Күні/Дата/
Date «Бекітемін»
_________________ Директордың ОІЖ
орынбасары
___ М.Сисенгалиева
Пән/Предмет/Subject
Құқық
негіздері
|
|
Топ/Группа/ Group
№ 233КС
|
|
Сабақ
жоспары/
План
урока/ Plan of the
lesson
Сабақтың тақырыбы:
ҚР азаматтық құқығы
негіздері.
Тема урока: Основы
гражданского права
Theme of
the lesson: fundamentals of civil
law
Сабақтың мақсаты: Цели
урока:
Азаматтық құқық
түсінігіне жалпы сипаттама беру
Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты
меңгеру сабағы
Сабақтың әдісі:
пікірлесу,
баяндау
Сабақтың көрнекілігі:
слайд, ҚР Конституциясы, азаматтық құқық туралы
заң
Пәнаралық
байланыс: __
қазақстан тарихы.
Сабақтың барысы/ Ход
занятия/Procedure of the lesson
І. Ұйымдастыру бөлімі:
студенттермен амандасу, түгендеу
Организационный момент
ІІ.
Үй
тапсырмасы сұрау:
Опрос домашнего задания:
-
Аctivity 1.
Синквейн
француздың «бес» деген сөзінен шыққан, яғни бес жолды өлең жазу
әдісі.
- Бірінші жолда -
тақырып бір сөзбен беріледі (зат есім)
- Екінші жолда - тақырып екі сөзбен сипаттау
(сын есім)
- Үшінші
жолда - тақырыпқа қатысты қимыл атауынан үш сөз жазу.
(етістік)
- Төртінші
жолда - 4 сөзден тұратын бір сөйлем.
- Бесінші жолда - тақырып мәнін ашатын бір
синоним сөз.
ІІІ.
Өткен
білімдерін бекіту: (активити үш тілде): Активизация предыдущих
знаний: (активити на трех языках)
Аctivity
2 Заң- закон
- law
Сыбайлас-
коррупции -
corruptions
Жемқорлық – коррупция-
corruption
ΙV. Жаңа тақырыпты түсіндіру:
Объяснение нового материала:
Сабақтын
жоспары:
1Азаматтық құқық:
жалпы сипаттама,жүйесі,
қатынастары.
2
Заңды тұлғалар
3 Меншік ұғымы,
түрлерi және нысандары
-
Азаматтық құқық – құқықтың
тауарлық-ақшалай қатынастарды жеке қатысушылардың мүлiктiк
қатынастарының теңдiгiне негiзделген, сондай-ақ байланысты, жеке
мүлiктiк емес басқа да қатынастарды реттейтiн саласы, нормалардың
жиынтығы.
-
Меншiк,
шаруашылық жүргiзу немесе оралымды басқару құқығындағы оқшау
мүлкi бар және сол мүлiкпен өз мiндеттемелерi бойынша жауап
беретiн, өз атынан мүлiктiк және мүлiктiк емес жеке құқықтар мен
мiндеттерге ие болып, оларды жүзеге асыра алатын, сотта талапкер
және жауапкер бола алатын
ұйым заңды
тұлға деп
танылады.
-
Меншiк
құқығы дегенiмiз субъектiнiң заңдылықтар
арқылы танылатын және қорғалатын өзiне тиесiлi мүлiктi өз қалауынша
иелену, пайдалану және оған иелiк ету құқығы. Иелену құқығы
дегенiмiз мүлктi iс жүзiне иеленудi жүзiге асыруды заң жүзiнде
қамтамасыз ету. Билiк ету құқығы дегенiмiз мүлiктiң заң жүзiндегi
тағдырын белгiлеудiң заңмен қамтамасыз
етiлуi.
Жеке меншiк азаматтардың және
мемлекеттiк емес заңды тұлғалар мен олардың бiрлестiктерiнiң
меншiгi ретiнде танылады. Жеке меншiкте болатын мүлiктiң саны мен
құны шектелмейдi.
ІV. Жаңа тақырыпты
бекіту:
Закрепление изученного материала:
Аctivity 3.
өз бетінше жұмыс/самостоятельнаяработы__сұрақтар:
-
Сабақты бекіту бөлігінде
оқушылармен «Ой шабуылы» жаттығуын өткізу. Мына сөйлемдерді
аяқтаңыз:
Азаматтық құқық дегеніміз
не?
Заңды тұлға түрлеріне не
жатады?
Меншік құқығының ерекшелігін
ата.
V. Сабақты қорытындылау
және рефлексия/Подведение итогов занятия и рефлексия/Conclusion and
reflection.
Рефлексия __Бүгінгі
сабақтан қандай әсер
алдық?_________________________________
Бағалау
/ Оценка______________________________________________________________________
«Комплимент». Комплимент-похвала, комплимент деловым
качествам, комплимент в чувствах, в котором учащиеся оценивают
вклад друг друга в урок и благодарят друг друга и учителя за
проведенный урок. 5. «Три лица». Учитель показывает учащимся карточки с
изображением трех лиц: веселого, нейтрального и грустного. Учащимся
предлагается выбрать рисунок, который соответствует их
настроению.
VΙ.
Үй
тапсырмасы/ Домашнее задание/ Hometask
«Азаматтық құқығының
негіздері» оқу
Пәні
мұғалімі: _____________ Ж.Муханбеткалиева
Преподаватель: қолы/роспись
Teacher