|
ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ БАСҚАРМАСЫ «ЖЕТІСАЙ ЖОҒАРЫ МЕДИЦИНА КОЛЛЕДЖІ» ШЖҚ МКК САПА МЕНЕДЖМЕНТІ ЖҮЙЕСІ БП-01/4ӘДІСТЕМЕЛІК ЖҰМЫСТАР ПРОЦЕСІН ҰЙЫМДАСТЫРУ |
БП-01/4-ӘП11 Шығарылым:5, 2023 ж. Қайта қарау:3 Беттер
6-
|
«Келісілді»
Колледж әдіскері
____ Жаутикова Г.С.
Оқу сабағының жоспары
Сабақтың
тақырыбы:
Функцияның
нүктедегі және шексіздіктегі шегі
Модуль/пән атауы: ЖБП 06 - Математика
Дайындаған педагог: Тойлыбаева Динара Касымхановна
2025 -2026 оқу жылы
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ_______________________________________
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: интербелсенді әдіс, миға шабуыл, «шатасқан сөйлем» әдісі
2.Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Функцияның нүктедегі шегінің анықтамасын білу және оны есептеу;
Функцияның шексіздіктегі шегінің анықтамасын білу және оны есептеу;
Тәрбиелік:
Таңдаған мамандығына деген жауапкершілігін, қызығушылығын қалыптастыру.
Оқушыларды ізеттілікке, мәдениеттілікке тәрбиелеу
Өзгенің затына жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу
Дамытушылық:
Өз пікірін дұрыс жеткізуді дамыту
Тақырыпты дұрыс баяндауды дамыту
Сабақтан алған ақпараттарды талдауды үйрету
Алған білімдерін басқа пәндерде, тәжірибе сабағында қолдана білуге үйрету
Ғылыми оқу және анықтамалық әдебиеттермен өз бетінше жұмыс істей білуге үйрету
2.1.Күтілетін нәтижелер:
Оқушы білуі тиіс:
функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шегінің анықтамасын білу;
Оқушы істей білуі тиіс:
функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шектерін есептей алу, ажырата алу;
3.Қажетті ресурстар:
презентация, әдістемелік әзірлеме, нұсқалық тесттер, оқулық, компьютер
4. Сабақтың барысы
Сабақ уақыты – 90 мин
І. Ұйымдастыру кезеңі – 3 мин
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау – 20 мин
ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру – 40 мин
ІV. Жаңа тақырыпты бекіту – 15 мин
V. Қорытындылап, баға қою – 4 мин
VІ.Сабақ бойынша рефлексия – 5 мин
VІІ. Үйге тапсырма – 3 мин
Сабақ барысы
Күні:
Тақырыбы: Функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шегі.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Функцияның нүктедегі шегі туралы түсіндіру;
Функцияның шексіздіктегі шегі туралы түсіндіру;
Сандар тізбегінің шегі туралы түсіндіру.
Тәрбиелік:
Таңдаған мамандығына деген жауапкершілігін, қызығушылығын қалыптастыру.
Оқушыларды ізеттілікке, мәдениеттілікке тәрбиелеу
Өзгенің затына жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу
Дамытушылық:
Өз пікірін дұрыс жеткізуді дамыту
Тақырыпты дұрыс баяндауды дамыту
Сабақтан алған ақпараттарды талдауды үйрету
Алған білімдерін басқа пәндерде, тәжірибе сабағында қолдана білуге үйрету
Ғылыми оқу және анықтамалық әдебиеттермен өз бетінше жұмыс істей білуге үйрету
Сабақтың уақыты: 90 минут(2 сағаттық)
Сабақты өткізу орны: аудитория
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Көрнекілікті, түсіндірмелі әдіс
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, ағылшын тілі
Сабақтың жабдықталуы:
Материалдық: әдістемелік әзірлеме, нұсқалық тесттер, оқулық
Техникалық-программалық: компьютер, флэш-карта
Пайдаланылатын әдебиет:
Федорова В.Н., Фаустов Е.В.,Математика. 2013 ж.,
Оқушы білуі тиіс:
Сан логарифмі туралы;
Логарифм қасиеттері туралы;
Негізгі логарифмдік тепе-теңдік туралы.
Сабақтың хронокартасы
І Ұйымдастыру кезеңі – 3 мин
ІІ Үй тапсырмасын тексеру – 20 мин
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру – 45 мин
ІҮ Жаңа тақырыпты бекіту – 15 мин
Ү Қорытындылау – 5 мин
ҮІ Үйге тапсырма – 2 мин
Сабақ барысы
І Ұйымдастыру кезеңі
Оқытушы оқу бөлмесінің тазалығына, оқушылардың киіміне назар аударады. Оқушылардың сабаққа қатысуы мен дайындығын тексеріп, жоқ оқушыларды түгелдеп, оларды сабақтың бағдарламасы және мақсатымен таныстырады.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
Логарифмдік теңсіздік деп нені атаймыз?
Логарифмдік теңсіздіктерді шешудің неше жағдайы бар?
Логарифмдік теңсіздіктерді шешудің жағдайларына мысалдар келтіріңіз.
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру
«Функция нүктедегі және шексіздіктегі шегі» деп аталатын презентация материалдарын пайдаланып жаңа сабақты түсіндіремін.
Функция шегінің қасиеттері.
ІҮ Жаңа тақырыпты бекіту
«Миға шабуыл» сұрақтары
1.Функцияның нүктедегі шегі деп нені айтамыз? Анықтамасы.
2.Шектің жалғыз болуы туралы теорема?
3.Шектер туралы теоремалардың саны нешеу? 1-теореманы сипаттаңыз.
4.Шектер туралы 2-теореманы айтып беріңіз.
5.Шектер туралы 3-теореманы айтып беріңіз.
6.Шектер туралы 4-теореманы айтып беріңіз.
7.Біржақты шектер нешеге бөлінеді?
8.Функцияның нүктедегі шегін анықтау үшін қандай шарттардың орындалуын тексеру керек?
9.Функцияның шексіздіктегі шегіне анықтама беріңіз.
10.Шексіз үлкен және шексіз кіші функциялар қалай анықталады?
Ү Қорытындылау Оқушылардың үй тапсырмасын орындауы және сабақтағы белсенділіктерін, берген жауаптарын, жұмысқа жұмсалған уақыт, еңбек мәдениеті, жұмыс орнының және өзінің тазалығын ескере отырып баға қою.
ҮІ Үйге тапсырма
Ә.Н.Шыныбеков, Р.Н.Жұмабаев, «Алгебра және анализ бастамалары» Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбының жаратылыстану-математикалық бағытына арналған оқулық, «Атамұра» баспасы,2019 ж. 160 б.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азаматтық қоғам түсінігі және жалпы сипаттамасы
|
ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ БАСҚАРМАСЫ «ЖЕТІСАЙ ЖОҒАРЫ МЕДИЦИНА КОЛЛЕДЖІ» ШЖҚ МКК САПА МЕНЕДЖМЕНТІ ЖҮЙЕСІ БП-01/4ӘДІСТЕМЕЛІК ЖҰМЫСТАР ПРОЦЕСІН ҰЙЫМДАСТЫРУ |
БП-01/4-ӘП11 Шығарылым:5, 2023 ж. Қайта қарау:3 Беттер
6-
|
«Келісілді»
Колледж әдіскері
____ Жаутикова Г.С.
Оқу сабағының жоспары
Сабақтың
тақырыбы:
Функцияның
нүктедегі және шексіздіктегі шегі
Модуль/пән атауы: ЖБП 06 - Математика
Дайындаған педагог: Тойлыбаева Динара Касымхановна
2025 -2026 оқу жылы
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ_______________________________________
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: интербелсенді әдіс, миға шабуыл, «шатасқан сөйлем» әдісі
2.Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Функцияның нүктедегі шегінің анықтамасын білу және оны есептеу;
Функцияның шексіздіктегі шегінің анықтамасын білу және оны есептеу;
Тәрбиелік:
Таңдаған мамандығына деген жауапкершілігін, қызығушылығын қалыптастыру.
Оқушыларды ізеттілікке, мәдениеттілікке тәрбиелеу
Өзгенің затына жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу
Дамытушылық:
Өз пікірін дұрыс жеткізуді дамыту
Тақырыпты дұрыс баяндауды дамыту
Сабақтан алған ақпараттарды талдауды үйрету
Алған білімдерін басқа пәндерде, тәжірибе сабағында қолдана білуге үйрету
Ғылыми оқу және анықтамалық әдебиеттермен өз бетінше жұмыс істей білуге үйрету
2.1.Күтілетін нәтижелер:
Оқушы білуі тиіс:
функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шегінің анықтамасын білу;
Оқушы істей білуі тиіс:
функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шектерін есептей алу, ажырата алу;
3.Қажетті ресурстар:
презентация, әдістемелік әзірлеме, нұсқалық тесттер, оқулық, компьютер
4. Сабақтың барысы
Сабақ уақыты – 90 мин
І. Ұйымдастыру кезеңі – 3 мин
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау – 20 мин
ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру – 40 мин
ІV. Жаңа тақырыпты бекіту – 15 мин
V. Қорытындылап, баға қою – 4 мин
VІ.Сабақ бойынша рефлексия – 5 мин
VІІ. Үйге тапсырма – 3 мин
Сабақ барысы
Күні:
Тақырыбы: Функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шегі.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Функцияның нүктедегі шегі туралы түсіндіру;
Функцияның шексіздіктегі шегі туралы түсіндіру;
Сандар тізбегінің шегі туралы түсіндіру.
Тәрбиелік:
Таңдаған мамандығына деген жауапкершілігін, қызығушылығын қалыптастыру.
Оқушыларды ізеттілікке, мәдениеттілікке тәрбиелеу
Өзгенің затына жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу
Дамытушылық:
Өз пікірін дұрыс жеткізуді дамыту
Тақырыпты дұрыс баяндауды дамыту
Сабақтан алған ақпараттарды талдауды үйрету
Алған білімдерін басқа пәндерде, тәжірибе сабағында қолдана білуге үйрету
Ғылыми оқу және анықтамалық әдебиеттермен өз бетінше жұмыс істей білуге үйрету
Сабақтың уақыты: 90 минут(2 сағаттық)
Сабақты өткізу орны: аудитория
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Көрнекілікті, түсіндірмелі әдіс
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, ағылшын тілі
Сабақтың жабдықталуы:
Материалдық: әдістемелік әзірлеме, нұсқалық тесттер, оқулық
Техникалық-программалық: компьютер, флэш-карта
Пайдаланылатын әдебиет:
Федорова В.Н., Фаустов Е.В.,Математика. 2013 ж.,
Оқушы білуі тиіс:
Сан логарифмі туралы;
Логарифм қасиеттері туралы;
Негізгі логарифмдік тепе-теңдік туралы.
Сабақтың хронокартасы
І Ұйымдастыру кезеңі – 3 мин
ІІ Үй тапсырмасын тексеру – 20 мин
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру – 45 мин
ІҮ Жаңа тақырыпты бекіту – 15 мин
Ү Қорытындылау – 5 мин
ҮІ Үйге тапсырма – 2 мин
Сабақ барысы
І Ұйымдастыру кезеңі
Оқытушы оқу бөлмесінің тазалығына, оқушылардың киіміне назар аударады. Оқушылардың сабаққа қатысуы мен дайындығын тексеріп, жоқ оқушыларды түгелдеп, оларды сабақтың бағдарламасы және мақсатымен таныстырады.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
Логарифмдік теңсіздік деп нені атаймыз?
Логарифмдік теңсіздіктерді шешудің неше жағдайы бар?
Логарифмдік теңсіздіктерді шешудің жағдайларына мысалдар келтіріңіз.
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру
«Функция нүктедегі және шексіздіктегі шегі» деп аталатын презентация материалдарын пайдаланып жаңа сабақты түсіндіремін.
Функция шегінің қасиеттері.
ІҮ Жаңа тақырыпты бекіту
«Миға шабуыл» сұрақтары
1.Функцияның нүктедегі шегі деп нені айтамыз? Анықтамасы.
2.Шектің жалғыз болуы туралы теорема?
3.Шектер туралы теоремалардың саны нешеу? 1-теореманы сипаттаңыз.
4.Шектер туралы 2-теореманы айтып беріңіз.
5.Шектер туралы 3-теореманы айтып беріңіз.
6.Шектер туралы 4-теореманы айтып беріңіз.
7.Біржақты шектер нешеге бөлінеді?
8.Функцияның нүктедегі шегін анықтау үшін қандай шарттардың орындалуын тексеру керек?
9.Функцияның шексіздіктегі шегіне анықтама беріңіз.
10.Шексіз үлкен және шексіз кіші функциялар қалай анықталады?
Ү Қорытындылау Оқушылардың үй тапсырмасын орындауы және сабақтағы белсенділіктерін, берген жауаптарын, жұмысқа жұмсалған уақыт, еңбек мәдениеті, жұмыс орнының және өзінің тазалығын ескере отырып баға қою.
ҮІ Үйге тапсырма
Ә.Н.Шыныбеков, Р.Н.Жұмабаев, «Алгебра және анализ бастамалары» Жалпы білім беретін мектептің 10-сыныбының жаратылыстану-математикалық бағытына арналған оқулық, «Атамұра» баспасы,2019 ж. 160 б.
шағым қалдыра аласыз


