|
Пән:Сауат ашу |
Мектеп: |
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектебіме саяхат. |
||||
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Бейсенова Ақмарал |
||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Нн дыбысы мен әрпі |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.1. тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну. 1.1.9.1. сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Дыбыстарды айтады, жазады. Көптеген оқушылар: Суретке қарап сөйлем құрайды. Кейбір оқушылар: Сөйлеу, сөздерді, мәтінді ажыратады. |
||||
|
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
Н дыбысын дауыссыз дыбыс екен ажыратады Суретке қарап сөйлем құрайды . Сурет бойынша сахналайды. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел- Жалпыға ортақ,еңбек қоғамы |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек, дүниетану, сауат ашу |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба, сурет таныстырылым. |
||||
|
Бастапқы білім |
Н дыбысы мен әрпімен танысады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Айтылым, тыңдалым Сабақтың ортасы (сабақтың негізгі бөлімі) Тыңдалым. жазылым Айтылым, тыңдалым, оқылым. Айтылым, тыңдалым, оқылым. Айтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым. Айтылым, тыңдалым, оқылым. Айтылым, оқылым, тыңдалым. Сабақтың соңы |
Шаттық шеңбері Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарыңәйбат, Былай-былайойнат. Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарыңәйбат, Былай-былайойнат. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақанарқылыжүректіңжылуынсезініпүйренгенқандайтамаша, қандайқуаныш! Оқушыларды «Мозайка» әдісі арқылы топқа біріктіру
Үй тапсырмасын сұрау «Миға шабуыл» әдісі арқылы Суреттің мазмұнын айтып беруін сұрау.
Оқулықпен жұмыс. Екі баған ортасында
таған, Сауат ашу дәптермен жұмыс. Жазылым
Балалар бүгінігі сабағымыз Н дыбысы мен әріпін өтеміз. Н дыбысының кіші және бас әріптер таңбасы дәптердегі үзік сызықтарды жазу арқылы қосу.
- Балалар, дәптердегі
суреттерді атап жіберейікші. Тиін сөзінде
н дыбысы қай жерде келіп тұр? Н дыбысы сөздің басында, ортасында, соңында кездеседі. Сергіту сәтін өткіземіз. Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тымсылбыр да болмайық Алғақарайозбайық. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. (Ө.Ж.) «Адасқан әріптер» әдісі Н дыбысына дауысты
дыбыстар қосып буындар құрау. (Т.Ж.) «Көршіңе әңгімеле» әдісі Суретке қарап, сұрақтарға жауап беріңіз. 1 Тиін, қоян сөздеріне сөйлем құрастыру.
Қ.Б. Басбармақ. (Ұ.Ж.) 2 .Нан қандай болады? Нанның қасиеттерін айту.
Нан қандай болады? Күннің айналасына Н дыбысынан басталатын сөздерді тауып, жабыстыру. (нан, нар, науа, нөл, Нұргүл, намаз, нас, нағыз , найзағай, наубайшы, анар, алма) (Ж.Ж.) Сурет бойынша бір-біріңмен сөйлесу арқылы диалог құрайды.
Берілген сурет бойынша диалог құрастырып, сахналайды. (Ө.Ж.) «Мимика» әдісі Анасын қалай жақсы көретінін ыммен және қимылмен көрсетеді. Қ.Б. Жұлдызша. Дескриптор: - Суреттің мағынасы не туралы екенін анықтайды -Суреттегі сөздерге қарап сөйлем құрайды. - Мазмұнына сай сахналайды. (Т.Ж.) «Еркін әңгіме» әдісі Сурет бойынша әңгіме құрайды еркін сөйлей алады.
(Т.Ж.) Сурет бойынша
жұмыс.
«АВС»
әдісі. кездесетінін табады. Дескриптор: -Сөздегі дыбыс түрлерін ажыратады. - Дыбысты дұрыс дыбыстайды. -Сурет арқылы әңгіме құрастырады. -Н н дыбысы сөздердің қай жерлерінде кездесетінін айтады. Қ.Б. Смайлик Кері байланыс «Ай әдісі»
арқылы
Түсіндім. Сұрағым бар. Түсінбедім. |
стикер |
|||
|
- Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? - Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? А. Н н дыбысы дауысты ма, әлде
дауыссыз ба екенін ажыратады. кездесетінін табады. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Басбармақ. Жұлдызша. Смайлик. |
Денсаулық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б дыбысы мен әрпі
|
Пән:Сауат ашу |
Мектеп: |
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектебіме саяхат. |
||||
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Бейсенова Ақмарал |
||||
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Нн дыбысы мен әрпі |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.1. тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну. 1.1.9.1. сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Дыбыстарды айтады, жазады. Көптеген оқушылар: Суретке қарап сөйлем құрайды. Кейбір оқушылар: Сөйлеу, сөздерді, мәтінді ажыратады. |
||||
|
|
|
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
Н дыбысын дауыссыз дыбыс екен ажыратады Суретке қарап сөйлем құрайды . Сурет бойынша сахналайды. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел- Жалпыға ортақ,еңбек қоғамы |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Көркем еңбек, дүниетану, сауат ашу |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба, сурет таныстырылым. |
||||
|
Бастапқы білім |
Н дыбысы мен әрпімен танысады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Айтылым, тыңдалым Сабақтың ортасы (сабақтың негізгі бөлімі) Тыңдалым. жазылым Айтылым, тыңдалым, оқылым. Айтылым, тыңдалым, оқылым. Айтылым, тыңдалым, оқылым, жазылым. Айтылым, тыңдалым, оқылым. Айтылым, оқылым, тыңдалым. Сабақтың соңы |
Шаттық шеңбері Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарыңәйбат, Былай-былайойнат. Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан. Саусақтарыңәйбат, Былай-былайойнат. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақанарқылыжүректіңжылуынсезініпүйренгенқандайтамаша, қандайқуаныш! Оқушыларды «Мозайка» әдісі арқылы топқа біріктіру
Үй тапсырмасын сұрау «Миға шабуыл» әдісі арқылы Суреттің мазмұнын айтып беруін сұрау.
Оқулықпен жұмыс. Екі баған ортасында
таған, Сауат ашу дәптермен жұмыс. Жазылым
Балалар бүгінігі сабағымыз Н дыбысы мен әріпін өтеміз. Н дыбысының кіші және бас әріптер таңбасы дәптердегі үзік сызықтарды жазу арқылы қосу.
- Балалар, дәптердегі
суреттерді атап жіберейікші. Тиін сөзінде
н дыбысы қай жерде келіп тұр? Н дыбысы сөздің басында, ортасында, соңында кездеседі. Сергіту сәтін өткіземіз. Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тымсылбыр да болмайық Алғақарайозбайық. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. (Ө.Ж.) «Адасқан әріптер» әдісі Н дыбысына дауысты
дыбыстар қосып буындар құрау. (Т.Ж.) «Көршіңе әңгімеле» әдісі Суретке қарап, сұрақтарға жауап беріңіз. 1 Тиін, қоян сөздеріне сөйлем құрастыру.
Қ.Б. Басбармақ. (Ұ.Ж.) 2 .Нан қандай болады? Нанның қасиеттерін айту.
Нан қандай болады? Күннің айналасына Н дыбысынан басталатын сөздерді тауып, жабыстыру. (нан, нар, науа, нөл, Нұргүл, намаз, нас, нағыз , найзағай, наубайшы, анар, алма) (Ж.Ж.) Сурет бойынша бір-біріңмен сөйлесу арқылы диалог құрайды.
Берілген сурет бойынша диалог құрастырып, сахналайды. (Ө.Ж.) «Мимика» әдісі Анасын қалай жақсы көретінін ыммен және қимылмен көрсетеді. Қ.Б. Жұлдызша. Дескриптор: - Суреттің мағынасы не туралы екенін анықтайды -Суреттегі сөздерге қарап сөйлем құрайды. - Мазмұнына сай сахналайды. (Т.Ж.) «Еркін әңгіме» әдісі Сурет бойынша әңгіме құрайды еркін сөйлей алады.
(Т.Ж.) Сурет бойынша
жұмыс.
«АВС»
әдісі. кездесетінін табады. Дескриптор: -Сөздегі дыбыс түрлерін ажыратады. - Дыбысты дұрыс дыбыстайды. -Сурет арқылы әңгіме құрастырады. -Н н дыбысы сөздердің қай жерлерінде кездесетінін айтады. Қ.Б. Смайлик Кері байланыс «Ай әдісі»
арқылы
Түсіндім. Сұрағым бар. Түсінбедім. |
стикер |
|||
|
- Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? - Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? А. Н н дыбысы дауысты ма, әлде
дауыссыз ба екенін ажыратады. кездесетінін табады. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Басбармақ. Жұлдызша. Смайлик. |
Денсаулық және қауіпсіз-дік техника-сының сақталуы |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз
















