|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Дүниежүзі тарихы, 9 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
24.02.2025ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім. ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Азия елдерінің даму ерекшеліктері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.4.2.1 экономикалық жүйелердің тиімділігін интерпретациялау және негіздеу; 9.4.1.5 Оңтүстік - Шығыс Азия мемлекеттерінің қарқынды экономикалық дамуына ықпал ететін негізгі факторларды талдау; 9.3.1.4 тұлғаның тарихтағы рөлін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Оңтүстік - Шығыс Азия мемлекеттерінің қарқынды экономикалық дамуына ықпал ететін негізгі факторларды талдап, экономикалық жүйелердің тиімділігін интерпретациялайды; -тұлғаның тарихтағы рөлін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару
|
Өткен тақырыптан қойылған сұрақтарға жауап береді
Берілген сұрақтарға
жауап береді |
Дұрыс жауапты көрсету |
Презентация № 1бет Презентация № 2бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут 15 минут 5 минут 10 минут |
Бейне
түсіндіру. 1) Мәтінмен жұмысты ұйымдастыру
1-топ. «Жапондық ғажайыптың»
бастаулары 1-тапсырма. Ақпараттың ақиқат немесе жалған екенін анықта
2-тапсырма. Венн диаграммасы
|
Жаңа тақырыппен танысады.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
-Оң. Кореяның
экономикалық дамуындағы 3 ерекшелікті анықтайды; |
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау
10 балл
Өзін-өзі бағалау
8 балл
|
Презентация № 3 бет
Оқулық,
Презентация № 4 бет
Таратпа материалдар
Презентация № 5 бет
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут
|
Қорытынды. Тест тапсырмасы.
1.Дамудың ортақ
капиталистік үлгісін Жапониямен бірге таңдаған елдер арасынан
артығын тап:
2.Оңтүстік-Шығыс
Азияның «екінші эшелондағы» елдері
5.1983 ж. Жапонияның өнеркәсіп өндірісінің
көлемі 1950 жылмен салыстырғанда қанша есеге өсті?
7.Жапония халқының жартысы ауылшаруашылығында
еңбек еткен уақыт
8. Соғыстан
кейін Оңтүстік Кореяны америкалықтар қойған басшы
басқарды Кері байланыс - мен не білдім, не үйрендім - түсініксіз не қалды - немен жұмыс істеу керек |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау
Өзін-өзі бағалау
10 балл
|
Презентация № 6 бет
Тест парақшасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
зерттеу |
|
|
Презентация № 7 бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды? ҚМЖ
«Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды? ҚМЖ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 9 «Г», «Д» |
Дүниежүзі тарихы, 9 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
24.02.2025ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
7-бөлім. ХХ ғасырдың екінші жартысындағы Азия елдерінің даму ерекшеліктері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Азиялық серпіліс» неліктен мүмкін болды? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.4.2.1 экономикалық жүйелердің тиімділігін интерпретациялау және негіздеу; 9.4.1.5 Оңтүстік - Шығыс Азия мемлекеттерінің қарқынды экономикалық дамуына ықпал ететін негізгі факторларды талдау; 9.3.1.4 тұлғаның тарихтағы рөлін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Оңтүстік - Шығыс Азия мемлекеттерінің қарқынды экономикалық дамуына ықпал ететін негізгі факторларды талдап, экономикалық жүйелердің тиімділігін интерпретациялайды; -тұлғаның тарихтағы рөлін анықтайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар аудару
|
Өткен тақырыптан қойылған сұрақтарға жауап береді
Берілген сұрақтарға
жауап береді |
Дұрыс жауапты көрсету |
Презентация № 1бет Презентация № 2бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут 15 минут 5 минут 10 минут |
Бейне
түсіндіру. 1) Мәтінмен жұмысты ұйымдастыру
1-топ. «Жапондық ғажайыптың»
бастаулары 1-тапсырма. Ақпараттың ақиқат немесе жалған екенін анықта
2-тапсырма. Венн диаграммасы
|
Жаңа тақырыппен танысады.
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
-Оң. Кореяның
экономикалық дамуындағы 3 ерекшелікті анықтайды; |
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау
10 балл
Өзін-өзі бағалау
8 балл
|
Презентация № 3 бет
Оқулық,
Презентация № 4 бет
Таратпа материалдар
Презентация № 5 бет
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут
|
Қорытынды. Тест тапсырмасы.
1.Дамудың ортақ
капиталистік үлгісін Жапониямен бірге таңдаған елдер арасынан
артығын тап:
2.Оңтүстік-Шығыс
Азияның «екінші эшелондағы» елдері
5.1983 ж. Жапонияның өнеркәсіп өндірісінің
көлемі 1950 жылмен салыстырғанда қанша есеге өсті?
7.Жапония халқының жартысы ауылшаруашылығында
еңбек еткен уақыт
8. Соғыстан
кейін Оңтүстік Кореяны америкалықтар қойған басшы
басқарды Кері байланыс - мен не білдім, не үйрендім - түсініксіз не қалды - немен жұмыс істеу керек |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау
Өзін-өзі бағалау
10 балл
|
Презентация № 6 бет
Тест парақшасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
зерттеу |
|
|
Презентация № 7 бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













