Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
|||
|
Күні: |
03.03.26ж |
||
|
Пән/Сынып: |
Геометрия, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы. ББЖБ№5 |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
3 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; Үй тапсырмасын қорытындылау Сұрақтарға жауап бер:
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. «Түрлі –түсті үшбұрыштар»әдісі арқылы үш топқа бөлу. Сұрақтарға жауап береді. |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау: |
Оқулық |
|
5мин |
Негізгі бөлім |
Трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табу
Т
h – биіктігі Трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табу
S h — биіктігі m — трапецияның орта сызығы Трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бұрышы арқылы табу
Трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табу
|
Трапеция ауданының формуласының салдары. Табандарының жарты қосындысы MN трапецияның орташа сызығына тең болғандықтан,
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Слайд Сызғыш |
|
10 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс. Қосымша 1.
№ 1. Фигураның ауданын тап.
а) АВСD — трапеция, АD=16см
б) АВСD - трапеция
Оқулықпен жұмыс. №4. |
Өз бетімен жұмыс: №2. Берілгені: АВСD — трапеция АВ=2 см, DС=10 см, АD=8 см, D=30о Табу керек: SАВСD
|
Дескриптор:
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
Интернет ресурс тары |
|
25 мин |
Жеке жұмыс |
ББЖБ№5 орындайды. |
Тапсырманы орындайды. |
Парақша лар |
|
|
2 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады. Рефлексия: Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №6. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аудан тақырыбы 8- сынып
Аудан тақырыбы 8- сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы
|
Бөлім: |
Аудан |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
|||
|
Күні: |
03.03.26ж |
||
|
Пән/Сынып: |
Геометрия, 8 сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы. ББЖБ№5 |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.13 трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
Сабақтың барысы
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
3 мин |
Ұйым дас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары.Трапецияның ауданы тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; Үй тапсырмасын қорытындылау Сұрақтарға жауап бер:
|
Амандасады. Үй тапсырмасын айтады. І.Ұйымдастыру кезеңі. «Түрлі –түсті үшбұрыштар»әдісі арқылы үш топқа бөлу. Сұрақтарға жауап береді. |
«Басбармақ» әдісімен бағалайды. Смайлик арқылы бағалау: |
Оқулық |
|
5мин |
Негізгі бөлім |
Трапецияның ауданын оның табандары мен биіктігі арқылы табу
Т
h – биіктігі Трапецияның ауданын оның биіктігі мен орта сызығы арқылы табу
S h — биіктігі m — трапецияның орта сызығы Трапецияның ауданын оның диагональдері және олардың арасындағы бұрышы арқылы табу
Трапецияның ауданын оның төрт қабырғасы арқылы табу
|
Трапеция ауданының формуласының салдары. Табандарының жарты қосындысы MN трапецияның орташа сызығына тең болғандықтан,
|
«Басбармақ» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Слайд Сызғыш |
|
10 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Тапсырмалар. Сыныппен жұмыс. Қосымша 1.
№ 1. Фигураның ауданын тап.
а) АВСD — трапеция, АD=16см
б) АВСD - трапеция
Оқулықпен жұмыс. №4. |
Өз бетімен жұмыс: №2. Берілгені: АВСD — трапеция АВ=2 см, DС=10 см, АD=8 см, D=30о Табу керек: SАВСD
|
Дескриптор:
Қ.Б: «Бас бармақ»
|
Интернет ресурс тары |
|
25 мин |
Жеке жұмыс |
ББЖБ№5 орындайды. |
Тапсырманы орындайды. |
Парақша лар |
|
|
2 мин |
|
Бүгінгі сабақта: - трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығарады және қолданады. Рефлексия: Оқушылар тақтада берілген рефлексивті сөздердің бастамасын таңдай отырып, шеңбер бойымен өздерінің ойын бір сөйлеммен жеткізеді. Бүгін мен ................ білдім Маған ........ қызықты болды Маған ..................... қиын болды Мен ......... тапсырманы орындадым Мен .................................... түсіндім Енді мен .......................................... |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №6. |
Кері Байланыс Бағалау парағы арқылы бағаланады. |
Оқулық Смирнов В.А, Тұяқов Е.А Алматы «Мектеп» |
шағым қалдыра аласыз
рапецияның
ауданы оның табандарының қосындысының жартысы мен биіктігінің
көбейтіндісіне тең.
— трапецияның ауданы
— табаны
— табаны
=mh


















