Бекітемін:
|
Бөлім |
9.3А 17 (VIIА), 16 (VIА), 15 (VIА) , 14 (ІVА) топ элементтері және олардың қосылыстары |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Нуралиева А.З |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Күні |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 38. Азот қышқылы. № 13 зертханалық тәжірибе «Азот қышқылының басқа қышқылдармен ортақ қасиеттері» |
||||
|
Оқу бағдрламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.7 азот қышқылының молекулалық, формулаларын білу және атомдар арасындағы химиялық байланыстардың түзілуін түсіндіру; 9.2.1.18 азоттан азот қышқылын алудың реакция теңдеуін құрастыру; 9.2.1.19 азот қышқылының басқа қышқылдармен жалпы ортақ қасиеттерін зерттеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Азот қышқылының молекулалық, формулаларын біледі; -Атомдар арасындағы химиялық байланыстардың түзілуін түсіндіреді; -Азоттан азот қышқылын алудың реакция теңдеуін құрастырады -Азот қышқылының басқа қышқылдармен жалпы ортақ қасиеттерін зерттейді |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді талқылау арқылы өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылуға, бір-бірінің пікірін тыңдауға, ынтымақтастықпен жұмыс жасауға қалыптасады |
||||
|
Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
І.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау Үй тапсырмасын сұрау «Химиялық диктант» әдісі (Ж) Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын |
Сұрақтарға жауап береді Күннің ретін, тақырыпты дәптерге жазады |
мадақтау арқылы ынталандыру |
Слайд |
|
|
Ортасы 35 мин |
Мағынаны тану «Ой шақыру» Бейнеролик көрсету - Бұл бейнероликтен нені байқадыңыздар? - Азот қышқылына қандай химиялық қасиеттер тән? Оқушылардың жауабын тыңдау Мәтінмен жұмыс 2. «Ойлан, бірік, бөліс» (ТЖ) 1) Құрылысы 2) Қасиеттері 3) Алынуы 4) Қолданылуы
Концептуалды картамен жұмыс
Тапсырма 1 №13 зертханалық тәжірибе «Азот қышқылының басқа қышқылдармен ортақ қасиеттері» 1.Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру 2.Мұғалім нұсқауы Жұмыс барысы: 1) HNO3 + лакмус + NaOH = 2)CaCO3 + HNO3 = 3) CuO + HNO3 = t 4) Зертханалық жұмыстың бақылаған құбылыстарды жазады Қорытынды: Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындатамын Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 5 жаттығу Тапсырма беремін, орындатамын, бақылаймын. ҚБ тапсырмасын орындатамын |
Мұғалімнің түсіндірмесі және оқулықтағы материал бойынша бағдар алады.
Мәтінмен жұмыс (оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, пайдаланып, ақпаратпен жұмыс жасайды, топтарда талқылайды) Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі, диалогке түседі. №13 зертханалық тәжірибе «Азот қышқылының басқа қышқылдармен ортақ қасиеттері» 1.ҚТЕ танысу Жұмыс барысы: 1) HNO3 + лакмус + NaOH = 2)CaCO3 + HNO3 = 3) CuO + HNO3 = t 4) Зертханалық жұмыстың бақылаған құбылыстарды жазады Қорытындылайды Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындайды Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 5 жаттығу ҚБ тапсырмасын орындайды |
«Мадақтау сөз» арқылы бағалау Дескриптор: -Азот қышқылының басқа қышқылдармен жалпы ортақ қасиеттерін зерттейді - Азот қышқылының молекулалық, формулаларын біледі; -Атомдар арасындағы химиялық байланыстардың түзілуін түсіндіреді; -Азоттан азот қышқылын алудың реакция теңдеуін құрастырады |
Видео Кестелер 9-сынып оқулығы, Бақылау парағы, кесте, плакат, Жұмыс дәптері, Шарөзекті модельдер Жұмыс дәптері, 9-сынып оқулығы Тапсырмалары бар үлестірмелі таратпалар |
|
|
Соңы 3мин 2 мин |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем..» Үйге тапсырма: § 38 түсініп оқу |
Сабақта меңгергенін ортаға салады |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар бағаланады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азот қышқылы
Азот қышқылы
Бекітемін:
|
Бөлім |
9.3А 17 (VIIА), 16 (VIА), 15 (VIА) , 14 (ІVА) топ элементтері және олардың қосылыстары |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Нуралиева А.З |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Күні |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 38. Азот қышқылы. № 13 зертханалық тәжірибе «Азот қышқылының басқа қышқылдармен ортақ қасиеттері» |
||||
|
Оқу бағдрламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.7 азот қышқылының молекулалық, формулаларын білу және атомдар арасындағы химиялық байланыстардың түзілуін түсіндіру; 9.2.1.18 азоттан азот қышқылын алудың реакция теңдеуін құрастыру; 9.2.1.19 азот қышқылының басқа қышқылдармен жалпы ортақ қасиеттерін зерттеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Азот қышқылының молекулалық, формулаларын біледі; -Атомдар арасындағы химиялық байланыстардың түзілуін түсіндіреді; -Азоттан азот қышқылын алудың реакция теңдеуін құрастырады -Азот қышқылының басқа қышқылдармен жалпы ортақ қасиеттерін зерттейді |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді талқылау арқылы өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылуға, бір-бірінің пікірін тыңдауға, ынтымақтастықпен жұмыс жасауға қалыптасады |
||||
|
Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
І.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау Үй тапсырмасын сұрау «Химиялық диктант» әдісі (Ж) Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын |
Сұрақтарға жауап береді Күннің ретін, тақырыпты дәптерге жазады |
мадақтау арқылы ынталандыру |
Слайд |
|
|
Ортасы 35 мин |
Мағынаны тану «Ой шақыру» Бейнеролик көрсету - Бұл бейнероликтен нені байқадыңыздар? - Азот қышқылына қандай химиялық қасиеттер тән? Оқушылардың жауабын тыңдау Мәтінмен жұмыс 2. «Ойлан, бірік, бөліс» (ТЖ) 1) Құрылысы 2) Қасиеттері 3) Алынуы 4) Қолданылуы
Концептуалды картамен жұмыс
Тапсырма 1 №13 зертханалық тәжірибе «Азот қышқылының басқа қышқылдармен ортақ қасиеттері» 1.Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру 2.Мұғалім нұсқауы Жұмыс барысы: 1) HNO3 + лакмус + NaOH = 2)CaCO3 + HNO3 = 3) CuO + HNO3 = t 4) Зертханалық жұмыстың бақылаған құбылыстарды жазады Қорытынды: Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындатамын Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 5 жаттығу Тапсырма беремін, орындатамын, бақылаймын. ҚБ тапсырмасын орындатамын |
Мұғалімнің түсіндірмесі және оқулықтағы материал бойынша бағдар алады.
Мәтінмен жұмыс (оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, пайдаланып, ақпаратпен жұмыс жасайды, топтарда талқылайды) Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі, диалогке түседі. №13 зертханалық тәжірибе «Азот қышқылының басқа қышқылдармен ортақ қасиеттері» 1.ҚТЕ танысу Жұмыс барысы: 1) HNO3 + лакмус + NaOH = 2)CaCO3 + HNO3 = 3) CuO + HNO3 = t 4) Зертханалық жұмыстың бақылаған құбылыстарды жазады Қорытындылайды Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындайды Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 5 жаттығу ҚБ тапсырмасын орындайды |
«Мадақтау сөз» арқылы бағалау Дескриптор: -Азот қышқылының басқа қышқылдармен жалпы ортақ қасиеттерін зерттейді - Азот қышқылының молекулалық, формулаларын біледі; -Атомдар арасындағы химиялық байланыстардың түзілуін түсіндіреді; -Азоттан азот қышқылын алудың реакция теңдеуін құрастырады |
Видео Кестелер 9-сынып оқулығы, Бақылау парағы, кесте, плакат, Жұмыс дәптері, Шарөзекті модельдер Жұмыс дәптері, 9-сынып оқулығы Тапсырмалары бар үлестірмелі таратпалар |
|
|
Соңы 3мин 2 мин |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем..» Үйге тапсырма: § 38 түсініп оқу |
Сабақта меңгергенін ортаға салады |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар бағаланады |
|
|
шағым қалдыра аласыз













