Алматы қаласы, Алмалы ауданы, №36 мектеп гимназия
қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлім: |
«Көлік және жол белгілері» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
12.02.2024 |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 «Б» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әуе көліктері. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.4.1 тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі.
Жаңа сабақты түсіндіру.
Суретке мұқият назар аударамыз. Суреттегі жәндіктерді және құстарды не байланыстырады? Олардың барлығына тән қандай қасиеттері бар? Ұша білу қасиеті.
Адамның қиялынан пайда болған әуе көліктері
Жеке жұмыс Берілген сын есімдерді салыстырмалы және күшетпейлі шырай түріне айналдырып жазыңдар. Биік, ұзын, үлкен, жүйрік, алыс, көп, аласа, қоңыр, сары, ақ, қатты.
Оқылым, айтылым тапсырмасы
Мәтінді оқып, мәтін
мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған
сұрақтар
құрастырыңдар. Ұшақты жасап, ұшырып, тәжірибе жасаған кімдер?
3 балл |
Оқушылар ұшатын көліктер мен ұшатын жәндіктерді қазіргі әуе көліктерімен байланыстырады.
Оқушылар берілген сын есімдерді салыстырмалы және күшейтпелі шырай түрлеріне айналдырып жазады.
Оқушылар мәтінді оқып, нақты ақпараттарды анықтауға арналған сұрақтарды құрастырады.
|
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Керемет!
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Тамаша! Бұл тапсырмадан нені білдіңдер? |
Ресурс №1
Ресурс №2
Ресурс №3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин
8 мин
|
Жазылым тапсырмасы Қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді тауып, оларды күшейтпелі шырай формасында түрлендіріп жазыңдар. Үлгі: үлкен-тым үлкен, үп-үлкен; жылдам-тым жылдам, жып-жылдам; ұзын-тым ұзын, ұп-ұзын; жайлы-өте жайлы, жап-жайлы.
Дескриптор: 1. Қазіргі замандағы ұшақтарды табады -1балл 2. Ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерлі ойластырады -1 балл 3. Сын есімдерді күшейтпелі шырайға айналдырып жазады -1балл
Жазылым тапсырмасы Әуе көліктеріне сипаттама беріп, кестеге жазыңдар.
Дескриптор: 1. Әуе көліктерінің түрлерін табады -1балл 2. Ұшақ -1балл 3. Тік ұшақ -1балл 4. Зымыран -1 балл |
Оқушылар қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді тауып, оларды күшейтпелі шырай формасында түрлендіріп жазады .
Оқушылар әуе көліктеріне сипаттама беріп, кестеге жазады. |
«Бас бармақ»
Тамаша! Бұл тапсырмадан нені білдіңдер?
|
Ресурс №4
Ресурс №5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяқталуы. 4 мин
|
Үй тапсырмасы: Суреттегі құс пен ұшақты байланыстырып, «Адамзат қиялы – шындық» тақырыбында эссе жазыңдар.
Сабақты бекіту. «ҚҚҚ» әдісі.
|
«ҚҚҚ» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды. Бүгінгі сабақта қызық болған екі нәрсе? Бүгінгі сабақта құнды болған екі нәрсе? Бүгінгі сабақта қиын болған екі нәрсе?
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Исакова УлпанШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Әуе көліктері
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Әуе көліктеріМатериал туралы қысқаша түсінік
Әуе көліктері, 5-сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы Алматы қаласы, Алмалы ауданы, №36 мектеп гимназия қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















