Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бағдарламалық қамтамасыз ету. Виртуалды машиналар.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары № 4
Сабақ тақырыбы |
Бағдарламалық қамтамасыз ету. Виртуалды машиналар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Модуль /пән атауы |
Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дайындаған педагог |
Шыңғысова А.Қ., Мукалиева Н.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Курс, топ |
1 курс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Міндеттер |
2. Берілген жағдайларға байланысты қандай бағдарламалық жасақтама қажет екенін көрсетеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты |
2. қолданушының қажеттілігіне байланысты бағдарламалық қамтамасыз етуді таңдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қажетті ресурстар және АКТ |
В.Г.Архипова, Р.Г.Амдамова, Н.К.Беристемова, К.Б.Кадыракунов «Информатика» 11 сынып; қосымша ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кезеңі / Уақыты |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурсы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушылар «Жылы жүрек – жақсы тілек» арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады. "Дорбадағы асықтар" әдісі арқылы алдыңғы білімді пысықтау.
|
Жұмыс құралдары Үлестірмелі құралдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Психологиялық ахуал (7 минут) |
Жалпы топпен жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылар суретке қарап сұрақтарға жауап бере отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашамын 1.Суреттен не көріп отырсыңдар? 2.Осы суреттердегі белгішелер сендерге таныспа? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты мен міндетін хабарлау |
Bilimland .kz сайтынан оқушыларға Программалық қамтамасыз ету тақырыбына бейнеролик көрсету арқылы жаңа сабақты түсіндіремін. |
B ilimland.kz |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.1. Алдын ала білім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы қайталау (10 минут) |
Топтық жұмыс. Топтық жұмыс: «Джигсо» әдісі арқылы оқушылар әр топ өздеріне түскен атауға постер қорғайды тапсырмалар 1- топ «Ақпараттық жабдықтамалар» 2 – топ «Программалық жабдықтамалар» 3- топ «ОЖ нің қызметін, жіктелу жолын түсіндіреді»
Бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.2. Жаңа материалды зерттеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 минут |
Бағдарламалық қамтамасыз ету-ақпаратты өңдеу жүйесінің барлық бағдарламалары мен тиісті құжаттамаларының жиынтығы. Бағдарламалық жасақтаманы шартты түрде үш санатқа бөлуге болады: түрлі қосалқы функцияларды орындайтын жүйелік бағдарламалық қамтамасыз ету (жалпы пайдалану бағдарламалары), мысалы, пайдаланылатын ақпараттың көшірмесін жасау, компьютер туралы анықтамалық ақпарат беру, компьютер және т. б. құрылғыларының жұмыс қабілеттілігін тексеру. ДК-де қажетті жұмыстарды орындауды қамтамасыз ететін қолданбалы БҚ: мәтіндік құжаттарды редакциялау, суреттер немесе суреттер жасау, ақпараттық массивтер мен т. б. өңдеу; бағдарламалау тілінде компьютер үшін жаңа бағдарламаларды әзірлеуді қамтамасыз ететін аспаптық БҚ (бағдарламалау жүйесі). Операциялық жүйе (ОЖ) — бұл пайдаланушы мен компьютер арасындағы делдал функциясын орындайтын бағдарлама. Компьютерлер үшін ең танымал үш операциялық жүйе бар: Microsoft Windows, Apple Mac Os және Linux.
|
1.Электронды оқулық 2. Интерактивті тақта 3.Бейнефильмдер, аудиожазбалар, презентациялар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2.3. Жаңа білімді практикада қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 |
2 тапсырма Келесі жағдайларда қандай адамдар қажет екенін көрсетіңіз:
|
Үлестірмелі құралдар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Функционалдық сауаттылық
Тапсырма: жеке жұмыс Берілген жағдайларда қандай программалық жасақтама қажет екенін MS Word- та кесте құрып, белгілеңдер:
|
Қалыптастырушы бағалау. Бағдаршам әдісі 1 .Қызыл түс-түсінбедім 2.Сары түс-толық ақпарат алмадым, сұрағым бар 3.Жасыл түс-түсіндім, ұнады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 |
Кері байланыс: «Бағалау терезесі» Терезе төрт бөліктен тұрады.
Осы жоғарыдағы аталған сұрақтарға жауаптарын бере отырып, оқушылардың тақырыпты меңгергендігін анықтауды жоспарлаймын. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 минут |
Үйге тапсырма: Үй тапсырмасы. Операциялық жүйелердің артықшылықтары мен кемшіліктерін зерттендер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау 5 минут |
Шахмат тақтасының суретін пайдалану арқылы білімалушылар бос ақ ұяшықтарға өз ойларын стикерге жазып жапсырады. Сол жазылған ойлары негізінде өтілген сабақтан алған білімі қорытындыланады. |
Бағалау парағы
Сандық эквивалент |
Балл |
Критерийлер |
Баға «Өте жақсы» |
90-100 |
1) Виртуалды машиналар қалай жұмыс істейтінін сипаттайды; 2) Процессордың жеке бөліктері ретінде функцияларды (басқару блогы), ALC (арифметикалық логикалық блок) және жады регистрін сипаттайды; 3)әлеуметтік-экономикалық бағыттағы бағдарламалық қамтамасыз етудің мысалдарын келтіреді . . |
Баға «Жақсы» |
70-89 |
2) Процессордың жеке бөліктері ретінде функцияларды (басқару блогы), ALC (арифметикалық логикалық блок) және жады регистрін сипаттайды; 3) әлеуметтік-экономикалық бағыттағы бағдарламалық қамтамасыз етудің мысалдарын келтіреді . |
Баға «Қанағаттанарлық» |
50-69 |
1) Виртуалды машиналар қалай жұмыс істейтінін сипаттайды; |
Оқытушы___________________А. Шыңғысова
___________________Н. Мукалиева
Н.03.2-08 Басылым 5