|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: №96 ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әуе көліктері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.1 Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-мәтінді оқиды; -мәтіндегі негізгі ақпаратта анықтайды; -мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; -сын есімнің салыстырмалы және күшейтпелі шырай түрлерімен жазылым тапсырмасын орындайды. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
І Ұйымдастыру: Сабақты ұйымдастыру жұмыстарын жүргізеді, амандасады, сыныппен танысады, сабақ кезіндегі ережемен, сабақ мақсатымен, бағалау крийтерилерімен таныстырады. Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
|
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқылым алдындағы оқушыларға кесте бойынша қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор: -Семантикалық кестені толтырады; (1 балл) -Көліктердің артығын анықтайды. (1 балл)
Сабақтың тақырыбын анықтайды. |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Кесте
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
Мәтінді оқып, мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырыңдар.
Тапсырма. ӘТН
2-тапсырма. Қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді тауып, оларды күшейтпелі шырай формасында түрлендіріп жазыңдар. Үлгі: Үлкен – тым үлкен, үп-үлкен
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.
Бекіту тапсырмасы. Тақтада берілген шырай түрлерін тиісті орынға орналастырады.
|
Оқушылар мәтінді оқып, мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды.
Әуе көліктерінің түрлерін жазады; әуе көліктерін сипаттайды. сипаттауда сын есімдерді қолданады.
Шырай түрлерін ажыратады. |
Дескриптор: - мәтін мазмұнын түсінеді; (1 балл) -нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; (1 балл)
Дескриптор: -қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді табады; (1 балл) -оларды күшейтпелі шырай формасында түрлендіріп жазыңдар. (2 балл)
Дескриптор: -әуе көліктерінің түрлерін жазады; -әуе көліктерін сипаттайды. (1 балл) -Сипаттауда сын есімдерді қолданады. (1 балл)
Дескриптор: -шырай түрлерін ажыратады. (1 балл) |
(http://aitaber.kz/blog/qyzyqderek/2043.html
https://wordwall.net/resource/68307082 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылап айтады.
|
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
|
|
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Оқулықтағы 6-тапсырма. |
Берілген тапсырманы орындайды. |
|
Оқулық |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әуе көліктері
Әуе көліктері
|
Бөлім: Көлік және жол белгілері |
Мектеп: №96 ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әуе көліктері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.5.1 Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру; 5.4.3.1. Сын есімдердің, шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-мәтінді оқиды; -мәтіндегі негізгі ақпаратта анықтайды; -мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; -сын есімнің салыстырмалы және күшейтпелі шырай түрлерімен жазылым тапсырмасын орындайды. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
І Ұйымдастыру: Сабақты ұйымдастыру жұмыстарын жүргізеді, амандасады, сыныппен танысады, сабақ кезіндегі ережемен, сабақ мақсатымен, бағалау крийтерилерімен таныстырады. Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
Қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіріңдер
|
Балалар жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқылым алдындағы оқушыларға кесте бойынша қатардағы артық сөзді тауып, себебін түсіндіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор: -Семантикалық кестені толтырады; (1 балл) -Көліктердің артығын анықтайды. (1 балл)
Сабақтың тақырыбын анықтайды. |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
Кесте
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
Мәтінді оқып, мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырыңдар.
Тапсырма. ӘТН
2-тапсырма. Қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді тауып, оларды күшейтпелі шырай формасында түрлендіріп жазыңдар. Үлгі: Үлкен – тым үлкен, үп-үлкен
ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.
Бекіту тапсырмасы. Тақтада берілген шырай түрлерін тиісті орынға орналастырады.
|
Оқушылар мәтінді оқып, мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды.
Әуе көліктерінің түрлерін жазады; әуе көліктерін сипаттайды. сипаттауда сын есімдерді қолданады.
Шырай түрлерін ажыратады. |
Дескриптор: - мәтін мазмұнын түсінеді; (1 балл) -нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады; (1 балл)
Дескриптор: -қазіргі заманғы ұшақтарды сипаттайтын сын есімдерді табады; (1 балл) -оларды күшейтпелі шырай формасында түрлендіріп жазыңдар. (2 балл)
Дескриптор: -әуе көліктерінің түрлерін жазады; -әуе көліктерін сипаттайды. (1 балл) -Сипаттауда сын есімдерді қолданады. (1 балл)
Дескриптор: -шырай түрлерін ажыратады. (1 балл) |
(http://aitaber.kz/blog/qyzyqderek/2043.html
https://wordwall.net/resource/68307082 |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылап айтады.
|
«Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен оқушылар бүгінгі сабақ бойынша алған білімдерін бір сөйлеммен қорытындылайды. |
|
|
|||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма: |
Оқулықтағы 6-тапсырма. |
Берілген тапсырманы орындайды. |
|
Оқулық |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















