
Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Дидарова Актолкын Асылбековна
|
Бөлім: |
6. Қиял әлемі. Морфология |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Дидарова Актолкын Асылбековна |
|||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: 22 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Байқоңыр |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 1. 5. 1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біріккен сөздер және олардың жасалу жолымен танысу. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: әділдік және жауапкершілік -өз әрекетін жоспарлау және ұйымдастыру; -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; Құндылық: заң және тәртіп -тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; Құндылық:жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 7 мин Сабақтың ортасы 4 минут 5 мин 7 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Топқа бөлу «Ою-өрнек» әдісі Өткен сабаққа шолу «AQYL quiz» әдісі арқылы Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру;
1-тапсырма Мәтінді мұқият тыңдап, тыңдалған мәтін бойынша негізгі ойды анықтау. Жасанды интелект қолдану (топтық жұмыс)
2-тапсырма Тақтамен жұмыс «Ғарыштан хат» әдісі
Сергіту сәті «Ою-өрнек» әдісі Мақсаты: қазақтың ұлттық ою-өрнектерін дәріптеу.
3-тапсырма Жұптық тапсырма «Сөзжұмбақ» әдісі арқылы 124-беттегі 9-тапсырма.
4-тапсырма Жеке тапсырма Екі бағандағы сөздерді сәйкестендіріп, біріккен сөз құру. Кері байланыс «Бәрін білгім келеді» әдісі арқылы беріледі? Жасырылған сұрақтарды ашу арқылы жауап береді. Рефлекция -Бүгінгі сабақта өзінің әрекеттерінен не ұнады? -Қай әрекетің өзіңе ұнамады? -Ол қайталанбауы үшін не істейтін боласың? Үйге тапсырма : 123-бет, 6-тапсырма |
«Біз қандаймыз?» Мұғалім:Біз қандаймыз? Оқушылар: шұғылалы таңдаймыз Мұғалім: Бір-бірімізді? Оқушылар: Қолдаймыз Мұғалім: Пікіріміз? Оқушылар: Құнды Мұғалім: Қателесуден ? Оқушылар: Қорықпаймыз.
Айтылым 1-топ Мәтінге шағын жоспар құрады 2-топ Мәтіннің негізгі ойын анықтау 3-топ Мәтін бойынша 3 сұрақ құрастыру «Зымыран» әдісі бағалау Жазылым Оқушылар берілген сөздердің ішінен біріккен және қос сөздерді ажыратып тақтаға жазады.«Зымыран» әдісі бағалау Оқушылар көрсетілген ою түрлерін бейнелейді. Жазылым Оқушылар жұп болып берілген сұрақтарға жауап беру арқылы сөзжұмбақты шешеді. «Зымыран» әдісі бағалау Оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын орындап біріккен сөз құрайды. «Зымыран» әдісі бағалау
Жаңа тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. 1.Ғарыш алаңын салу үшін Байқоңырды таңдап алу себебі? 2.Т.Әубәкіров қай жылы ғарышқа ұшты? 3.Айдын Айымбетов ғарышта қанша уақыт болды? 4.Біріккен сөздер дегеніміз не? Мысал келтір. 5.Қос сөздер дегеніміз не? Мысал келтір.
Сабақтан түйген ойын стикерге жазып ғарышкерге жабыстырады.
|
Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы -сұрақтар құрастырады -2 балл -көтерілген мәселе бойынша ойын білдіреді – 2 балл Мәтін бойынша жоспар құрады-2 балл Дескриптор Білім алушы -біріккен сөздерді табу -2 балл -қос сөздерді табу- 2 балл Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді -2 балл -сөзжұмбақты шешеді – 1 балл Дескриптор Білім алушы -сөздерді сәйкестендіріп біріккен сөз құрайды -3 балл - Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! |
Интербелсенді тақта Слайд Интербелсенді тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Слайд Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Интербелсенді тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Интербелсенді тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Стикерлер Интербелсенді тақта |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Байқоңыр
Байқоңыр

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Дидарова Актолкын Асылбековна
|
Бөлім: |
6. Қиял әлемі. Морфология |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Дидарова Актолкын Асылбековна |
|||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
|||||
|
Сынып: 5 «В» |
Қатысушылар саны: 22 |
Қатыспағандар саны: 22 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Байқоңыр |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 1. 5. 1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біріккен сөздер және олардың жасалу жолымен танысу. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: әділдік және жауапкершілік -өз әрекетін жоспарлау және ұйымдастыру; -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; Құндылық: заң және тәртіп -тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; Құндылық:жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 7 мин Сабақтың ортасы 4 минут 5 мин 7 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз?» әдісі Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Топқа бөлу «Ою-өрнек» әдісі Өткен сабаққа шолу «AQYL quiz» әдісі арқылы Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру;
1-тапсырма Мәтінді мұқият тыңдап, тыңдалған мәтін бойынша негізгі ойды анықтау. Жасанды интелект қолдану (топтық жұмыс)
2-тапсырма Тақтамен жұмыс «Ғарыштан хат» әдісі
Сергіту сәті «Ою-өрнек» әдісі Мақсаты: қазақтың ұлттық ою-өрнектерін дәріптеу.
3-тапсырма Жұптық тапсырма «Сөзжұмбақ» әдісі арқылы 124-беттегі 9-тапсырма.
4-тапсырма Жеке тапсырма Екі бағандағы сөздерді сәйкестендіріп, біріккен сөз құру. Кері байланыс «Бәрін білгім келеді» әдісі арқылы беріледі? Жасырылған сұрақтарды ашу арқылы жауап береді. Рефлекция -Бүгінгі сабақта өзінің әрекеттерінен не ұнады? -Қай әрекетің өзіңе ұнамады? -Ол қайталанбауы үшін не істейтін боласың? Үйге тапсырма : 123-бет, 6-тапсырма |
«Біз қандаймыз?» Мұғалім:Біз қандаймыз? Оқушылар: шұғылалы таңдаймыз Мұғалім: Бір-бірімізді? Оқушылар: Қолдаймыз Мұғалім: Пікіріміз? Оқушылар: Құнды Мұғалім: Қателесуден ? Оқушылар: Қорықпаймыз.
Айтылым 1-топ Мәтінге шағын жоспар құрады 2-топ Мәтіннің негізгі ойын анықтау 3-топ Мәтін бойынша 3 сұрақ құрастыру «Зымыран» әдісі бағалау Жазылым Оқушылар берілген сөздердің ішінен біріккен және қос сөздерді ажыратып тақтаға жазады.«Зымыран» әдісі бағалау Оқушылар көрсетілген ою түрлерін бейнелейді. Жазылым Оқушылар жұп болып берілген сұрақтарға жауап беру арқылы сөзжұмбақты шешеді. «Зымыран» әдісі бағалау Оқушылар сәйкестендіру тапсырмасын орындап біріккен сөз құрайды. «Зымыран» әдісі бағалау
Жаңа тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. 1.Ғарыш алаңын салу үшін Байқоңырды таңдап алу себебі? 2.Т.Әубәкіров қай жылы ғарышқа ұшты? 3.Айдын Айымбетов ғарышта қанша уақыт болды? 4.Біріккен сөздер дегеніміз не? Мысал келтір. 5.Қос сөздер дегеніміз не? Мысал келтір.
Сабақтан түйген ойын стикерге жазып ғарышкерге жабыстырады.
|
Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескриптор Білім алушы -сұрақтар құрастырады -2 балл -көтерілген мәселе бойынша ойын білдіреді – 2 балл Мәтін бойынша жоспар құрады-2 балл Дескриптор Білім алушы -біріккен сөздерді табу -2 балл -қос сөздерді табу- 2 балл Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді -2 балл -сөзжұмбақты шешеді – 1 балл Дескриптор Білім алушы -сөздерді сәйкестендіріп біріккен сөз құрайды -3 балл - Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! |
Интербелсенді тақта Слайд Интербелсенді тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Слайд Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Интербелсенді тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Интербелсенді тақта Оқулық 5-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл Стикерлер Интербелсенді тақта |
||
шағым қалдыра аласыз














