№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
4-бөлім. Адам құқығы мен бостандығы. Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
2 желтоқсан |
|
|
Сынып: 9Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау;9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратады, түрлендіреді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу; 3)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.Құндылық туралы айту.
|
Мұғаліммен амандасу; Өткен тақырып бойынша өз ойларын айту; |
Оқушылардың көңіл- күйін және сабаққа дайындығын ынталандыру; Сабақта орындалатын тапсырмаларға сәйкес ҚБ мен таныстыру |
Оқулық 56-57 беттер |
|
Сабақтың ортасы Жаңа материал меңгерту 10 минут
|
1)Бірлесіп орындалатын жұмыстарға берілген мәтіндік ақпараттармен танысады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. Талқылауға арналған
сұрақтар:
Оқушылардың жауаптарын тыңдай отырып,
толықтыру.
|
Барлық оқушылардың жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сұраққа жауап береді. |
Бағалау критерийі: Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратады, түрлендіреді. Ойлау дағдысының деңгейі: қолдану |
Оқулық |
|
Жаңа материалды түсінгенін тексеру
10 минут |
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс (дәріс + интервью) – топтық жұмыс (15 минут) Мәтін 1 — Дәріс үзіндісі «Қазақстан Конституциясы – халық еркін білдіретін, мемлекетіміздің құқықтық іргетасын қалайтұғын аса маңызды Заң. Бұл құжатта адам құқықтары ең биік құндылық деп танылған және елдің тәуелсіздігі мен демократиялық бағыт-бағдары айқындалған.»Мәтін 2 — Интервью үзіндісіЗаңгер: «Конституция – біздің ортақ келісіміміз. Халық таңдау жасағаннан кейін, сол таңдауды қорғап тұратын құжат қажет болды. Сондықтан Конституция – тек заңдар жиынтығы емес, ол – елдің өзін-өзі басқару мәдениетінің көрінісі.» Тапсырма (топтық):
|
|
Дескриптор: Мәтіннің жанрын және оның мақсатты аудиториясын дәл анықтайды1 Көркемдегіш құралдарды тауып, кемінде 2 мысал келтіреді-2 Көркемдегіш құралдардың мәтіндегі идеяны ашудағы рөлін талдайды.-1 Барлығы-4 б |
ҚБ тапсырмасы Оқулық |
|
10 минут |
2-тапсырма. Грамматикалық жұмыс.Жеке жұмыс Берілген сөйлемдерден салалас құрмаластың түрін анықтаңдар,түрлендіріңдер.
|
Салалас құрмалас сөйлемдердің түрлерін ажыратып, түрлендіреді. |
Дескриптор: Салалас құрмалас сөйлемнің мағыналық түрін дұрыс анықтайды-2 Екі сөйлемді басқа түрге түрлендіре алады-2 Түрленген сөйлем мағыналық тұрғыдан дұрыс және грамматикалық талапқа сай-2 Барлығы-6 |
78-беттегі 2-тапсырма Оқулық |
|
Сабақтың соңы. Сабақтың қорытындысы 5 минут |
Үйге тапсырма: Сөйлем талдау Рефлексия. Орындалған тапсырмаға талдау жүргізу, пікір жазу және ұсыныстар беру;
|
Бағалау критерийлеріне орала отырып, рефлексия жасайды Үйге тапсырма алады |
1)Бағалау 2) неше балл жинағанын айту; 3)Оқушының прогресі туралы айту |
Оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азаттықтың Ата Заңы
Азаттықтың Ата Заңы
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
4-бөлім. Адам құқығы мен бостандығы. Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты -жөні |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні |
2 желтоқсан |
|
|
Сынып: 9Қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау;9.4.4.2 салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратады, түрлендіреді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут |
1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу; 3)Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.Құндылық туралы айту.
|
Мұғаліммен амандасу; Өткен тақырып бойынша өз ойларын айту; |
Оқушылардың көңіл- күйін және сабаққа дайындығын ынталандыру; Сабақта орындалатын тапсырмаларға сәйкес ҚБ мен таныстыру |
Оқулық 56-57 беттер |
|
Сабақтың ортасы Жаңа материал меңгерту 10 минут
|
1)Бірлесіп орындалатын жұмыстарға берілген мәтіндік ақпараттармен танысады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. Талқылауға арналған
сұрақтар:
Оқушылардың жауаптарын тыңдай отырып,
толықтыру.
|
Барлық оқушылардың жеке мүмкіндіктері мен қабілеттерін ескере отырып, сұраққа жауап береді. |
Бағалау критерийі: Қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды.Салалас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажыратады, түрлендіреді. Ойлау дағдысының деңгейі: қолдану |
Оқулық |
|
Жаңа материалды түсінгенін тексеру
10 минут |
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс (дәріс + интервью) – топтық жұмыс (15 минут) Мәтін 1 — Дәріс үзіндісі «Қазақстан Конституциясы – халық еркін білдіретін, мемлекетіміздің құқықтық іргетасын қалайтұғын аса маңызды Заң. Бұл құжатта адам құқықтары ең биік құндылық деп танылған және елдің тәуелсіздігі мен демократиялық бағыт-бағдары айқындалған.»Мәтін 2 — Интервью үзіндісіЗаңгер: «Конституция – біздің ортақ келісіміміз. Халық таңдау жасағаннан кейін, сол таңдауды қорғап тұратын құжат қажет болды. Сондықтан Конституция – тек заңдар жиынтығы емес, ол – елдің өзін-өзі басқару мәдениетінің көрінісі.» Тапсырма (топтық):
|
|
Дескриптор: Мәтіннің жанрын және оның мақсатты аудиториясын дәл анықтайды1 Көркемдегіш құралдарды тауып, кемінде 2 мысал келтіреді-2 Көркемдегіш құралдардың мәтіндегі идеяны ашудағы рөлін талдайды.-1 Барлығы-4 б |
ҚБ тапсырмасы Оқулық |
|
10 минут |
2-тапсырма. Грамматикалық жұмыс.Жеке жұмыс Берілген сөйлемдерден салалас құрмаластың түрін анықтаңдар,түрлендіріңдер.
|
Салалас құрмалас сөйлемдердің түрлерін ажыратып, түрлендіреді. |
Дескриптор: Салалас құрмалас сөйлемнің мағыналық түрін дұрыс анықтайды-2 Екі сөйлемді басқа түрге түрлендіре алады-2 Түрленген сөйлем мағыналық тұрғыдан дұрыс және грамматикалық талапқа сай-2 Барлығы-6 |
78-беттегі 2-тапсырма Оқулық |
|
Сабақтың соңы. Сабақтың қорытындысы 5 минут |
Үйге тапсырма: Сөйлем талдау Рефлексия. Орындалған тапсырмаға талдау жүргізу, пікір жазу және ұсыныстар беру;
|
Бағалау критерийлеріне орала отырып, рефлексия жасайды Үйге тапсырма алады |
1)Бағалау 2) неше балл жинағанын айту; 3)Оқушының прогресі туралы айту |
Оқулық |
шағым қалдыра аласыз

















