|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ. Мен білетін салт – дәстүрлер. Байғазы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1* шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау,үзіндісін мазмұндау, сахналау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Не үлкен?» ойыны Отырған балаларға жүргізуші сұрақ қояды. Орындықтан не үлкен? Балалар кезекпен заттарды айтады. Ойын ойнаған кезде жүргізушіге атаған заттарды қайтадан айтуға болмайды және балаларға қайталауға болмайды. Кім екі рет шатасса, ойыннан шығады. Жеңімпаз бала жүргізуші болады.
Үй тапсырмасын сұрау 7-тапсырма 7-тапсырма Момышұлы туралы қосымша мәлімет тап. З. Ахметованың «Атасы мен немересі» туралы әңгімені есіңе түсір
Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Ребусты шеш. БАЙҒАЗЫ Бұл сөздің мағынасын білесіңбе? Ойлан. Байғазы — қазақ дәстүрінде үлкеннің кішіге, негізінен балаға беретін сыйлығы. Байғазыны, көбінесе, жасөспірім балалар, бойжеткен қыздар, бозбалалар жаңа киім кигенде, жаңа зат алғанда ағалары мен жеңгелерінен, әпке, әке-шеше, жанашыр жақын туыстарынан сұрайды. Үлкендер Байғазы (ақша, малдың төлі, т.б.) берумен бірге құтты болсын айтып, ізгі тілек білдіреді. 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс Тыңдалым,оқылым. Мәтінді аудиожазбадан тыңдайды. Мәтінді түсініп,мәнерлеп оқы. ЕБҚ Сен байғазы алып көрдің бе? Қандай қуанышты жағдай болды? ЕҚБ Қаақ халқының тағы қандай салт-дәстүрлерін білесің? Оларды түсіндіріп айтып бер. Жұптық жұмыс 3-тапсырма Жоспар бойынша әңгімеле. 1.Сәлемші балалар 2. Әженің байғазы беруі 3. Нартайдың сұрағы 4. Атасының жауабы. Сергіту сәті. Оңға, солға бұрылдық, Алға, артқа иілдік. Тіземізді бүктіріп, Қолды создық тік тұрып.
4-тапсырма Оқылым және жазылым Дәптермен жұмыс. Әжесінің тілек сөзін көшіріп жаз. 5-тапсырма «Байғазы» дәстүрі туралы не білдің?
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Мәтін соңындағы атасының сөзін оқы. Байғазы сөзіне анықтама жаз. ҚЖ: Сахналық қойылым Байғазыны қандай жағдайда беретінін есеріңдер. Бір-біріңе байғазы беріп көріңдер.
|
Ойын ойнайды
Үй тапсырмасын тексертеді
Өз білетінімен бөліседі
Жаңа ұғыммен танысады
Мәтінді оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Мәтінді әңгімелейді
Жаттығулар жасайды
Дәптермен жұмыс жасайды Сұраққа жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Қосымша жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды |
Мақтап,мадақтап отыру
ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Момышұлы туралы қосымша мәлімет тауып,жазып келеді-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Өз ойын білдіреді-1б
Дескриптор Мәтінді түсініп,тізбектей, мәнермен оқиды -1б
Жарайсың!
Дескриптор: Мәтінді жоспар бойынша әңгімелейді-1б
Дескриптор: Әжесінің тілек сөзін көшіріп жазады-1б
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Өз ойларын жеткізеді-1б
Дескриптор: Байғазы сөзіне анықтама жазады-1б
Дескриптор: Бір-біріңе байғазы беруді сахналайды-1б
«WhatsApp»әдісі
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Акутенова Шынар БакытжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Байғазы 2сыны
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Байғазы 2сыныМатериал туралы қысқаша түсінік
Алматыкітап баспасы бойынша әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары көрнекілігі дайын ішінде
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















