Білім беру ұйымының
атауы:
|
«Бауыржан Момышұлы атындағы
орта мектеп»
|
Пәні:
|
География
|
Бөлім:
|
Атмосфера
|
Педагогтің аты-жөні
|
Дуисбаева Жанай
Сериковна
|
Күні:
|
06.12.2024
ж.
|
Сынып: 7
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Дүниежүзілік мұхит суларының
қасиеттері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
|
7.3.3.5 -мұхит суының
қасиеттеріне әсер ететін факторларды
анықтайды
|
Сабақтың мақсаты
|
Мұхит суының қасиеттеріне әсер
ететін факторларды анықтау
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру
2
мин.
Өткен білімді еске
түсіру
4
мин.
|
Оқушылармен
амандасу,түгендеу.
«Менімен бірге жүз»
психологиялық ахуалын
қалыптастыру. Бағалау парақтары
таратылады.
«Кім жылдам?»
әдісі
«learningapps» платформасы
арқылы
үй тапсырмасын
тексеру.
|
Оқушылар сабаққа дайындалады,
құрал жабдықтарын шығарады.Орындарынан тұрып жаттығуды
қайталайды.
Бір-бірімен амандасып,
сәттілік тілейді.
Оқушылар сұрақтарға жауап
береді.
|
Мұғалім кері байланыс беріп
отырады
Бағалау
критерийі: Сұрақтарға дұрыс жауап
беру
Дескриптор:
Әр дұрыс жауапқа-1
балл
|
Интерактивті
тақта
https://learningapps.org/index.php?overview&s=&category=0&tool=
Презентация
1-3
|
Жаңа
білім
12
мин.
|
Ой қозғау. «Ерекше сурет»
әдісі.


Берілген суреттерге қарап не
айта аласыңдар? Бұл жердегі су мен тұз арасында қандай байланыс бар
деп ойлайсыздар?
Осылай тақырыпты оқушылардың
өздерімен бірлесе ашып аламыз.
Жаңа тақырыппен, мақсатымен
таныстыру. Жаңа тақырыпты түсіндіру.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға
салады.
|
Мұғалім кері байланыс беріп
отырады.
|
Интерактивті
тақта,
тақырыптық
суреттер
Презентация
4-18
Интерактивті
тақта
|
Сабақтың
ортасы
12
мин.
|
1-тапсырма.
Жеке
жұмыс.
«Карталар сөйлейді»
әдісі
Оқушыларға карта-сызбалар
таратылады.
|
Кескін картамен жұмыс
жасайды
|
Бағалау
критерийі: Картадан тұздылығы әркелкі
аймақтарды ажырату.
Дескриптор:
Тропиктер және полюстер маңындағы мұхит суының тұздылығын
анықтайды (2
б);
Тұздылықтың әртүрлі болу
себептерін түсіндіреді (1
б)
Температура мен тұздылықтың байланысын
түсіндіреді(1
б)
Тұздылықтың таралу заңдылығын
анықтайды(1
б)
|
Интерактивті тақта, атлас
карта, кескін карта.
Презентация
19-20
|
8
минут
|
2-тапсырма.Жеке
жұмыс
«Сәйкестендіру»
әдісі.
«wordwall» платформасы арқылы

|
Оқушылар берілген таратпа
қағаздармен жұмыс жасайды.
|
Бағалау
критерийі: Дүниежүзілік мұхит суларының
температураларын картадан
көрсету.
Дескриптор:
Температура ең жоғарғы
аймақтарды көрсете алады (1 б);
Температура ең төмен
аймақтарды көрсете алады (1
б);
Мұхит суының температурасының
әркелкі болу себептерін түсіндіре алады
(2б);
|
Оқулық,таратпа қағаздар,
интербелсенді тақта.
Презентация
21-22
https://wordwall.net/resource/39667246
|
Бекіту
4
минут
|
Сабақты
қорытындылау
«Genially»
платформасы
арқылы
сабақты
қорытындылау.
Үйге тапсырма: Дүниежүзілік
мұхит суларының қасиеттері
|
Тақырыптан түсінгендерін
қорытындылайды.
|
мадақтау
|
Интерактивті
тақта
Презентация
24
|
Кері
байланыс
3
мин.
|
1.Мұхит суының негізгі
қасиеттерін ата?
2.Бұл қасиеттерді
қалыптастырушы факторлар қандай?
3.Мұхит суының қай қасиетін
өзіңізге теңер едіңіз?
|
Берілген сұрақтарға ауызша
жауап береді.Бүгінгі сабаққа кері байланыс
жасайды.
|
Мұғалімнің кері байланысы мен
бағалауы.
|
Интерактивті
тақта
Рефлексия.
Презентация
25-27
|