|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2.Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Аудан. Ауданның өлшем бірліктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 23+89+77= 23+77+89=189 44+78+56=44+56+78=178 223+389+277=223+277+389=889 144+578+256=144+256+578=978 123+289+177=123+177+289=589 544+278+156=544+156+278=978
Жаңа тақырып 1-тапсырма Мына ауданға қанша тақтатас сыятынын есепте? 1) 4*4=16 2) 2*6=12
2-тапсырма Өзіндік жұмыс Фигуралардың ауданын тап. а) Қатарды сана. Тіктөртбұрышта (шаршыда) қанша қатар бар? Әрбір қатарда неше торкөз бар? Тіктөртбұрыштың (шаршының) ауданы нешеге тең? А) S=а*в S=4*5=20см2 ә) Баған бойынша есепте. Тіктөртбұрышта (шаршыда) қанша баған бар? Әр бағанда қанша торкөз бар? Тіктөртбұрыштың (шаршының) ауданы нешеге тең? Оның ауданының мәнін жаз және есептеуді салыстыр. S=5*5=25
3-тапсырма Есепте 60 см2 + 452 см2=520cм2 6 м2 · 8 =48см2 21 дм2 : 7=3дм2 800 м2 – 535 м2=265м2
Топтық жұмыс 4-тапсырма Есепті өрнек түрінде жазып, оны шығар. а) AB кесіндісінің ұзындығы – 6 см, ал CD кесіндісінің ұзындығы – 18 см. Біреуі екіншісінен неше есе ұзын? 18/6=3см ә) AB кесіндісінің ұзындығы – 5 см, ал CD кесіндісінің ұзындығы – 15 см. CD кесіндісі АВ кесіндісінен неше сантиметрге ұзын 15-5=10см
Жұптық жұмыс 6-тапсырма Еденге тақтатас төсейік.Қоңыр тақтатас төселген әр еденнің ауданын тап. А)S=38дм2 Ә)S=40дм2
8-тапсырма Есептемей, әрбір бағандағы өрнектердің мәні бірдей деп айтуға бола ма? Жауап: Иә, өйткені, көбейткіштер мен қосылғыштар бірдей сандар. Көбейткіштер мен қосылғыштар бірдей болса өрнектің мәні бірдей болады.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепте. Салыстыр. 3 м2 · 6 = 25 м2 – 7 м2 56 м2 + 34 м2 >9 м2 · 5 96 м2 – 28 м2 > 35 м2 : 7 18 м2 : 2 <9 м2 · 3
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Фигуралар дың ауданын табады
Есептеу жүргізеді
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептеуді меңгерген-1б
Дескриптор: Берілген ауданға қанша тақтатас сыятынын есептейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Берілген фигуралардың (шаршы) ауданын табады-1б Өз бетінше жұмыс жасай алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Шамаларға есептеу жүргізеді-1б
Сендер мықты екенсіңдер!
Керемет!
Дескриптор: Есепті өрнек түрінде жазып, оны шығарады-1б
Дескриптор: Еденге төсейтін тақтатас санын табады-1б Қоңыр тақтатас төселген әр еденнің ауданын табады-1б
Дескриптор: Көбейткіштер мен қосылғыштар бірдей болса өрнектің мәні бірдей болатынын біледі-1б
Тамаша!
«WhatsApp» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Тақта
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Әлеуметтік желі
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2.Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
02.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ. Аудан. Ауданның өлшем бірліктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейді шамалар арасындағы тәуелділікке; пропорцияның белгісіз мүшесін табуға берілген есептерді талдайды және шығарады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 6-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 23+89+77= 23+77+89=189 44+78+56=44+56+78=178 223+389+277=223+277+389=889 144+578+256=144+256+578=978 123+289+177=123+177+289=589 544+278+156=544+156+278=978
Жаңа тақырып 1-тапсырма Мына ауданға қанша тақтатас сыятынын есепте? 1) 4*4=16 2) 2*6=12
2-тапсырма Өзіндік жұмыс Фигуралардың ауданын тап. а) Қатарды сана. Тіктөртбұрышта (шаршыда) қанша қатар бар? Әрбір қатарда неше торкөз бар? Тіктөртбұрыштың (шаршының) ауданы нешеге тең? А) S=а*в S=4*5=20см2 ә) Баған бойынша есепте. Тіктөртбұрышта (шаршыда) қанша баған бар? Әр бағанда қанша торкөз бар? Тіктөртбұрыштың (шаршының) ауданы нешеге тең? Оның ауданының мәнін жаз және есептеуді салыстыр. S=5*5=25
3-тапсырма Есепте 60 см2 + 452 см2=520cм2 6 м2 · 8 =48см2 21 дм2 : 7=3дм2 800 м2 – 535 м2=265м2
Топтық жұмыс 4-тапсырма Есепті өрнек түрінде жазып, оны шығар. а) AB кесіндісінің ұзындығы – 6 см, ал CD кесіндісінің ұзындығы – 18 см. Біреуі екіншісінен неше есе ұзын? 18/6=3см ә) AB кесіндісінің ұзындығы – 5 см, ал CD кесіндісінің ұзындығы – 15 см. CD кесіндісі АВ кесіндісінен неше сантиметрге ұзын 15-5=10см
Жұптық жұмыс 6-тапсырма Еденге тақтатас төсейік.Қоңыр тақтатас төселген әр еденнің ауданын тап. А)S=38дм2 Ә)S=40дм2
8-тапсырма Есептемей, әрбір бағандағы өрнектердің мәні бірдей деп айтуға бола ма? Жауап: Иә, өйткені, көбейткіштер мен қосылғыштар бірдей сандар. Көбейткіштер мен қосылғыштар бірдей болса өрнектің мәні бірдей болады.
Үй тапсырмасы 7-тапсырма Есепте. Салыстыр. 3 м2 · 6 = 25 м2 – 7 м2 56 м2 + 34 м2 >9 м2 · 5 96 м2 – 28 м2 > 35 м2 : 7 18 м2 : 2 <9 м2 · 3
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Көңіл күйлерін жеткізеді
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Фигуралар дың ауданын табады
Есептеу жүргізеді
Жаттығу жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Тапсырмалар ды орындайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептеуді меңгерген-1б
Дескриптор: Берілген ауданға қанша тақтатас сыятынын есептейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Берілген фигуралардың (шаршы) ауданын табады-1б Өз бетінше жұмыс жасай алады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Шамаларға есептеу жүргізеді-1б
Сендер мықты екенсіңдер!
Керемет!
Дескриптор: Есепті өрнек түрінде жазып, оны шығарады-1б
Дескриптор: Еденге төсейтін тақтатас санын табады-1б Қоңыр тақтатас төселген әр еденнің ауданын табады-1б
Дескриптор: Көбейткіштер мен қосылғыштар бірдей болса өрнектің мәні бірдей болатынын біледі-1б
Тамаша!
«WhatsApp» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Тақта
Оқулық
Қимылдар
Суреттер
Оқулық
Оқулық
Әлеуметтік желі
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





