|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жорабек Ержан |
|||
|
Күні |
23.09.2025ж |
|||
|
Сынып 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойынының сценарийі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Scratch программалау ортасын іске қосады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
синквейн құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
скрипт құрып, жобаны тексереді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Жұмыс дәптері, 6-9 бет.
ҚБ: Жасыл түс -толық жауап сары түс-толтыруды қажет етеді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.жұмыс дәптерін тексереді |
|
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақрыпты түсіндіру. Scratch программасының мүмкіндіктері көп. Соның бірі- программалау ортасында ойындар жасау. Scratch программалау ортасында мәтін енгізетін қарапайым кесте түрінде берілетін тізімдерді де жасауға болады. Алдымен біз өз ойынымыздың сценарийін құрып, оған «Сен білесің бе?» деген атау берейік.Ойынның шарты бойынша кейіпкер сұрақ қояды. Қолданушы жауапты енгізгенде ол программада құрылған тізімге орналасады. Сахна жауапқа сай фондармен безендірілуі керек. Көрсетілім. Видеожазба. Бұл жобаны жасау үшін біз өз қалауымызбен спрайт таңдап аламыз. Қойылатын сұрақтардың жауаптарына қатысты фондардың суреттерін жүктеп аламыз. Деректер блогы. Ойынның шарты бойынша скрипт құру керек. Ойынның скриптін Scratch программалау ортасында тексеріп көреміз. Нәтижесінде кестеде тізім жауаптарымен шығады. 1-тапсырма. Оқулық 20-бет «Ой бөлісейік» тапсырмасы. Дескриптор: -бірдей фигуралардың ішіндегі әріптерді жинап, мақал құрастырады; -осы мақалға ұқсас мақалды өзі тауып, жазады. ҚБ: жұлдызша 2-тапсырма. Практикалық жұмыс.
Дескриптор: -синквейн құрастырады; - Scratch программалау ортасын іске қосады; -спрайтты таңдайды; -фон мен анимация қосады; -скрипт құрып, жобаны тексереді. ҚБ: жұлдызша |
Мұғалімді тыңдайды Видеожазбаны көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жұлдызша Жұлдызша |
Scratch программалау ортасы |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «СМС» әдісі -Мен сабақты жақсы түсіндім -Өте жақсы түсіндім, сабақ түсінкіті болды. -Мен мүлдем түсінбедім |
«СМС» жазады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 6, жұмыс дәптері 17 бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бағдаршам робот
Бағдаршам робот
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Жорабек Ержан |
|||
|
Күні |
23.09.2025ж |
|||
|
Сынып 4 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өз ойынының сценарийі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Scratch программалау ортасын іске қосады |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
синквейн құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
скрипт құрып, жобаны тексереді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Жұмыс дәптері, 6-9 бет.
ҚБ: Жасыл түс -толық жауап сары түс-толтыруды қажет етеді |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.жұмыс дәптерін тексереді |
|
Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақрыпты түсіндіру. Scratch программасының мүмкіндіктері көп. Соның бірі- программалау ортасында ойындар жасау. Scratch программалау ортасында мәтін енгізетін қарапайым кесте түрінде берілетін тізімдерді де жасауға болады. Алдымен біз өз ойынымыздың сценарийін құрып, оған «Сен білесің бе?» деген атау берейік.Ойынның шарты бойынша кейіпкер сұрақ қояды. Қолданушы жауапты енгізгенде ол программада құрылған тізімге орналасады. Сахна жауапқа сай фондармен безендірілуі керек. Көрсетілім. Видеожазба. Бұл жобаны жасау үшін біз өз қалауымызбен спрайт таңдап аламыз. Қойылатын сұрақтардың жауаптарына қатысты фондардың суреттерін жүктеп аламыз. Деректер блогы. Ойынның шарты бойынша скрипт құру керек. Ойынның скриптін Scratch программалау ортасында тексеріп көреміз. Нәтижесінде кестеде тізім жауаптарымен шығады. 1-тапсырма. Оқулық 20-бет «Ой бөлісейік» тапсырмасы. Дескриптор: -бірдей фигуралардың ішіндегі әріптерді жинап, мақал құрастырады; -осы мақалға ұқсас мақалды өзі тауып, жазады. ҚБ: жұлдызша 2-тапсырма. Практикалық жұмыс.
Дескриптор: -синквейн құрастырады; - Scratch программалау ортасын іске қосады; -спрайтты таңдайды; -фон мен анимация қосады; -скрипт құрып, жобаны тексереді. ҚБ: жұлдызша |
Мұғалімді тыңдайды Видеожазбаны көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Жұлдызша Жұлдызша |
Scratch программалау ортасы |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «СМС» әдісі -Мен сабақты жақсы түсіндім -Өте жақсы түсіндім, сабақ түсінкіті болды. -Мен мүлдем түсінбедім |
«СМС» жазады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 6, жұмыс дәптері 17 бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













