Оқу сабағының жоспары
|
Курс: |
ІІ |
Топ: |
№ АШМ 23/1 |
|
Модульдің атауы: |
КМ-04. Ауыл шаруашылығы машиналарын жөндеу кезінде деффектілік және жөндеу жұмыстарын орындау |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұқым сепкіш машиналар |
||
|
Күні: |
«_19__»____03_____2025 ж. |
||
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері: |
Білімділігі: Тұқым сепкіш машиналар туралы мәліметтер алу Дамытушылық: Білім алушылардың ой-өрісін, логикалық ойлау қабілетін дамыту. Тәрбиелік: Білім алушыларды ізденіске, белсенділікке, ұқыптылыққа өз ойын мәнді жеткізуге алатын және тұлға болуға тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Ұлттық құндылықтардың маңыздылығы өмірдегі адамгершілік қасиеттерін байланыстырады. Ұлттық құндлықтар аясында студенттер өздерінің ауызбіршілігін, адамгершілігін және білімділігін көрсете білу. |
||
|
Сабақтың түрі: |
Теориялық |
||
|
Оқыту әдістері, әдістемелік шаралар, педагогикалық техникалар,педагогикалқ технологиялар |
|||
|
Қажетті құралдар мен жабдықтар: |
Презентация, интерактивті тақта |
||
|
Оқытушы туралы ақпарат: |
|||
|
Ильясова Назерке Мырзабекқызы Тел:87778987343 E-mail: nazerke_ilyasova12@mail.ru |
|||
САБАҚТЫҢ ЖОСПАР-КОНСПЕКТІСІ
|
Сабақтың барысы |
Уақыт (минут) |
Оқытушының әрекеттері |
Студенттің әрекеттері |
Оқыту ресурстары мен материалдары |
|
1 |
2 |
4 |
5 |
6 |
|
1.Ұйымдас-тыру кезеңі |
5 мин |
Білім алушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа психологиялық дайындалу. Сабағына жөндеп, Әзірленсең-еңбек. Қыйындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек. - Ендеше, құрметті білім алушылар, еңбектеніп білім алайық. Білім арқылы мақсатымызға жетеміз. Ия, бүгінгі сабақтың тақырыбы: « Тұқым сепкіш машиналар»
|
Сабаққа қажетті оқу құрал-жабдықтарын дайындау |
Перне тақта, слайд, оқу жоспары, Н.Әліпбеков Ауыл шаруашылық машиналары |
|
2. Үй тапсырмасын орындау, тексеру |
7 мин |
Google программасымен qr код арқылы үй тапырмасын сұрау
|
Үй тапсырмасына қойылған сұрақтарға жауап беру |
|
|
3. Жаңа сабақты хабарлау |
3 мин |
«INSERT» әдісі арқылы жаңа сабақты хабарлау Тұқым сепкіш машиналар мәліметтер алу. а).Қызығушылықты ояту. «Тұқым сепкіш машиналар», ұраны: «Қиясына шығып ойдың, алға таудай талап қойдым». |
Жаңа материалмен таныса отырып, түртіп алу жүйесімен мәлімет жинайды, саралайды, бағалайды. |
|
|
4. Жаңа сабақты түсіндіру |
18 мин |
Тұқым себетін машиналарға түсінік беру. Тұқым себетін машинаның құрылысымен таныстыру |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады. |
Перне тақта, слайд, оқу жоспары, Н.Әліпбеков Ауыл шаруашылық машиналары |
|
5. Жаңа сабақты бекіту |
7 мин |
Бүгінгі сабағымызды бекіту үшін білімімізді тексерейік. Білім деген - биік шың Бақытқа сені жеткізер Білім деген – ақылшың Қиындықтар өткізер. 1. Сеялканың құрлысын атап беріңіз. 2. Егу әдісіне қарай сеялкалар неше түрге бөлінеді? 3. Тракторға сеялкалар қандай әдістер арқылы тіркеледі? 4. Түреннің қызметін ата? |
Жұмыртқа ойынын ойнау арқылы Сұрақтарға жауап береді |
|
|
6.Бағалау |
3 мин |
Сабаққа белсене жауап берген студенттерді бағалау |
Жауабына қарай бағаланады |
|
|
8.Үй тапсырмасының берілуі |
2 мин |
Үй тапсырмасы: Тұқым себетін машиналардың басқа түрлерін зерттеу, құрылысына аса мән беру? |
|
Н.Әліпбеков Ауыл шаруашылық машиналары |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ауыл шаруашылығы машиналарын жөндеу кезінде деффектілік және жөндеу жұмыстарын орындау
Ауыл шаруашылығы машиналарын жөндеу кезінде деффектілік және жөндеу жұмыстарын орындау
Оқу сабағының жоспары
|
Курс: |
ІІ |
Топ: |
№ АШМ 23/1 |
|
Модульдің атауы: |
КМ-04. Ауыл шаруашылығы машиналарын жөндеу кезінде деффектілік және жөндеу жұмыстарын орындау |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұқым сепкіш машиналар |
||
|
Күні: |
«_19__»____03_____2025 ж. |
||
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері: |
Білімділігі: Тұқым сепкіш машиналар туралы мәліметтер алу Дамытушылық: Білім алушылардың ой-өрісін, логикалық ойлау қабілетін дамыту. Тәрбиелік: Білім алушыларды ізденіске, белсенділікке, ұқыптылыққа өз ойын мәнді жеткізуге алатын және тұлға болуға тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Ұлттық құндылықтардың маңыздылығы өмірдегі адамгершілік қасиеттерін байланыстырады. Ұлттық құндлықтар аясында студенттер өздерінің ауызбіршілігін, адамгершілігін және білімділігін көрсете білу. |
||
|
Сабақтың түрі: |
Теориялық |
||
|
Оқыту әдістері, әдістемелік шаралар, педагогикалық техникалар,педагогикалқ технологиялар |
|||
|
Қажетті құралдар мен жабдықтар: |
Презентация, интерактивті тақта |
||
|
Оқытушы туралы ақпарат: |
|||
|
Ильясова Назерке Мырзабекқызы Тел:87778987343 E-mail: nazerke_ilyasova12@mail.ru |
|||
САБАҚТЫҢ ЖОСПАР-КОНСПЕКТІСІ
|
Сабақтың барысы |
Уақыт (минут) |
Оқытушының әрекеттері |
Студенттің әрекеттері |
Оқыту ресурстары мен материалдары |
|
1 |
2 |
4 |
5 |
6 |
|
1.Ұйымдас-тыру кезеңі |
5 мин |
Білім алушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа психологиялық дайындалу. Сабағына жөндеп, Әзірленсең-еңбек. Қыйындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек. - Ендеше, құрметті білім алушылар, еңбектеніп білім алайық. Білім арқылы мақсатымызға жетеміз. Ия, бүгінгі сабақтың тақырыбы: « Тұқым сепкіш машиналар»
|
Сабаққа қажетті оқу құрал-жабдықтарын дайындау |
Перне тақта, слайд, оқу жоспары, Н.Әліпбеков Ауыл шаруашылық машиналары |
|
2. Үй тапсырмасын орындау, тексеру |
7 мин |
Google программасымен qr код арқылы үй тапырмасын сұрау
|
Үй тапсырмасына қойылған сұрақтарға жауап беру |
|
|
3. Жаңа сабақты хабарлау |
3 мин |
«INSERT» әдісі арқылы жаңа сабақты хабарлау Тұқым сепкіш машиналар мәліметтер алу. а).Қызығушылықты ояту. «Тұқым сепкіш машиналар», ұраны: «Қиясына шығып ойдың, алға таудай талап қойдым». |
Жаңа материалмен таныса отырып, түртіп алу жүйесімен мәлімет жинайды, саралайды, бағалайды. |
|
|
4. Жаңа сабақты түсіндіру |
18 мин |
Тұқым себетін машиналарға түсінік беру. Тұқым себетін машинаның құрылысымен таныстыру |
Ойлау қабілеті дамиды, сөздік қоры молаяды, жазылым дағдысы қалыптасады. |
Перне тақта, слайд, оқу жоспары, Н.Әліпбеков Ауыл шаруашылық машиналары |
|
5. Жаңа сабақты бекіту |
7 мин |
Бүгінгі сабағымызды бекіту үшін білімімізді тексерейік. Білім деген - биік шың Бақытқа сені жеткізер Білім деген – ақылшың Қиындықтар өткізер. 1. Сеялканың құрлысын атап беріңіз. 2. Егу әдісіне қарай сеялкалар неше түрге бөлінеді? 3. Тракторға сеялкалар қандай әдістер арқылы тіркеледі? 4. Түреннің қызметін ата? |
Жұмыртқа ойынын ойнау арқылы Сұрақтарға жауап береді |
|
|
6.Бағалау |
3 мин |
Сабаққа белсене жауап берген студенттерді бағалау |
Жауабына қарай бағаланады |
|
|
8.Үй тапсырмасының берілуі |
2 мин |
Үй тапсырмасы: Тұқым себетін машиналардың басқа түрлерін зерттеу, құрылысына аса мән беру? |
|
Н.Әліпбеков Ауыл шаруашылық машиналары |
шағым қалдыра аласыз














