Пән: Логопедия
Күні:
Сынып:
Сабақтың тақырыбы: Б әріпі мен дыбысы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Құрамында Б дыбысы бар сөздерді талдау. Б дыбысын дұрыс дыбыстатып, оның таңбасын, әрпін таныту. Б дыбысы бар сөз, сөйлем ойлату
Тәрбиелік: Еңбекке, адамгершілікке тәрбиелеу
Түзетулік: Әріптің артикуляциясымен танысу. Дыбысты дәл, анық, әдемі айтқызу.
Көрнекілік: Сюжеттік суреттер
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері |
Оқу материалының мазмұны |
|
I. Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу. Артикуляциялық гимнастика. (психологиялық дайындық)
«Қамыр басамыз» Жымиып, тілімізді кезекпен соғу. – «пя-пя-пя...»
Жымиып аузымызды ашамыз. Жоғарғы және төменгі тісімізді тілдің ұшымен кезек-кезек шаямыз |
|
II. Жаңа сабаққа дайындау III. Жаңа сабақ. |
Сабақтың мақсаты мен барысымен таныстыру. «Кім көп сөз біледі?» ойыны. Балаларға Б дыбысынан басталатын сөздер айтқызу. Балық, бақа, бөрік, банан, бал, балға, балмұздақ ДЫБЫСТЫҚ-ӘРІПТІК ТАЛДАУ Бақа, балық, Болат, бөрік, бақша, бала, бар, баспа, бөлме, балапан БУЫН ҚҰРАМЫМЕН ЖҰМЫСТАНУ Ба- ба- ба бақа Бо – бо- бо бота Бө – бө – бө бөрік Бе – бе – бе Берік Бұ – бұ – бұ
бұта Сөздің басындағы, ортасындағы,соңындағы дыбыстарды айтып бер Балға, балта, барабан, банан, буын, бас, балақан, бүркіт, бейбіт, түбіт, бидай Ба, бе, бо, бы Бал арасы баланы қуады. Мысық сүрініп құлап қалады |
|
IV. Сергіту сәті |
ҰСАҚ МОТОРИКАҒА АРНАЛҒАН ЖАТТЫҒУЛАР « С Сергіту сәті Бота,бұзау,балапан, |
|
V. Сабақты бекіту |
Б дыбысын басқа дыбыстар арасынан ажырату. Б дыбысы сөздің қай жерінде орналасқан? сұрақ - жауап |
|
VI. Қорытынды |
Сөзді оқу және жазу. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б дыбысы мен әрпі 3 сынып
Б дыбысы мен әрпі 3 сынып
Пән: Логопедия
Күні:
Сынып:
Сабақтың тақырыбы: Б әріпі мен дыбысы
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Құрамында Б дыбысы бар сөздерді талдау. Б дыбысын дұрыс дыбыстатып, оның таңбасын, әрпін таныту. Б дыбысы бар сөз, сөйлем ойлату
Тәрбиелік: Еңбекке, адамгершілікке тәрбиелеу
Түзетулік: Әріптің артикуляциясымен танысу. Дыбысты дәл, анық, әдемі айтқызу.
Көрнекілік: Сюжеттік суреттер
Сабақ барысы:
|
Сабақ кезеңдері |
Оқу материалының мазмұны |
|
I. Ұйымдастыру кезеңі |
Сәлемдесу. Артикуляциялық гимнастика. (психологиялық дайындық)
«Қамыр басамыз» Жымиып, тілімізді кезекпен соғу. – «пя-пя-пя...»
Жымиып аузымызды ашамыз. Жоғарғы және төменгі тісімізді тілдің ұшымен кезек-кезек шаямыз |
|
II. Жаңа сабаққа дайындау III. Жаңа сабақ. |
Сабақтың мақсаты мен барысымен таныстыру. «Кім көп сөз біледі?» ойыны. Балаларға Б дыбысынан басталатын сөздер айтқызу. Балық, бақа, бөрік, банан, бал, балға, балмұздақ ДЫБЫСТЫҚ-ӘРІПТІК ТАЛДАУ Бақа, балық, Болат, бөрік, бақша, бала, бар, баспа, бөлме, балапан БУЫН ҚҰРАМЫМЕН ЖҰМЫСТАНУ Ба- ба- ба бақа Бо – бо- бо бота Бө – бө – бө бөрік Бе – бе – бе Берік Бұ – бұ – бұ
бұта Сөздің басындағы, ортасындағы,соңындағы дыбыстарды айтып бер Балға, балта, барабан, банан, буын, бас, балақан, бүркіт, бейбіт, түбіт, бидай Ба, бе, бо, бы Бал арасы баланы қуады. Мысық сүрініп құлап қалады |
|
IV. Сергіту сәті |
ҰСАҚ МОТОРИКАҒА АРНАЛҒАН ЖАТТЫҒУЛАР « С Сергіту сәті Бота,бұзау,балапан, |
|
V. Сабақты бекіту |
Б дыбысын басқа дыбыстар арасынан ажырату. Б дыбысы сөздің қай жерінде орналасқан? сұрақ - жауап |
|
VI. Қорытынды |
Сөзді оқу және жазу. |
шағым қалдыра аласыз

Тату
саусақтар»
аусақтар алға созылған, түзу төрт саусақ, бас бармақ бір
біріне тақап орналасқан. Ынталы түрінде ұстап тұру. Қолымызды
сілкіндіру












