Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Технологиялық дайындық |
|||||
|
Педагогтің аты: |
С.Аскаров |
|||||
|
Күні: |
19.11.2024 жыл |
|||||
|
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бағдаршамдар мен реттеушінің сигналдары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Бағдаршамдар мен реттеуші сигналдарының маңызы, арнаулы сигналдар,авариялық сигнал мен авариялық тоқтау белгісін қолдану туралы білу . Маневр жасау кезінде жүргізушіге қойылатын талаптармен және жолдың жүру бөлігінде көлік құралдарының орналасу қағидаттарымен танысу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жол қозғалысы саласындағы заңдардың негізгі ережелерін түсіну және түсіндіру Көлік құралдарының санатын, жүргізушінің жұмыс орнының негізгі элементтерін және оның міндеттерін білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру сәті. Оқытушы-ұйымдастырушы сапқа тұрғызады, взвод командирінен рапорт қабылдайды. Оқушылармен амандасады, түгендейды, киім үлгілерін тексереді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Өткен тапсырманы сұрау 1. Қозғалыс кезінде жүргізушінің телефон арқылы сөйлесуге руқсат берілген бе? 2. Жол жүрісі қағидаларында көлік құралын құқық қорғау огандарының немесе медицина қызметкерлеріне берген тулғаларға не қарастырылған? 3. Көлік құралдары жүргізушілердің кінәсімен болған жол -көлік оқиғаларының негізгі себептерін атаңдар. 4. Қандай ақаулар болған кезде жүргізушіге көлік құралын басқаруға тиім салынады.? 5. Жол -көлік оқиғасына қатысы бар жүргізуші қандай әрекеттерді дереу орындауы тиіс? |
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызып, шығып рапортты оқытушы-ұйымдастырушыға береді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
АӘ және ТД оқулығы
|
||
|
Жаңа сабақ кезеңі 30 мин. |
«Сұрақ жауап» бейнетаспа көрсету, көрнекілік, слайд. 1.Жүргізуші реттеуші мен бағдаршам бірдей белгі беріп
Жауап: Жол реттеушіге 2. Жол белгісі мен жол сызықтарының көрсетуі бір- біріне қарама-қайшы болса, жүргізуші қайсысына бағынады.
Жауап: Жол белгісіне. 3.Аялдама белгісінде тоқтау ұзақтығы қанша уақыт?
Жауап:5 минут. 4.Бағдаршам жұмыс жасап тұрғанда жол қиылысындағы басымдылық белгісінің күші жойылады ма? Жауап: Жойылады. 6.Қарама-қарсы қозғалыстағы көлікке арналған жол жол жолағы жоқ болса, жол қалай аталады?
Жауап:Бір бағытқа арналған жол. 7.Қауіпті жерден қанша метр қашықтықта ескерту белгісі қойылады?
Жауап:Елді мекенде 50-100м,елді мекеннен тыс жерде 150-300м. 8.Жол белгілеріндегі жасыл түс нені білдіреді?
Жауап:Белгінің автоарнаға қатысты екендігін білдіреді. 9.Автоарнада оқып жаттығуға рұқсат етіле ме? Жауап:Тыйым салынады. 10.Елді мекеннің аты көк түсті фонда болса қандай түсінік береді?
Жауабы:Бағытты алдын-ала нұсқағыш |
|
Бейнетаспаны слайдтты, көрнекілікті көріп кері байланыс жасайды Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
№1 тірек сызба Жол қозғалысына қатысушылар. Жаяу жүргінші, жолаушы, жүргізуші.
№2 тірек сызба: Жолаушы . «Жол жүрісі туралы Заң». Жаяу жүргінші. Жүргізуші.
Оқулық, дәптер Флипчарт-қағаз, маркерлер.
Оқулық
Өтілген материалды бекіту үшін жұптық жұмыс жүргізіледі.
Оқулықтың электрондық қосымша.
Оқулық. |
||
|
Қортынды кезең Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин. |
Бағдаршамдардың түрлерін ата. Қызыл бағдаршам нені білдіреді? Сары бағдаршам нені білдіреді? Жасыл бағдаршам нені білдіреді?
Үйге тапсырма: №3 80-95 бет тапсырмаларды орындау |
|
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
Оқулық 2- бөлім. Жағдаяттық тапсырмалады орындауға арналған практикум |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бағдаршамдар мен реттеушінің сигналдары
Бағдаршамдар мен реттеушінің сигналдары
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Технологиялық дайындық |
|||||
|
Педагогтің аты: |
С.Аскаров |
|||||
|
Күні: |
19.11.2024 жыл |
|||||
|
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бағдаршамдар мен реттеушінің сигналдары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Бағдаршамдар мен реттеуші сигналдарының маңызы, арнаулы сигналдар,авариялық сигнал мен авариялық тоқтау белгісін қолдану туралы білу . Маневр жасау кезінде жүргізушіге қойылатын талаптармен және жолдың жүру бөлігінде көлік құралдарының орналасу қағидаттарымен танысу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жол қозғалысы саласындағы заңдардың негізгі ережелерін түсіну және түсіндіру Көлік құралдарының санатын, жүргізушінің жұмыс орнының негізгі элементтерін және оның міндеттерін білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру сәті. Оқытушы-ұйымдастырушы сапқа тұрғызады, взвод командирінен рапорт қабылдайды. Оқушылармен амандасады, түгендейды, киім үлгілерін тексереді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Өткен тапсырманы сұрау 1. Қозғалыс кезінде жүргізушінің телефон арқылы сөйлесуге руқсат берілген бе? 2. Жол жүрісі қағидаларында көлік құралын құқық қорғау огандарының немесе медицина қызметкерлеріне берген тулғаларға не қарастырылған? 3. Көлік құралдары жүргізушілердің кінәсімен болған жол -көлік оқиғаларының негізгі себептерін атаңдар. 4. Қандай ақаулар болған кезде жүргізушіге көлік құралын басқаруға тиім салынады.? 5. Жол -көлік оқиғасына қатысы бар жүргізуші қандай әрекеттерді дереу орындауы тиіс? |
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызып, шығып рапортты оқытушы-ұйымдастырушыға береді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
АӘ және ТД оқулығы
|
||
|
Жаңа сабақ кезеңі 30 мин. |
«Сұрақ жауап» бейнетаспа көрсету, көрнекілік, слайд. 1.Жүргізуші реттеуші мен бағдаршам бірдей белгі беріп
Жауап: Жол реттеушіге 2. Жол белгісі мен жол сызықтарының көрсетуі бір- біріне қарама-қайшы болса, жүргізуші қайсысына бағынады.
Жауап: Жол белгісіне. 3.Аялдама белгісінде тоқтау ұзақтығы қанша уақыт?
Жауап:5 минут. 4.Бағдаршам жұмыс жасап тұрғанда жол қиылысындағы басымдылық белгісінің күші жойылады ма? Жауап: Жойылады. 6.Қарама-қарсы қозғалыстағы көлікке арналған жол жол жолағы жоқ болса, жол қалай аталады?
Жауап:Бір бағытқа арналған жол. 7.Қауіпті жерден қанша метр қашықтықта ескерту белгісі қойылады?
Жауап:Елді мекенде 50-100м,елді мекеннен тыс жерде 150-300м. 8.Жол белгілеріндегі жасыл түс нені білдіреді?
Жауап:Белгінің автоарнаға қатысты екендігін білдіреді. 9.Автоарнада оқып жаттығуға рұқсат етіле ме? Жауап:Тыйым салынады. 10.Елді мекеннің аты көк түсті фонда болса қандай түсінік береді?
Жауабы:Бағытты алдын-ала нұсқағыш |
|
Бейнетаспаны слайдтты, көрнекілікті көріп кері байланыс жасайды Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
№1 тірек сызба Жол қозғалысына қатысушылар. Жаяу жүргінші, жолаушы, жүргізуші.
№2 тірек сызба: Жолаушы . «Жол жүрісі туралы Заң». Жаяу жүргінші. Жүргізуші.
Оқулық, дәптер Флипчарт-қағаз, маркерлер.
Оқулық
Өтілген материалды бекіту үшін жұптық жұмыс жүргізіледі.
Оқулықтың электрондық қосымша.
Оқулық. |
||
|
Қортынды кезең Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин. |
Бағдаршамдардың түрлерін ата. Қызыл бағдаршам нені білдіреді? Сары бағдаршам нені білдіреді? Жасыл бағдаршам нені білдіреді?
Үйге тапсырма: №3 80-95 бет тапсырмаларды орындау |
|
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.
|
Оқулық 2- бөлім. Жағдаяттық тапсырмалады орындауға арналған практикум |
||
шағым қалдыра аласыз

























