|
Бөлім: |
Жасушалық биология .Су және органикалық заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Арғынова Нармина Алхиссақызы |
|
|
Күн: 13.10.2025 |
Сыныбы : 7 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Азық-түліктердегі органикалық заттар:нәруыздар,майлар,көмірсулар.
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.3 - азық – түліктерде көмірсулар, нәруыздар және майлардың бар екендігін дәлелдеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Азық – түліктердегі органикалық заттар: нәруыздар, майлар, көмірсулар туралы біледі |
|
|
Құндылықтар |
Оқуға,өз халқының рухани мәдениетінің бір бөлігі ретінде ана тіліне деген қызығушылық таныту. |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Бір-бірімізге жақсы көңіл күй тілейміз. «Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы беріледі; |
Бір-біріне жақсы көңіл күй тілейді; |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
7 мин Сабақтың ортасы 10 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұралады.
«Стоп кадр» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
Жаңа тақырып интербелсенді тақта арқылы көрсетіліп,түсіндіріледі; Тақырыпқа байланысты термин сөздер айтылады; |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы, өткен сабақтың тақырыбын пысықтайды. |
Дескриптор Жалпы-2 балл -Серпілген сауал әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтайды; |
ДК экраны Қалам Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||
|
10 мин 10 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма «Семантикалық карта»: Қандай тамақта күнделікті рационға қажетті қоректік заттар барын анықта.
2-тапсырма : «Топтастыру» әдісі Топтық жұмыс
1-топ:Нәруыздар 2-топ:Майлар 3-топ:Көмірсулар
Берілген органикалық заттардың маңызын,топпен талқылайды;
3-тапсырма: «Тамақтану пирамидасы»
Азық түлік құрамындағы заттардың маңызын атайды: |
Қандай азық – түліктерде көмірсулар, нәруыздар және майлардың бар екендігін анықтайды.
Әр топ берілген тапсырманы орындайды;
Пирамиданың дұрыс ретін баяндайды; |
Дескриптор : Жалпы-3 балл -Негізгі көздері болып табылатын азық-түлік өнімдерін анықтайды. Дескриптор: Жалпы-3 балл -Органикалық заттарды топтастырады; Дескриптор: Жалпы-2 балл - Азық түлік құрамын атайды |
Жұмыс дәптері Қалам Оқулық ДК экраны |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі арқылы алынады. Үй жұмысы: Тақырыпты мазмұндау; |
Қатысушылар «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы |
Кесте |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Азық түлік
Азық түлік
|
Бөлім: |
Жасушалық биология .Су және органикалық заттар |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Арғынова Нармина Алхиссақызы |
|
|
Күн: 13.10.2025 |
Сыныбы : 7 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Азық-түліктердегі органикалық заттар:нәруыздар,майлар,көмірсулар.
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.3 - азық – түліктерде көмірсулар, нәруыздар және майлардың бар екендігін дәлелдеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Азық – түліктердегі органикалық заттар: нәруыздар, майлар, көмірсулар туралы біледі |
|
|
Құндылықтар |
Оқуға,өз халқының рухани мәдениетінің бір бөлігі ретінде ана тіліне деген қызығушылық таныту. |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Бір-бірімізге жақсы көңіл күй тілейміз. «Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы беріледі; |
Бір-біріне жақсы көңіл күй тілейді; |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
7 мин Сабақтың ортасы 10 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұралады.
«Стоп кадр» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
Жаңа тақырып интербелсенді тақта арқылы көрсетіліп,түсіндіріледі; Тақырыпқа байланысты термин сөздер айтылады; |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы, өткен сабақтың тақырыбын пысықтайды. |
Дескриптор Жалпы-2 балл -Серпілген сауал әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтайды; |
ДК экраны Қалам Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||
|
10 мин 10 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма «Семантикалық карта»: Қандай тамақта күнделікті рационға қажетті қоректік заттар барын анықта.
2-тапсырма : «Топтастыру» әдісі Топтық жұмыс
1-топ:Нәруыздар 2-топ:Майлар 3-топ:Көмірсулар
Берілген органикалық заттардың маңызын,топпен талқылайды;
3-тапсырма: «Тамақтану пирамидасы»
Азық түлік құрамындағы заттардың маңызын атайды: |
Қандай азық – түліктерде көмірсулар, нәруыздар және майлардың бар екендігін анықтайды.
Әр топ берілген тапсырманы орындайды;
Пирамиданың дұрыс ретін баяндайды; |
Дескриптор : Жалпы-3 балл -Негізгі көздері болып табылатын азық-түлік өнімдерін анықтайды. Дескриптор: Жалпы-3 балл -Органикалық заттарды топтастырады; Дескриптор: Жалпы-2 балл - Азық түлік құрамын атайды |
Жұмыс дәптері Қалам Оқулық ДК экраны |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі арқылы алынады. Үй жұмысы: Тақырыпты мазмұндау; |
Қатысушылар «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» тәсілі арқылы |
Кесте |
шағым қалдыра аласыз
















