элементтерін барлық сипаттамалары менсәйкестендіреді;
Топтар бірін-бірі бағалайды. "Басбармақ" әдімен бағалау
2-тапсырма: Қазақстанның климаттық картасын қолдана отырып, кескін картаға изобара,изотерма, изогиета сызықтарын түсіріңіз және жеке аймақтарын сипаттаңыз.
Дескриптор:Білім алушы− климаттық картада белгіленулерін анықтайды;− кескін картада ауа райы элементтерін шартты белгілерменкөрсетеді;
"Басмармақ"әдісі арқылы бағалау |
|
|
|
Кесте
Карта,атлас кескін жұмыс дәптер
|
Сабақтың соңы.10 мин | Оқушылыр білімін кері байланыс арқылы қорытынды жасалды.1.Сіз бүгін нені білдіңіз?2.Сіз үшін не тиімді болды?3.Қандай тапсырманы орындау қиынға соқты?Оқушылар өз пікірлерін айтып,сабақ қорытындыланды.Өз ойларын білім ағашына стикер арқылы білдіру.Үйге тапсырма: Ауа райы және метеорологиялық элементтер
|
|
Қосымша ақпарат |
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау-оқушылардың оқуын тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсаттары/ мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?Жетуізбесе, неліктен?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,неліктен? |
|
|
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту турал да,оқу туралы да ойланыңыз)1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады? (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу кажет?
|
|