Материалдар / «Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

«Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды?

Материал туралы қысқаша түсінік
«Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды? тұралы мәлімет жинағы
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Циолковский атындағы №84 ЖОББМ

Пәні:

Дүние жүзі тарихы

Бөлім:

ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Азия елдерінің даму ерекшеліктері

Педагогтің аты-жөні:

Жанысбаева Э

Күні:

20.02.23ж

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.4.1.5 Оңтүстік - Шығыс Азия мемлекеттерінің қарқынды экономикалық дамуына ықпал ететін негізгі факторларды талдау;


Сабақтың мақсаты

Оңтүстік - Шығыс Азия мемлекеттерінің қарқынды экономикалық дамуына ықпал ететін негізгі факторларды талдау;


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру


Тақырыпқа шығу

- «жаңа индустриалды елдер» дегенді қалай түсінесіңдер?

Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлайды

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Тақырып

тық суреттер

Жаңа білім



Мәтінмен жұмыс

Бұл мемлекеттердің 50-60 жылдардағы табысты экономикалық дамуының себептері қандай?

Германия

Италия

Жапония






Қорытынды ой

«Серпілген сұрақтар»

  1. Неліктен бұл елдер осы аймақтағы экономикалық жетекші мемлекеттерге айналды?

  2. Бұл мемлекеттердің табысты экономикалық дамуының себептері қандай?

Бейне көрініспен жұмыс

«Тайваньдағы экономикалық ғажайып» бейне материалын көру
немесе Оқушылар Оңтүстік- Шығыс Азия елдерінде: Сингапур, Гонконг, Оңтүстік Корея және Тайваньдағы экономикалық ғажайыптың себептері туралы болжам жасайды

Тапсырма

Осы елдер арасында не ортақ?

Тайвань Оңтүстік Корея Гонконг Сингапур

Картамен жұмыс

«АЗИЯ ЖОЛБАРЫСТАРЫ» -
1960-шы жылдардың басынан бастап 1990-шы жылдарға дейін экономикалық дамудың өте жоғары қарқынын көрсеткен Корея Республикасы, Тайвань, Сингапур, Сянган елдері экономикаларының атауы

Рисунок 1

Кестемен жұмыс

Бөлімдер

Гонконг

Сингапур

Оңтүстік

Корея

Тайвань

Экономика





Саясат





Қоғам





Жетекшісі





Ұқсастық





Қорытынды



Мәтінмен жұмыс




Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды





Дескриптор:
Оңтүстік-Шығыс Азия елдерінде: Сингапур, Гонконг, Оңтүстік Корея және Тайваньдағы экономикалық ғажайыптың 2-3 (гипотезаларын) себептерін атау
















Дескриптор: Зерттелетін елдердің экономикалық моделінің екі ұқсастығы мен айырмашылығын табу


ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



«Ең үздік жауап»












ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады












«Екі жұлдық,бір ұсыныс»




Өзін-өзі бағалау



Ақпараттық мәтін


!!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар

87027984413





Таратпа материалдар






Ақпараттық мәтіндер



Суреттер


https://www.youtube.com/watch?v=-y3hbbm23gY




карта







Тақырып

тық кесте






Бекіту


Сабақты қорытындылау

Неліктен «Азиялықсерпіліс» мүмкінболды?

Үйге тапсырма

"Қазақстанның "азиялық барыс"атануға мүмкіндігі бар ма?"Ия / жоқ, неге?

Кем дегенде 3 дәлел келтіріңіз. Бұл жұмысты үй тапсырмасының нұсқасы ретінде жалғастыруға, сондай-ақ "Азия барысы"постерін жасауға болады.


Сабақтың тақырыбын қорытындылау

Дескриптор: Қазақстанның табысты экономикалық дамуының 2-3 жолын ұсынады


«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка






Кері байланыс

Білгенбіз. Білгіміз келді. Білдік.

Қандай қиындықтар (проблемалар) туындады (бастан кешірдіңіз)?  Неліктен?

Олар қалай еңсерілді?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!