|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім тақырыбы |
Ғарышқа саяхат (4-тоқсан, 7-тарау). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Байқоңыр |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
4.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Ғарыш, ғарышкер, алыс, жақын, айлақ. Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Болғым келеді; ... болғым келеді; білгім келеді; өскенде; сен кім болғын келеді?. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қайталау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, дүниетану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақта жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
*Уәж тудыру: Көңіл күйлеріңіз қалай? *Берілген суреттерді көру арқылы сабақтың тақырыбын ашу:
Ғарышкерлер
мекені, Қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай? Картадан Байқоңырды табыңыздар. *Оқушыларға сабақтың мақсат-міндеттерін түсіндіру. * «Жаңа сөз үйренейік!» айдарында оқушыларға жаңа сөздерді меңгерту үшін сөздікпен жұмыс жүргізу. |
Слайд 1 Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Бақытқа сұрақ қой.
Кері байланыс Оқушылар өз жұмыстарына қаншалықты риза болғандықтарын көңіл күй бас бармақ арқылы көрсету.
Тыңда және жауап бер. Сөйлемді оқы. Сұраққа жауап бер. Жаңа сөздерді пайдалан. 1.Аспанға тез көтеріледі. Соңынан ізі қалды. Бұл не?Зымыран 2. Жаңа зымыран ұшырылды.Ғалымдар бақылап тұр. Бұл жерде не болды?Сынақ. 3. Жерді алыстан бақылайды. Стансыларға түрлі суреттер жібереді. Бұл не? Жер серігі
Дескриптор:
3- тапсырма Мәтінді тыңда және оқы. Мазмұнын айт. «Байқоңыр» ғарышайлағы Қызылорда облысында орналасқан. Ғарышайлақ 1955 жылы салынды. «Байқоңыр» ғарышайлағының қасында қала мен ауыл орналасқан. 1957 жылы Байқоңырдан алғашқы зымыран ғарышқа ұшты. Ол ең бірінші болып жер серігін ғарышқа алып барды. Байқоңырдан «Восток», «Восход», «Союз», «Прогресс» деп аталатын ғарышкемелері ұшырылды. Дескриптор:
Кері байланыс Тапсырма соңында оқушылардың тапсырманы орындауда қандай қиындықтарға кезіккендері туралы сұрап, алдағы уақытта ескеретін жайттарды анықтап білу. Оқушылар өз жұмыстарына қаншалықты риза болғандықтарын көңіл күй бас бармақ арқылы көрсету. Сергіту сәті. 3. Жұптық жұмыс. Дұрыс не бұрыс екенін анықта.
Дескриптор:
Кері байланыс Тапсырма соңында оқушылардың тапсырманы орындауда қандай қиындықтарға кезіккендері туралы сұрап, алдағы уақытта ескеретін жайттарды анықтап білу. Оқушылар өз жұмыстарына қаншалықты риза болғандықтарын көңіл күй бас бармақ арқылы көрсету. |
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
ОҚЫЛЫМ. 5- тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқы. Мәтіннің түрін ажырат. Дәлелде.
Ғарышкерлер
мекені -
Оқылым және жауап
берейік. Өлең неше шумақтан құрылған? Өлеңнің тақырыбы қай жерге жазылған? Өлеңнің авторы қай жерге жазылады? Өлеңнің қай жолдары ұйқас болады? Дескриптор:
Рефлексия.Оқушылар қалаулары бойынша саусақтағы сұрақтарға жауап береді.
Үй жұмысы “БАЙҚОҢЫР” өлеңін жаттау. |
Слайд 17
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шынболат ДарияШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Байқоңыр
Тақырып бойынша 11 материал табылды
БайқоңырМатериал туралы қысқаша түсінік
Байқоңыр 4 сынып ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














