|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова А.С |
|
|||||
|
Күні: |
15.03.2024 |
|
|||||
|
Сынып: |
2 «Ә»сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 25 сабақ. Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті) |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 Ботай мәдениетінің ерекшеліктерін сипаттау
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі Ботай мәдениетімен танысады Жылқыны қолға үйретудің маңызын түсінеді |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Елінің тарихын құрметтейді |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Әбу Насыр әл-Фараби туралы қосымша мәліметтер жинақтап кел. Тақырыпты ашу Өз ойыңды айт. Ежелгі адамдардың немен айналысқанын қайдан білеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттермен жұмыс «Ботай қонысы» Ботай қонысындағы үйлер қандай болған? Олар жылқыны неге қолға үйретті? ЕБҚ Ботайлықтар тамақты қалай пісірді деп ойлайсың? ЕҚБ Ботай тұрғындары аңды қалай аулады деп ойлайсың? Оларды қандай қарулар болуы мүмкін? ФС тапсырмасы 2-тапсырма Сызба бойынша жылқының пайдасы туралы жаз Жылқы
Сергіту сәті
3-тапсырма Ботайлықтардың құрал-саймандары мен қару-жарақтары және ыдыстары туралы өз болжамыңды айт.Олар қандай болған және неден жасалған? Үй тапсырмасы Ботай мәдениеті туралы қосымша мәліметтер жинап кел ҚЖ: «Мұражай» әдісі Ермексаздан Ботайлықтардың құрал-саймандарын жаса. Сынып мұражайына орналастыр.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Өз ойларын айтады Суретпен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Сызбаны толтырады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Алма теру» әдісі .,
Дескриптор: Суреке қарап Ботай қонысы туралы айтады-1б Жарайсың! Дескриптор: Сызба бойынша жылқының пайдасы туралы жазады-1б
Дескриптор: Ботайлықтар туралы өз болжамдарын айтады-1б Дескриптор: Ботай мәдениеті туралы қосымша мәліметтер жинап келеді-1б
«СМС» әдісі |
Суреттер Суреттер оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті)
Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті)
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|
|||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова А.С |
|
|||||
|
Күні: |
15.03.2024 |
|
|||||
|
Сынып: |
2 «Ә»сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 25 сабақ. Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті) |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 Ботай мәдениетінің ерекшеліктерін сипаттау
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі Ботай мәдениетімен танысады Жылқыны қолға үйретудің маңызын түсінеді |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Елінің тарихын құрметтейді |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Әбу Насыр әл-Фараби туралы қосымша мәліметтер жинақтап кел. Тақырыпты ашу Өз ойыңды айт. Ежелгі адамдардың немен айналысқанын қайдан білеміз? Жаңа тақырып 1-тапсырма Суреттермен жұмыс «Ботай қонысы» Ботай қонысындағы үйлер қандай болған? Олар жылқыны неге қолға үйретті? ЕБҚ Ботайлықтар тамақты қалай пісірді деп ойлайсың? ЕҚБ Ботай тұрғындары аңды қалай аулады деп ойлайсың? Оларды қандай қарулар болуы мүмкін? ФС тапсырмасы 2-тапсырма Сызба бойынша жылқының пайдасы туралы жаз Жылқы
Сергіту сәті
3-тапсырма Ботайлықтардың құрал-саймандары мен қару-жарақтары және ыдыстары туралы өз болжамыңды айт.Олар қандай болған және неден жасалған? Үй тапсырмасы Ботай мәдениеті туралы қосымша мәліметтер жинап кел ҚЖ: «Мұражай» әдісі Ермексаздан Ботайлықтардың құрал-саймандарын жаса. Сынып мұражайына орналастыр.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексертеді Өз ойларын айтады Суретпен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Сызбаны толтырады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Алма теру» әдісі .,
Дескриптор: Суреке қарап Ботай қонысы туралы айтады-1б Жарайсың! Дескриптор: Сызба бойынша жылқының пайдасы туралы жазады-1б
Дескриптор: Ботайлықтар туралы өз болжамдарын айтады-1б Дескриптор: Ботай мәдениеті туралы қосымша мәліметтер жинап келеді-1б
«СМС» әдісі |
Суреттер Суреттер оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Оқулық Кері байланыс парағы |
|||
шағым қалдыра аласыз

















