«ШЫМКЕНТ АГРАРЛЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
|
Сабақтың тақырыбы |
Бактериялар, саңырауқұлақтар, өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының құрылымы мен қызметінің ерекшеліктері Жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау. № 6 зертханалық жұмыс. "Микрофотографияны қолдана отырып, жасушалардың негізгі компоненттерін сипаттау" |
||||
|
Модуль /пән атауы |
ОН 11.1. Ақуыздардың, майлардың, көмірсулардың құрылымын, құрамы мен қызметін сипаттау. |
||||
|
Педагог |
Курганбаева Х |
||||
|
2025 жыл « » |
|
||||
|
1.Жалпы маълимет |
|||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
|
||||
|
Сабақ типі |
Теориялық |
||||
|
2.Мақсаты мен міндеті |
|||||
|
2.1.Осы сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсиби дағдылардың тізбесі |
Бактерия, саңырауқұлақ, өсімдік және жануар жасушаларының құрылымдық ерекшеліктерін түсіндіру. Жасушалардың негізгі қызметтерін салыстыра білу. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар жасай алады:
|
||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|||||
|
Нәтижеде студент игеретін материалдар |
Бактерия, саңырауқұлақ, өсімдік және жануар жасушаларының құрылымдық ерекшеліктерін сипаттай алады. Жасушалардың негізгі қызметтерін түсіндіреді (қоректену, тыныс алу, көбею). Салыстырмалы кесте арқылы әр түрлі жасушаларды талдай алады. Топтық жұмыс барысында өз ойларын дәлелдей алады. |
||||
|
4. Қажетті ресурстар |
|||||
|
4.1 Оқу-әдістемелік құрал жабдықтар (көрнекіліктер) |
Оқулықтар,карточкалар,интерактивті тақта,жұмыс парағы,постер,стикерлер |
||||
|
4.2 Анықтамалық әдеьиеттер |
1. «Биология 10».1-бөлім. Е.А.Очкур, Ж.Ж.Курмангалиева,М.А. Нуртаева «Мектеп» баспасы 2019 2 «Биология 10». 2-бөлім.Е.А.Очкур, Ж.Ж.Курмангалиева,М.А. Нуртаева «Мектеп» баспасы 2019 3. «Биология 11».1-бөлім. А.Қалыбаева,А.Пәримбекова.Н.Абылайханова «Мектеп» баспасы 2020 4. «Биология 11». 2-бөлім. А.Қалыбаева,А.Пәримбекова.Н.Абылайханова «Мектеп» баспасы 2020 |
||||
|
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин 30 минут 15 мин 15 мин 15 мин 5 мин |
III. Топтық жұмыс Оқушылар 4 топқа бөлінеді:
V. Жаңа тақырыпты бекіту «Сұрақ-жауап»әдісімен бағалау
VI. Қорытынды
|
https://bilimland.kz және https://itest.kz оқу платформалары
Жұмыс парағы
Жұмыс парағы
Постерлермен жұмыс
Жұмыс парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
VII. Үйге тапсырма
Рефлексиялық сұрақтар Бүгін не үйрендің? Қай жасуша түрі саған қызық болды? Неліктен? Қай тұста қиналдың және оны қалай еңсердің? Келесі сабақта нені тереңірек білгің келеді? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
___________ Д.Шардарбеков
«29» 08 2025 ж.
___________ Д.Шардарбеков
«29» 08 2025 ж.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бактериялар, саңырауқұлақтар, өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының құрылымы мен қызметінің ерекшеліктері.
Бактериялар, саңырауқұлақтар, өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының құрылымы мен қызметінің ерекшеліктері.
«ШЫМКЕНТ АГРАРЛЫҚ-ТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК
|
Сабақтың тақырыбы |
Бактериялар, саңырауқұлақтар, өсімдіктер мен жануарлар жасушаларының құрылымы мен қызметінің ерекшеліктері Жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау. № 6 зертханалық жұмыс. "Микрофотографияны қолдана отырып, жасушалардың негізгі компоненттерін сипаттау" |
||||
|
Модуль /пән атауы |
ОН 11.1. Ақуыздардың, майлардың, көмірсулардың құрылымын, құрамы мен қызметін сипаттау. |
||||
|
Педагог |
Курганбаева Х |
||||
|
2025 жыл « » |
|
||||
|
1.Жалпы маълимет |
|||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
|
||||
|
Сабақ типі |
Теориялық |
||||
|
2.Мақсаты мен міндеті |
|||||
|
2.1.Осы сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсиби дағдылардың тізбесі |
Бактерия, саңырауқұлақ, өсімдік және жануар жасушаларының құрылымдық ерекшеліктерін түсіндіру. Жасушалардың негізгі қызметтерін салыстыра білу. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар жасай алады:
|
||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
|||||
|
Нәтижеде студент игеретін материалдар |
Бактерия, саңырауқұлақ, өсімдік және жануар жасушаларының құрылымдық ерекшеліктерін сипаттай алады. Жасушалардың негізгі қызметтерін түсіндіреді (қоректену, тыныс алу, көбею). Салыстырмалы кесте арқылы әр түрлі жасушаларды талдай алады. Топтық жұмыс барысында өз ойларын дәлелдей алады. |
||||
|
4. Қажетті ресурстар |
|||||
|
4.1 Оқу-әдістемелік құрал жабдықтар (көрнекіліктер) |
Оқулықтар,карточкалар,интерактивті тақта,жұмыс парағы,постер,стикерлер |
||||
|
4.2 Анықтамалық әдеьиеттер |
1. «Биология 10».1-бөлім. Е.А.Очкур, Ж.Ж.Курмангалиева,М.А. Нуртаева «Мектеп» баспасы 2019 2 «Биология 10». 2-бөлім.Е.А.Очкур, Ж.Ж.Курмангалиева,М.А. Нуртаева «Мектеп» баспасы 2019 3. «Биология 11».1-бөлім. А.Қалыбаева,А.Пәримбекова.Н.Абылайханова «Мектеп» баспасы 2020 4. «Биология 11». 2-бөлім. А.Қалыбаева,А.Пәримбекова.Н.Абылайханова «Мектеп» баспасы 2020 |
||||
|
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекеттер |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин 30 минут 15 мин 15 мин 15 мин 5 мин |
III. Топтық жұмыс Оқушылар 4 топқа бөлінеді:
V. Жаңа тақырыпты бекіту «Сұрақ-жауап»әдісімен бағалау
VI. Қорытынды
|
https://bilimland.kz және https://itest.kz оқу платформалары
Жұмыс парағы
Жұмыс парағы
Постерлермен жұмыс
Жұмыс парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
VII. Үйге тапсырма
Рефлексиялық сұрақтар Бүгін не үйрендің? Қай жасуша түрі саған қызық болды? Неліктен? Қай тұста қиналдың және оны қалай еңсердің? Келесі сабақта нені тереңірек білгің келеді? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
___________ Д.Шардарбеков
«29» 08 2025 ж.
___________ Д.Шардарбеков
«29» 08 2025 ж.
шағым қалдыра аласыз













