Бәйтерекке шығымыз 4-сынып қазақ тілі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бәйтерекке шығымыз 4-сынып қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пән: Қазақ тілі Сынып: 4«Г»

Мектеп: № 75 мектеп-гимназия

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Астана- таза қала»

Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебекова

Жұлдыз Кудабаевна


Күні:

Қатысқандар:15

Сабақтың тақырыбы: Бәйтерекке шығамыз

Қатыспағандар саны:



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары( оқу мақсаттарына сілтеме)

2.1.1.1. ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау.

2.1.5.1. тыңдау-көру материалын түсіну және сипаттау.

2.2.3.1. тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну.

Сабақмақсаттары

Барлық оқушылар: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды.

Көптеген оқушылар: тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсінеді және сипаттайды.

Кейбір оқушылар: белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді.

Күтілетін нәтиже

Мәтіннің мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді.

Құндылықтарды дарыту

Жұптық, топтық жұмысты орындау арқылы ұйымшылдыққа, жауапкершілікке, бір-бірін құрметтеуге үйрету, тапсырмаларды орындау арқылы еңбек және шығармашылыққа баулу, сабаққа байланысты деректі материалдар арқылы өмір бойы білім алу ұғымын қалыптастыру, бір-бірін бағалау арқылы әділдікке, ашықтыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын тілі– сергіту сәті кезінде қолданылады.

Орыс тілі – шаттық шеңберін ұйымдастырылған кезде амандасады

Дене шынықтыру – сергіту сәтінде қимыл-қозғалыс жаттығуларын жасайды.

Математикақазақша санайды.

АКТ қолдану

дағдысы

Бейнефильмді көру арқылы сұрақтарға жауап беру,жаңа сөздермен танысу және қайталау арқылы сөздік қорын дамыту. Слайдтар, кеспе қағаздар.


Оқыту әдістері:

Түсіндіру, көрнекілік,сұрақ-жауап, әңгімелеу, топтық жұмыс, «Жүректен-жүрекке» тренингі, «Ішкі және сыртқы шеңбер» тәсілі,сергіту жаттығуы, 5 сұрақ әдісі, «Кубизм әдісі», «Сандар сөйлейді», «Интервью», « Хикаялар картасы» әдістері.


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет




Ресурстар

Сабақтың

басы


Сәлемдесу

Қуан! Шаттан! Алақай!

Қуанатын күн келді!

Қайырлы таң, қонақтар!

Қайырлы таң, мұғалім!





Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

2 мин

1)Ұйымдастыру кезеңі

Балалар шаттық шеңберін құрады.Оқушылар «Жүректен-жүрекке» тренингінің негізінде бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.


Өткен сабақты тексеру

3 мин
















Үй тапсырмасын сұрау

«Кубизм» әдісі .Кубикті лақтыру арқылы сұраққа жауап беру. 1.Алматы қаласы қандай?

2.Көктөбеге немен көтерілеміз?

3.Көктөбеден Алматы қаласы қалай көрінеді?

4.Балмұздақ қайда сақталады?

5.Балмұздақтың құрамында не бар?

6.«Субұрқақ мерекесі» қайда тойланады?

2) Топтастыру. Асықтың түрлеріне қарай топқа бөлу

1- топ. Бәйтерек

2-топ. Ханшатыр

3- топ. Пирамида







Видео тыңдалым.


I.Қызығушы

лықты ояту

3 мин





II.Мағынаны ашу



2 мин




10 мин








2 мин




10мин

Бейнефильм көріп, не туралы екенін болжайды.

Сұрақтарға жауап беріп, бүгінгі тақырыпты ашады.

Сұрақ-жауап

1.Бейнефильм не туралы?

2.Батыр қандай ерлік көрсетті?

3.Аңыздың соңы қалай аяқталды?

4.Бәйтерекке шықтыңдар ма?

Тыңдалым.Жазылым.

Сөздікпен жұмыс.Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады.Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады, дәптерге жазады.

Биіктігі- высота

Алақан-ладонь

Салмағы-вес


Мәтінмен жұмыс.

«Ішкі және сыртқы шеңбер» тәсілі

Ішкі шеңбер және сыртқы шеңбер болып шеңбер құрады.Қолдарындағы мәтінді бір-біріне айтып-түсіндіріп береді.Сағат тілімен бір қадам жылжып отырады.Қоңырау соғылғанда орындарына барып, әр топтан бір бала түсінгенін айтады.


Сергіту сәті

Оқушылардың бой жазу үшін орнындарынан тұрғызып, сергіту жаттығуын жасату.Дене мүшелерімен( оң қолмен,сол қолмен, мұрынмен) 10-ға дейін қазақша, орысша, ағылшынша санау.


Топтық жұмыс

1-Топ «Сандар сөйлейді»

2-Топ «Хикаялар картасы»

3-Топ «Интервью»

Тапсырма

Дискриптор

балы

«Сандар сөйлейді»

1.Сандарды дұрыс айта алады.

2.Сандар бойынша оқиғаны біледі.

3.Сөйлемдерді дұрыс құрастыра алады.

4.Сауатты жаза алады.

5.Уақыты 5 мин

1

1

1

1

1


Тапсырма

Дискриптор

балы

«Хикаялар картасы»

1.Оқиғаның мазмұнын біледі.

2.Ретімен қоя алады.

3.Кадрға байланысты сөйлем құрастыра алады.

4.Сауатты жаза алады.

5.Уақыты 5 мин

1

1

1

1

1


Тапсырма

Дискриптор

балы

«Интервью»

1.Сөйлеу нормасын сақтайды.

2.Берілген сұрақты түсіне алады.

3.Сөйлем мүшелерін ретімен қолдана алады.

4.Сұрақтарды дұрыс құрастыра алады.

5.Уақыты 5 мин

1

1

1

1

1







III.Ойтолғаныс

2 мин
























IV. Бекіту

3 мин

Жазылым. Тапсырмаларды орындайды.


1-топ. Көп нүктенің орнына әріптерді қояды.

Көк төбенің басында, алып көк теңіздің жағалауында өмір ағашы-Бә..тер..к өседі екен.Жыл сайын Бә..тер..ктің бұтағындағы ұясына келіп, киелі Сам..рық құс күн бейнелі алтын ж..мыртқа салады екен.Бірақ жыл сайын айдаһар сол күні жеп қояды.Ерт...стік айдаһарды өлтіріп,Сам..рық құстың алтын ж..мыртқасын аман алып қалады.


2-топ. Көп нүктенің орнына сөз қояды.

Көк төбенің басында, алып көк теңіздің жағалауында өмір ағашы-........................... өседі екен.Жыл сайын ......................тің бұтағындағы ұясына келіп, киелі ........................ құс күн бейнелі алтын жұмыртқа салады екен.Бірақ жыл сайын айдаһар сол күні жеп қояды.Ертөстік айдаһарды өлтіріп,.........................құстың алтын жұмыртқасын аман алып қалады.


3-топ. Шашыраңқы сөздерді тауып орнына қояды.

Көк төбенің басында, алып көк теңіздің жағалауында өмір ағашы- өседі екен .Бәйтерек Жыл сайын Бәйтеректің бұтағындағы ұясына келіп, киелі құс күн бейнелі алтын жұмыртқа салады екен Самұрық.Бірақ жыл сайын айдаһар сол күні жеп қояды. айдаһарды өлтіріп,Самұрық құстың алтын жұмыртқасын аман алып қалады.Ертөстік

Айтылым.

Көрген бейнефильм бойынша рөлдік ойын көрсетеді.

«5 сұрақ» әдісімен бекіту

1.Астананың символын ата?

2.Бәйтеректің биіктігі қанша метр?

3.Бәйтеректің биіктігі неге 97 метр?

4. Бәйтеректің жоғарғы бөлігінде не бар?

5.Шардың салмағы қанша?


V.Бағалау


1 мин












Әр топқа бағалау парақшасы таратылады. Топ басшылары бағалайды.

Бағалау парақшасы

Оқушы

ның аты-жөні

Үй тапсырмасы

Сұрақ -жауап

Топтық жұмыс

Белсенді болуы

Мұғалім

бағасы








































VI.Үйге тапсырма

1 мин


«Бәйтерекке шығамыз» тақырыбы бойынша диалог құрастыру.



VII. Рефлексия

1 мин


«Баспалдақ» әдісі бойынша кері байланыс жасайды.


















































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.01.2019
482
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі