|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Бағдарламалау (ортақ тақырыптары: "Жабайы табиғат", "Жақсы деген немене, жаман деген немене?") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 3 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бағдарламалар құруды жалғастырамыз |
|||
|
Оқу мақсаттары |
3.4.2.4. Scratch программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Бірлік және Ынтымақ құндылығы |
- жеке және қоғамдық мүлделер арасындағы байланысты түсіндіру; - тиімді қарым-қатынас орнату; - комондада жұмыс істей білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар музыка ритіміне сәйкес суреттегідей амандасады |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
1-тапсырма Өсімдіктің өсу кезеңінің дұрысретін тап. Өсімдіктің өсу кезеңдеерінің сызықтық, тармақталған және циклдік алгоритм ретіндегі блок –схемасын ұсын.
2 - тапсырма Scratch программалау ортасының сахнасы координата жазықтығы арқылы берілген. Асқар мен әпкесі Әлия мектептен үйіне қайтып келе жатыр .
3-тапсырма Төменде берілген жоба скриптілерін талдаңдар. Жоба скриптілрі алгоритмнің қай түріне жатады? Олардың орындалуын компьютерде тексермей, кейіпкердің іс-әрекетін есептеу арқылы анықтаңдар.
Оқушыларға жетелеуші сұрақ қою арқылы сабақты қорытындылау.
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар Scratch программасын қосып берілген тапсырманың блогын құрады Оқушылар Scratch программасын қосып берілген тапсырманың блогын құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Үй тапсырмасы |
Тармақталған алгоритмге мысал жазып келу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бағдарламалар құруды жалғастырамыз. 3 сынып 5 сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Бағдарламалау (ортақ тақырыптары: "Жабайы табиғат", "Жақсы деген немене, жаман деген немене?") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 3 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бағдарламалар құруды жалғастырамыз |
|||
|
Оқу мақсаттары |
3.4.2.4. Scratch программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Бірлік және Ынтымақ құндылығы |
- жеке және қоғамдық мүлделер арасындағы байланысты түсіндіру; - тиімді қарым-қатынас орнату; - комондада жұмыс істей білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар музыка ритіміне сәйкес суреттегідей амандасады |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
1-тапсырма Өсімдіктің өсу кезеңінің дұрысретін тап. Өсімдіктің өсу кезеңдеерінің сызықтық, тармақталған және циклдік алгоритм ретіндегі блок –схемасын ұсын.
2 - тапсырма Scratch программалау ортасының сахнасы координата жазықтығы арқылы берілген. Асқар мен әпкесі Әлия мектептен үйіне қайтып келе жатыр .
3-тапсырма Төменде берілген жоба скриптілерін талдаңдар. Жоба скриптілрі алгоритмнің қай түріне жатады? Олардың орындалуын компьютерде тексермей, кейіпкердің іс-әрекетін есептеу арқылы анықтаңдар.
Оқушыларға жетелеуші сұрақ қою арқылы сабақты қорытындылау.
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар Scratch программасын қосып берілген тапсырманың блогын құрады Оқушылар Scratch программасын қосып берілген тапсырманың блогын құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
Үй тапсырмасы |
Тармақталған алгоритмге мысал жазып келу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз








