|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абдыханова.С.А. |
|
|
Мерзімі: |
04.04.2023ж |
Қатысушылар саны: 4"Ә"-. 17 4"А"-16 |
|
Сынып: |
4"А,Ә" |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ № 27, тақырыбы |
Байқоңыр |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.1.1.1 – музыкалық
көркемдеуіш құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік
образдарын анықтау және салыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
–
Музыкалық көркемдеуіш
құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын
анықтайды және салыстырады; |
|
|
Сабақтың барысы |
Отанына адал қызымет ететін, елін жерін сүйетін,оны бағалай білетін ұрпақ тәрбиелеу. |
|
|
Құндылықтар |
||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Сабақтың ортасы Сабақтың соңы. |
Ұйымдастыру кезеңі.Үш тілде амандасу. Сәлем, Привет, Hello (соль,ми нотасы арқылы) Өткен білімді сұрақ-жауап арқылы тексеру(миға шабул) 1-тапсырма «Ғарышқа саяхат» бөлімінің алғашқы сабағы«Байқоңыр – Жер кіндігі» тақырыбы аясында өрбиді. Ойтолғау«Ертеде Қорқыт бабамыз желмаясына мініп, адам мəңгі өмір сүретін жер іздейді. Қанша шарласа да«Байқоңырдай» жер таппайды. Сыр өңірін мұқият зерттеген ғалымдар Байқоңырда Жердің тартылыс күші аз, себебі экваторға жақын, ғарышқа ұшуға ең қолайлы жер деп шешкен. «Экватор» латын тілінде «теңеістіргіш» деген мағынаны береді. Жер ғаламшарының қақ ортасынан өтетін шартты сызық экватор сызығы деп аталады. Неліктен Қорқыт бабамыз Байқоңырды «Жер кіндігі» деп атаған Берілген қысқаша мəлімет оқушыларға ой қозғау салады. Оқушылар үнтаспадан композитор А. Алмағанбетовтың халық аспаптар ансамблінің орындауындағы «Байқоңыр» музыкалық шығармасын тыңдайды. Композитор шығармасын алғашқы қазақ ғарышкері Т. Əубəкіровке арнаған. 2-тапсырма.Сұрақтарға жауап беру. 1. Екі бейнебаян мазмұнын біріктіретін ортақ түйін сөздерді ата. 2. Алғашқы ғарышкерлер жөнінде өз ойларыңды ортаға сал. Түйін сөздер: «Байқоңыр» ғарыш айлағы, зымыран, ғарышкер 1. Шығарма қандай темпте орындалған (жай, тез, орташа)? 2. Шығарма неше бөлімнен тұрады: АВ, АВА, А? 3. Қай бөлімдерінде зымыранның ұшқаны, ғарыш кеңістігіндегі сəті, Жерге қонғаны сипатталған деп ойлайсың? Оқушылар үйренетін «Байқоңыр» əні де композитор А. Алмағанбетовтікі, өлеңін жазған: А. Рахметов. Əн эстрадалық стильде жазылған. Орындау барысында аса үлкен қиындықтар тудырмайды 3-тапсырма. Ән орындау. Сөзі:А.Рахметов. Әні: А.Алмағанбетов. «Байқоңыр» Ән мәтініндегі Байқоңыр мен ғарышты сабақтастыратын сөздерді анықта. Байқоңыр әні саған қандай көңіл күй сыйлады. Әннің бірінші шумағы мен қайырмасын үйрен. Үйге тапсырма.Үш топқа бөлініп, қазақтың ғарышкерлері-Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев, Айдын Айымбетов жөнінде ақпарат жинап, хабарлама жасаңдар.
|
Сәлемдесу, Презентацияны тыңдайды. Оқулық беттерін оқиды. Байқоңыр» əнін (сөзін жазған: Т. Төреəлі)
|
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалау. Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады
|
Сілтеме: видео, презентация, мұғалмінің түсіндірмесі, интернет-ресурстары , оқулық беттері 116-117 |
|
Рефлексия Мен білемін…. Енді
мен жасай аламын… |
Кері байланыс |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Байқоңыр
Байқоңыр
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абдыханова.С.А. |
|
|
Мерзімі: |
04.04.2023ж |
Қатысушылар саны: 4"Ә"-. 17 4"А"-16 |
|
Сынып: |
4"А,Ә" |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ № 27, тақырыбы |
Байқоңыр |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.1.1.1 – музыкалық
көркемдеуіш құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік
образдарын анықтау және салыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
–
Музыкалық көркемдеуіш
құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын
анықтайды және салыстырады; |
|
|
Сабақтың барысы |
Отанына адал қызымет ететін, елін жерін сүйетін,оны бағалай білетін ұрпақ тәрбиелеу. |
|
|
Құндылықтар |
||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Сабақтың ортасы Сабақтың соңы. |
Ұйымдастыру кезеңі.Үш тілде амандасу. Сәлем, Привет, Hello (соль,ми нотасы арқылы) Өткен білімді сұрақ-жауап арқылы тексеру(миға шабул) 1-тапсырма «Ғарышқа саяхат» бөлімінің алғашқы сабағы«Байқоңыр – Жер кіндігі» тақырыбы аясында өрбиді. Ойтолғау«Ертеде Қорқыт бабамыз желмаясына мініп, адам мəңгі өмір сүретін жер іздейді. Қанша шарласа да«Байқоңырдай» жер таппайды. Сыр өңірін мұқият зерттеген ғалымдар Байқоңырда Жердің тартылыс күші аз, себебі экваторға жақын, ғарышқа ұшуға ең қолайлы жер деп шешкен. «Экватор» латын тілінде «теңеістіргіш» деген мағынаны береді. Жер ғаламшарының қақ ортасынан өтетін шартты сызық экватор сызығы деп аталады. Неліктен Қорқыт бабамыз Байқоңырды «Жер кіндігі» деп атаған Берілген қысқаша мəлімет оқушыларға ой қозғау салады. Оқушылар үнтаспадан композитор А. Алмағанбетовтың халық аспаптар ансамблінің орындауындағы «Байқоңыр» музыкалық шығармасын тыңдайды. Композитор шығармасын алғашқы қазақ ғарышкері Т. Əубəкіровке арнаған. 2-тапсырма.Сұрақтарға жауап беру. 1. Екі бейнебаян мазмұнын біріктіретін ортақ түйін сөздерді ата. 2. Алғашқы ғарышкерлер жөнінде өз ойларыңды ортаға сал. Түйін сөздер: «Байқоңыр» ғарыш айлағы, зымыран, ғарышкер 1. Шығарма қандай темпте орындалған (жай, тез, орташа)? 2. Шығарма неше бөлімнен тұрады: АВ, АВА, А? 3. Қай бөлімдерінде зымыранның ұшқаны, ғарыш кеңістігіндегі сəті, Жерге қонғаны сипатталған деп ойлайсың? Оқушылар үйренетін «Байқоңыр» əні де композитор А. Алмағанбетовтікі, өлеңін жазған: А. Рахметов. Əн эстрадалық стильде жазылған. Орындау барысында аса үлкен қиындықтар тудырмайды 3-тапсырма. Ән орындау. Сөзі:А.Рахметов. Әні: А.Алмағанбетов. «Байқоңыр» Ән мәтініндегі Байқоңыр мен ғарышты сабақтастыратын сөздерді анықта. Байқоңыр әні саған қандай көңіл күй сыйлады. Әннің бірінші шумағы мен қайырмасын үйрен. Үйге тапсырма.Үш топқа бөлініп, қазақтың ғарышкерлері-Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев, Айдын Айымбетов жөнінде ақпарат жинап, хабарлама жасаңдар.
|
Сәлемдесу, Презентацияны тыңдайды. Оқулық беттерін оқиды. Байқоңыр» əнін (сөзін жазған: Т. Төреəлі)
|
Марапат сөздер мен қолдау сөздер арқылы бағалау. Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады
|
Сілтеме: видео, презентация, мұғалмінің түсіндірмесі, интернет-ресурстары , оқулық беттері 116-117 |
|
Рефлексия Мен білемін…. Енді
мен жасай аламын… |
Кері байланыс |
|||
шағым қалдыра аласыз















