Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
3-бөлім: Адамзат дамуының жаһандық мәселелері. Тілдік жүйе және норма. |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: |
23.01.24 |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сынып: |
10 «B» |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аумақтық жаһандану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; - сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут |
1. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру. Ұйымдастыру кезеңі. Оқу мақсатымен таныстыру. |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқу мақсатымен танысады. |
|
№1 |
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 3 минут 8 минут 15 минут |
Топтық жұмыс «Жүзіп шығу» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру. 1. Аумақтық жаһандану дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Әскери-саяси одақтар жаһандануының қаншалықты маңызы бар? Дескриптор:
Топтық жұмыс 2-тапсырма.
Дескриптор:
Сөзжасамның аналитикалық тәсілі Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Мәтіннен аналитикалық тәсіл арқылы жасалған күрделі сөздерді тауып, қалай жасалғанын талдаңдар. Дескриптор:
4-тапсырма. Жеке жұмыс «Қазақстандағы заманауи мәдениет» тақырыбы бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығарма жазыңдар. Дескриптор:
|
«Жүзіп шығу» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар мәтінді оқиды, құрылымын анықтайды, тілдік ерекшелігін табады. Жаңа тақырыппен танысады. Тапсырманы түсініп орындайды; «Қазақстандағы заманауи мәдениет» тақырыбы бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығарма жазады. |
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау
Оқушылар бірін-бірі бағалайды. «Жетістік баспалдағы» әдісімен бағалау Қ |
№ 2 №3 Оқулық Жұмыс дәптері №4 Оқулық. №5 Жұмыс дәптері |
||
|
Үйге тапсырма 1 минут |
5-тапсырма, 88-бет |
Үй жұмысын орындайды. |
|
№6 Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың аяқталуы. 3 минут |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Маған сабақ ұнады, өйткені........... Мен көп нәрсені білдім, мәселен,...................... Өз білімімді мына тұрғыда жақсартуым керек..........
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін арнайы «керемет», «жақсы» деген жапсырмалар таратылады; |
|
№7 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аумақтық жаһандану
Аумақтық жаһандану
Қысқa мерзімді (сабақ) жоспaры
|
Бөлiм: |
3-бөлім: Адамзат дамуының жаһандық мәселелері. Тілдік жүйе және норма. |
|||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|||||
|
Күні: |
23.01.24 |
Қатысушылар саны: Ерекше білімді қажет ететін оқушы саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сынып: |
10 «B» |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Аумақтық жаһандану |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, дұрыс сөйлеу; - сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут |
1. Жағымды психологиялық орта қалыптастыру. Ұйымдастыру кезеңі. Оқу мақсатымен таныстыру. |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқу мақсатымен танысады. |
|
№1 |
||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 3 минут 8 минут 15 минут |
Топтық жұмыс «Жүзіп шығу» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру. 1. Аумақтық жаһандану дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Әскери-саяси одақтар жаһандануының қаншалықты маңызы бар? Дескриптор:
Топтық жұмыс 2-тапсырма.
Дескриптор:
Сөзжасамның аналитикалық тәсілі Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Мәтіннен аналитикалық тәсіл арқылы жасалған күрделі сөздерді тауып, қалай жасалғанын талдаңдар. Дескриптор:
4-тапсырма. Жеке жұмыс «Қазақстандағы заманауи мәдениет» тақырыбы бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығарма жазыңдар. Дескриптор:
|
«Жүзіп шығу» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар мәтінді оқиды, құрылымын анықтайды, тілдік ерекшелігін табады. Жаңа тақырыппен танысады. Тапсырманы түсініп орындайды; «Қазақстандағы заманауи мәдениет» тақырыбы бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығарма жазады. |
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау
Оқушылар бірін-бірі бағалайды. «Жетістік баспалдағы» әдісімен бағалау Қ |
№ 2 №3 Оқулық Жұмыс дәптері №4 Оқулық. №5 Жұмыс дәптері |
||
|
Үйге тапсырма 1 минут |
5-тапсырма, 88-бет |
Үй жұмысын орындайды. |
|
№6 Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың аяқталуы. 3 минут |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Маған сабақ ұнады, өйткені........... Мен көп нәрсені білдім, мәселен,...................... Өз білімімді мына тұрғыда жақсартуым керек..........
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін арнайы «керемет», «жақсы» деген жапсырмалар таратылады; |
|
№7 |
||
шағым қалдыра аласыз















