Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мұхамедәлі Шұғыла |
|
Күні |
|
|
Қатысушылар саны: |
|
|
Сынып |
2-сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
25-сабақ. Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.3.3.1 Ботай мәдениетінің ерекшеілігін сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
Ботай мәдениетінің ерекшелігін сипаттайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2мин |
І.Ұйымдастыру: Сәлемдесу Психологиялық дайындық Өткенді пысықтау 1.Ежелгі адамдар немен айналысты ? 2.Егін шаруашылығы қалай пайда болды? 3.Еңбекшілердің еңбек құралдарын ата 4. Мал шаруашылығы қалай пайда болды ? 5.Өндірістік шаруашылық деген не ? ІІ.Жаңа тақырыпты ашу Жұмбақтарды шешу Тік көтеріп құйрығын, Шауып келді жүйрігім. (жылқы) Қамыс құлақ тостаған тұяқ, Мінсең қанат,ет тамақ. жылқы) |
Сұрақтарға жауап береді Жұмбақты шешеді |
Жарайсың! |
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. 81-82 бет Мәтінді түсніп оқы (Арман мен Ақмарал диалогы) 1-тапсырма. Жеке жұмыс «Ашық сұрақтар» әдісі –Ботайлықтар жылқыны не үшін қолға үйреткен деп ойлайсың? –Ботай адамдарын басқалардан қандай ерекшелігімен тануға болады? 2-тапсырма. Ұжымдық жұмыс. «Еркін микрафон» әдісі. Ботай мәдениетінің ерекшеліктерін білдіретін сөйлемдерді белгіле ✔️
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Археологиялық заттарды сәйкестендір және олардың маңызын талда.
4-тапсырма. Бірлескен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі“Неліктен Ботай мәдениеті қазақ тарихында маңызды орын алады?” деген сұраққа өз ойыңды білдір. ? Бағыттаушы сұрақтар:
|
Мәтінді оқиды Сұрақтарға жауап береді Ботай мәдениеті туралы берілген сөйлемдерді анықтайды. Ботай мәдениеті туралы айтады. Суретерді атауымен сәйкестендіреді.Әрбір заттың Ботай мәдениетіне тән ерекшелігін талдайды.
Ботай мәдениетінің тарихи маңызын түсіндіріп, өз пікірін білдіреді. |
– Мәтінді түсініп оқиды; ҚБ Жарайсың Дескриптор: – Ботай мәдениетінің басты ерекшеліктерін айтады. ҚБ “Басбармақ” Дескриптор – Ботай мәдениетіне қатысты сөйлемдерді белгілейді; –Ботай мәдениеті туралы әңгімелейді; Дескриптор – Археологиялық заттардың суретін олардың атауымен сәйкестендіреді – Заттар арқылы Ботай мәдениетінің ерекшелігін талдайды;
Дескриптор –Ботай мәдениетінің қазақ тарихындағы мыңызын тұжырымдайды; –Өз пікірін дәлелмен жеткізеді; |
Оқулық Суреттер Сурет Кесте |
|
Сергіту сәті 2 мин |
Сергіту сәті: |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
ІІІ Сабақты қорытындылау Кері байланыс
Рефлексия «Алма ағашы»
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті)
Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мұхамедәлі Шұғыла |
|
Күні |
|
|
Қатысушылар саны: |
|
|
Сынып |
2-сынып |
|
Сабақтың тақырыбы |
25-сабақ. Бабаларымыздың жылқы түлігін қолға үйретуі(Ботай мәдениеті) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.3.3.1 Ботай мәдениетінің ерекшеілігін сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
Ботай мәдениетінің ерекшелігін сипаттайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2мин |
І.Ұйымдастыру: Сәлемдесу Психологиялық дайындық Өткенді пысықтау 1.Ежелгі адамдар немен айналысты ? 2.Егін шаруашылығы қалай пайда болды? 3.Еңбекшілердің еңбек құралдарын ата 4. Мал шаруашылығы қалай пайда болды ? 5.Өндірістік шаруашылық деген не ? ІІ.Жаңа тақырыпты ашу Жұмбақтарды шешу Тік көтеріп құйрығын, Шауып келді жүйрігім. (жылқы) Қамыс құлақ тостаған тұяқ, Мінсең қанат,ет тамақ. жылқы) |
Сұрақтарға жауап береді Жұмбақты шешеді |
Жарайсың! |
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс. 81-82 бет Мәтінді түсніп оқы (Арман мен Ақмарал диалогы) 1-тапсырма. Жеке жұмыс «Ашық сұрақтар» әдісі –Ботайлықтар жылқыны не үшін қолға үйреткен деп ойлайсың? –Ботай адамдарын басқалардан қандай ерекшелігімен тануға болады? 2-тапсырма. Ұжымдық жұмыс. «Еркін микрафон» әдісі. Ботай мәдениетінің ерекшеліктерін білдіретін сөйлемдерді белгіле ✔️
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Археологиялық заттарды сәйкестендір және олардың маңызын талда.
4-тапсырма. Бірлескен жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі“Неліктен Ботай мәдениеті қазақ тарихында маңызды орын алады?” деген сұраққа өз ойыңды білдір. ? Бағыттаушы сұрақтар:
|
Мәтінді оқиды Сұрақтарға жауап береді Ботай мәдениеті туралы берілген сөйлемдерді анықтайды. Ботай мәдениеті туралы айтады. Суретерді атауымен сәйкестендіреді.Әрбір заттың Ботай мәдениетіне тән ерекшелігін талдайды.
Ботай мәдениетінің тарихи маңызын түсіндіріп, өз пікірін білдіреді. |
– Мәтінді түсініп оқиды; ҚБ Жарайсың Дескриптор: – Ботай мәдениетінің басты ерекшеліктерін айтады. ҚБ “Басбармақ” Дескриптор – Ботай мәдениетіне қатысты сөйлемдерді белгілейді; –Ботай мәдениеті туралы әңгімелейді; Дескриптор – Археологиялық заттардың суретін олардың атауымен сәйкестендіреді – Заттар арқылы Ботай мәдениетінің ерекшелігін талдайды;
Дескриптор –Ботай мәдениетінің қазақ тарихындағы мыңызын тұжырымдайды; –Өз пікірін дәлелмен жеткізеді; |
Оқулық Суреттер Сурет Кесте |
|
Сергіту сәті 2 мин |
Сергіту сәті: |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5мин |
ІІІ Сабақты қорытындылау Кері байланыс
Рефлексия «Алма ағашы»
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















