|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бала Абай» |
|||||||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
3.2.4.1. өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; 3.2.1.2. шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажетті ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажеттң ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқиды |
|||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары: |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсартуға қатысады Әл-Фараби салған ізін жалғастырып, Ғылым қуған,өнер қуған- Біз боламыз! Абылай ханның көтерген туын жықпас, Елдің «Батыр» ұландары - Біз боламыз! Ыбырай ата,тәлімінен тәрбие алып, Білім қуған «Ағартушы» - Біз боламыз! Ұлы Абайдың өлеңдерін жаттап өскен, Рухты ұрпақ, ақын жанды - Біз боламыз! Бәрі бірге: Болашақтың жарқыраған жұлдыздары - Біз боламыз!
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: («Дала қоңырауы») https://wordwall.net/play/51564/922/476 Тақырыпты ашу: Балалар, біз өткен сабақта қазақтан шыққан тұңғыш ағартушы – ғалым Ыбырай Алтынсарин туралы өттік. Енді есімізге түсірейікші, қазақтан шыққан тұңғыш қазақ әдеби тілінің қалаушысы кім еді? (Оқушылардың жауаптарын тыңдау) Иә балалар, бүгін біз Абай Құнанбайұлы туралы мәліметтермен танысып, балалық шағына саяхат жасаймыз; Сабақтың мақсаты: Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажетті ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқиды Балалар, алымен Абай атамыздың өмірбаянына қысқаша шолу жасап өтейік: https://heyzine.com/flip-book/88ea6accb2.html (ЖИ) Топтар:
1 – тапсырма Балалар, «Абай жолы» роман – эпопеясын жазып, қазақтан шыққан ағартушы, философтың өмірі туралы сыр шерткен автор М. Әуезовпен танысып алайық: https://youtu.be/0AFuG6RkfSI?si=iWmAJZ1OtrTJ_lro Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажетті ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқиды; Шығарманы оқу барысында ба ,Балалар түртіп алу әдісі арқылы: Абайдың аналарының атын тауып жазады;
«Еркін сұрақтар» стратегиясы арқылы мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар қояды және жауап береді. -Мәтінде кімдер туралы айтылған? -Бала Абай нені ерекше жақсы көрді? -Әжесі мен Абай арасында қандай оқиға болды? -Саған мәтіннің қай тұсы ұнады? Неліктен? -Бұл әңгімені жазған кім? 2 – тапсырма (жазба жұмыс)
3 – тапсырма (жұптық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау - диалог
Үлгі: -Әже менің шын есімім Ибраһим. Сіздің де шын есіміңіз бар ма? -Ия, Тоқбала. Мен жастайымнан зерек, мейірімді болған соң Зере деп атап кеткен. -Мына әңгіме, ертегінің бәрін қайдан білесіз? - Өмірде естіп өскен едім. т.б.
СЕРГІТУ СӘТІ
5– тапсырма (топтық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау - диалог 1 – топ «Ақын Абай» Абайдың өздері білетін өлеңдеріне тоқталады;
2 – топ «Абайдың қара сөздері» Абайдың өздері білетін қара сөздері туралы айтады;
3 – топ «Абайға айтарым» Абай туралы өлең жолдарын құрастырады;
Абай туралы білетін ақпараттарын жазады;
https://wordwall.net/play/86036/098/194
Үйге: Абай туралы қосымша ақпараттар жинау
Кері байланыс: https://classroomscreen.com/
|
Амандасады
Психологиялық ахуалды қалыптастыруға қатысады
Үй тапсырмасын пысықтайды
Сабақ мақсатымен танысады
Абайдың өмірбаянымен танысады
Топтарға бөлінеді
М.Әуезовпен танысады
Оқулықпен жұмыс
Сұрақтарға жауап береді
Сызбаны толтырады
Диалог құрады
Сергіту сәтіне қатысады
Топтық жұмыстарды орындайды
Қортынды сұрақтарға жауап береді
Үйге тапсырма алады
Кері байланыс береді
|
Алған ұпайларын бағалау парағына жазады
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша!
Дескриптор: Әңгімені қатесіз оқиды - 1 б Абайдың анасы мен әжесінің атын жазады – 1 б Сұрақтарға жауап береді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша!
Дескриптор: Абай туралы бұрыннан білетін ақпараттарды жазады – 1 б Абай туралы алған жаңа мәліметтерді жазады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы!
Дескриптор: Өз беттерінше диалог құрады - 1б Бала мен әженің әңгімесін жалғастырады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы!
Дескриптор: Абай туралы білетін ақпараттарымен бөліседі – 1б Өз жұмыстарын ұсынады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Керемет!
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1б ҚБ: Өте жақсы!
|
Слайд
https://wordwall.net/play/51564/922/476
https://heyzine.com/flip-book/88ea6accb2.html
https://youtu.be/0AFuG6RkfSI?si=iWmAJZ1OtrTJ_lro
Сызба материалы
А4 парақ
https://wordwall.net/play/86036/098/194
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Бала Абай» 3 сынып
«Бала Абай» 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
|
|||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бала Абай» |
|||||||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
3.2.4.1. өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; 3.2.1.2. шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажетті ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажеттң ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқиды |
|||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары: |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Тәртіп-тәрбие бастауы. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Психологиялық ахуаулды жақсартуға қатысады Әл-Фараби салған ізін жалғастырып, Ғылым қуған,өнер қуған- Біз боламыз! Абылай ханның көтерген туын жықпас, Елдің «Батыр» ұландары - Біз боламыз! Ыбырай ата,тәлімінен тәрбие алып, Білім қуған «Ағартушы» - Біз боламыз! Ұлы Абайдың өлеңдерін жаттап өскен, Рухты ұрпақ, ақын жанды - Біз боламыз! Бәрі бірге: Болашақтың жарқыраған жұлдыздары - Біз боламыз!
Құндылық мақсаты: Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету Үй тапсырмасын пысықтау: («Дала қоңырауы») https://wordwall.net/play/51564/922/476 Тақырыпты ашу: Балалар, біз өткен сабақта қазақтан шыққан тұңғыш ағартушы – ғалым Ыбырай Алтынсарин туралы өттік. Енді есімізге түсірейікші, қазақтан шыққан тұңғыш қазақ әдеби тілінің қалаушысы кім еді? (Оқушылардың жауаптарын тыңдау) Иә балалар, бүгін біз Абай Құнанбайұлы туралы мәліметтермен танысып, балалық шағына саяхат жасаймыз; Сабақтың мақсаты: Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажетті ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқиды Балалар, алымен Абай атамыздың өмірбаянына қысқаша шолу жасап өтейік: https://heyzine.com/flip-book/88ea6accb2.html (ЖИ) Топтар:
1 – тапсырма Балалар, «Абай жолы» роман – эпопеясын жазып, қазақтан шыққан ағартушы, философтың өмірі туралы сыр шерткен автор М. Әуезовпен танысып алайық: https://youtu.be/0AFuG6RkfSI?si=iWmAJZ1OtrTJ_lro Шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп,шолып, түртіп алып,қажетті ақпараттарды тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқиды; Шығарманы оқу барысында ба ,Балалар түртіп алу әдісі арқылы: Абайдың аналарының атын тауып жазады;
«Еркін сұрақтар» стратегиясы арқылы мәтін мазмұнына сәйкес сұрақтар қояды және жауап береді. -Мәтінде кімдер туралы айтылған? -Бала Абай нені ерекше жақсы көрді? -Әжесі мен Абай арасында қандай оқиға болды? -Саған мәтіннің қай тұсы ұнады? Неліктен? -Бұл әңгімені жазған кім? 2 – тапсырма (жазба жұмыс)
3 – тапсырма (жұптық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау - диалог
Үлгі: -Әже менің шын есімім Ибраһим. Сіздің де шын есіміңіз бар ма? -Ия, Тоқбала. Мен жастайымнан зерек, мейірімді болған соң Зере деп атап кеткен. -Мына әңгіме, ертегінің бәрін қайдан білесіз? - Өмірде естіп өскен едім. т.б.
СЕРГІТУ СӘТІ
5– тапсырма (топтық жұмыс) ФС тапсырмасы Саралау - диалог 1 – топ «Ақын Абай» Абайдың өздері білетін өлеңдеріне тоқталады;
2 – топ «Абайдың қара сөздері» Абайдың өздері білетін қара сөздері туралы айтады;
3 – топ «Абайға айтарым» Абай туралы өлең жолдарын құрастырады;
Абай туралы білетін ақпараттарын жазады;
https://wordwall.net/play/86036/098/194
Үйге: Абай туралы қосымша ақпараттар жинау
Кері байланыс: https://classroomscreen.com/
|
Амандасады
Психологиялық ахуалды қалыптастыруға қатысады
Үй тапсырмасын пысықтайды
Сабақ мақсатымен танысады
Абайдың өмірбаянымен танысады
Топтарға бөлінеді
М.Әуезовпен танысады
Оқулықпен жұмыс
Сұрақтарға жауап береді
Сызбаны толтырады
Диалог құрады
Сергіту сәтіне қатысады
Топтық жұмыстарды орындайды
Қортынды сұрақтарға жауап береді
Үйге тапсырма алады
Кері байланыс береді
|
Алған ұпайларын бағалау парағына жазады
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша!
Дескриптор: Әңгімені қатесіз оқиды - 1 б Абайдың анасы мен әжесінің атын жазады – 1 б Сұрақтарға жауап береді – 1 б Жалпы – 3 б ҚБ: Тамаша!
Дескриптор: Абай туралы бұрыннан білетін ақпараттарды жазады – 1 б Абай туралы алған жаңа мәліметтерді жазады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы!
Дескриптор: Өз беттерінше диалог құрады - 1б Бала мен әженің әңгімесін жалғастырады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы!
Дескриптор: Абай туралы білетін ақпараттарымен бөліседі – 1б Өз жұмыстарын ұсынады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Керемет!
Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1б ҚБ: Өте жақсы!
|
Слайд
https://wordwall.net/play/51564/922/476
https://heyzine.com/flip-book/88ea6accb2.html
https://youtu.be/0AFuG6RkfSI?si=iWmAJZ1OtrTJ_lro
Сызба материалы
А4 парақ
https://wordwall.net/play/86036/098/194
|
||||||
шағым қалдыра аласыз
















