Материалдар / Аяз би ертегісі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Аяз би ертегісі

Материал туралы қысқаша түсінік
Аяз би ертегісі 6- сынып сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Ақпан 2023
165
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Қараой мектеп-балабақшасы

Бөлім

Туған жерім-аялы алтын бесігім

Мұғалімнің аты-жөні

Мүлкаман Назерке Дәулетқалиқызы

Күні

17.09.2022ж

сынып

6

Сабақтың тақырыбы

«Аяз би» ертегісі. Кейіпкерлері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.2.1.1. кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: кейіпкерлер жүйесін өзара салыстырады;

Оқушылардың басым бөлігі: кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырады;

Кейбір оқушылар: кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі\уақыты

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

5 мин


І.Тапсырма –актива-торды ұсынады

«Адам туа жаман болмайды, жүре жа-ман болады»пікірді қалай түсінесіздер? Таразыға салып,дәлел келтіріңіздер.


«Тыңдау триадасы»

әдісі ( мұғалім сыныптағы оқушыларды үш-үштен бөледі)

Оқушылар үш-үштен бөлініп тапсырманы орындайды

«Адам туа жаман болмайды, жүре жаман болады» деген пікірдң таразының екі жағына жазып,дәлел келтіреді.

Адам туа

жаман болады.

Адам туа

жаман болмайды.


Өзара бағалау

«Біздің үштікте маған ... ой-пікірлері ұнады»

немесе

«Біздің үштікте маған ... ой-пікірлері ұнамады»


Слайд




«Тыңдау триадасы»

әдісі

Сабақтың ортасы

30 мин




10 мин






























15 мин


































5 мин




ІІ. Тапсырма

Таблицаны толтыруды ұсынады.


Кейіпкер-

дің аты

Кейіпкер портреті










Мұғалім оқушыларға дескрипторды ұсынады.

Дескриптор :

-мәтіннен кейіпкердің атын тауып жазады;

-мәтіннен кейіпкерді сипаттайтын сөздерді тауып жазады;

-мәтіннен кейіпкерді іс-әрекеттерін сипат-тайтын сөздерді тауып жазады;

- кейіпкердің образына баға береді.











ІІІ. Тапсырма

Мұғалім оқушыларға дескрипторды көрсе-теді.Сұрақ қою арқы-лы оқушылардың тапсырманы қалай орындау керек екенін бағыттайды.


Дескриптор :

- мәтіндегі хан мен Жаманға қатысты мәліметтерді жинақтайды;

- өздері өмірден білетін мәліметтермен байланыстырады;

-органайзерді толтырады.

Мұғалім органайзерді оқушыларға таратып беріп,толтыруды ұсынады.

Мәтіндегі хан мен Жаманға қатысты мәліметті өмірден алынған деректермен байланыстыру қажеттігін ескертеді.

«Майндэппинг» (MingMapping) стратегиясы



ІV. Тапсырма

«Диаманта» әдісі бойыша өлен шығаруды ұсынады

1,7 жолдар –зат есім ,

антонимдер;

2 жол – бірінші зат есімге 2 сын есім;

3 жол– бірінші зат есімге 3 етістік;

4 жол – 2 сөз тіркесі зат есіммен;

5 – екінші зат есімге 3

етістік;

6 – екінші зат есімге 2 сын есім.

Оқушылар мәтінге сүйене отырып,

таблицаны толтырады

Кейіпкер-

дің аты

Кейіпкер портреті

Хан


Ханның шешесі


Жаман


Жаманның әйелі


Оқушылар дескриптор бойынша өз-өздерін бағалайды

Дескриптор :

- мен мәтіннен кейіпкердің атын тауып жаза алдым\алмадым;

- мен мәтіннен кейіпкерді сипаттайтын сөздерді тауып жаздым\жаза алмадым;

- мен мәтіннен кейіпкерді іс-әрекеттерін сипат-тайтын сөздерді тауып жаздым\ жаза алмадым;

- мен кейіпкердің образына баға бердім\ бере алмадым.



Оқушылар дескрип-тормен танысады.

Мұғалімнің сұрақта-рына жауап береді.

Тапсырманы қалай орындайтыңдарын түсінеді.



Оқушылар мәтіндегі мәліметті өмірден алынған деректермен байланыстырады,

органайзерді толтырады.


Shape2









Оқушылар «Диаманта»

әдісі бойыша өлен шығарады.

Өзің –өзі бағалау

Дескриптор






































«Рюкзак»

әдісі


-Мен таба білдім;

-Өмірмен байланыс

тыра аламын;

-органай-зерді тол-тыра аламын;

-рюкзагімді қажетті біліммен толықтырдым.















«Диаманта»



Таблица


Оқулық













слайд

дескриптор






578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!