Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
Бөлім: |
АТАҚТЫ ТҰЛҒАЛАР |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
3 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың бас ақыны. «Бала Абай» Мұхтар Әуезов |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық) бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім оқушылармен амандасады. Психологиялық ақуал қалыптастыру Мұғалім сынып ішінде жағымды атмосфера қалыптастырып, сынып оқушыларына мотивация беру үшін «Кездейсоқ асық» әдісін қолданады. |
Оқушылар мұғалімдермен сәлемдеседі Оқушылар орындарынан тұрып экранда пайда болған мотивациялық сөздерді хормен, жағымды интонациямен айтып, қол шапалақтайды. |
Сабақ барысында мұғалім оқушыларға жағымды комментарийлер айтып, қызығушылықтарын арттырып отырады. Сабақтың басында мұғалім оқушыларға бағалау парақтарын түсіндіріп, таратып береді. |
Слайд 1
Ө |
|
Ортасы 35 минут |
Жаңа тақырыпты ашу Мұғалім жаңа тақырыпты ашу үшін, сұрақ-жауап және «пазл» әдістерін пайдаланады. Мұғалім балаларға төменде берілген сұрақтарды қояды:
атты поэманың авторы кім?
«қара сөздерімен» танымал Мұғалім жаңа тақырыпты айтып, оқу мақсатымен таныстырады Топқа бөлу «Оюлар» Мұғалім топқа бөлу үшін Поуер Пойттегі анимацияны пайдаланады. Жаңа тақырып Мұғалім жаңа сабақ жайлы ақпаратты мультимедиялық видео арқылы таныстырады. « Жұптық жұмыс «Түймедақ» әдісі А Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға Мұхтар Әуезов жайлы кішкене ақпарат беріп, кітапта берілген мәліметтерді оқытады. Оқушыларға автор жайлы сұрақтар қояды. Мәтінмен жұмыс А. Мұғалім оқушыларға мәтінді Мухтар Әуезовтың ЖИ-ті арқылы тыңдатады. В. Оқушыларға мәтінді тізбектеп оқытады. Мұғалім «Бала Абай» мәтіні бойынша оқушылардың түсініктерін тексеру үшін «Иә\Жоқ» стратегиясын қолданады. Мұғалім кейбір оқушылардын түсінік айтуларын сұрайды. Топтық, Шығармашылық тапсырма Суретке зер сал. Сұраққа жауап беріп, тапсырманы орында. Оқушыларға жағымды атмосфера қалыптастыру үшін бәсең дауыспен күй қосылып тұрады. |
Балалар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап беру арқылы пазлдарды жылжытып, жаңа тақырыпты пайда болған сурет арқылы болжайды. Оқушылар өткен сабаққа қатысты білімдерімен және өз ойларымен жауап береді. Оқушылар экраннан кез-келген оюларды таңдап кездейсоқ 4 топқа бөлінеді. Оқушылар видеоны мұқият көреді. Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Ұнаған түстегі асықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. Әр дұрыс жауап үшін өз-өздерін 1-баллмен бағалап отырады. Оқушылар жұппен жұмыс жасайды. Оқушылар гүл күлтелеріне Абай жайлы пікірден оқып, түсінген ақпараттарды сипаттап жазады. Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Мухтар Әуезов жайлы мәліметтерді оқып, сұрақтарға жауап беру арқылы талқылайды Оқушылар мәтінді Мухтар Әуезовтың ЖИ-ті арқылы мұқият тыңдатайды Мәтінді дауыстап тізбектеп оқиды. Оқушылар анимайһциялы слайдта көрсетілген сөйлемдерді оқып, жауап береді. Оқушылар топпен жұмыс жасайды. Суретке қарап, Абай мен әжесі арасында диалог құрастырады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа деген зейіндерін, сынып ішінде өздерінің белсенділіктерін көрсеткен оқушыларды мақтау-мадақтау арқылы бағалайды. Мұғалім сабақ барысында барлық жаңа материалдарды таныстырғаннан кейін бірден кері байланыс ұйымдастырып отырады. Дескриптор: оқушы -асықты таңдап, сұрақтарға жауап береді. (әр дұрыс жауапқа 1 балл) Дескриптор:
Дескриптор: - сурет бойынша сұрақтарға жауап береді -Мухтар Әуезов жайлы түсініп оқиды -Мухтар Әуезов туралы сұрақтарға жауап береді (әр дұрыс жауапқа 1 балл) Мұғалім оқушының дауыс ырғағы мен оқу мәнерінің дұрыстығын бағылап, мақтау-мадақтау арқылы бағалайды. Дескриптор: - мәтінді мұқият тыңдайды. -мәтінді дауыстап, тізбектеп оқиды. Дескриптор: - сөйлемдерді оқып, иә немесе жоқ деп жауап береді және жоқ деген жауаптардың дұрыс нұсқасын айтады. Дескриптор:
|
Слайд 2-4 Слайд 5-6 Слайд 7 Видео Анимациялы ойын 8-17 сдайдттар
ЖИ-аудио Слайд 19 Оқулық Слайд 20-22 Слайд 23 |
|
Соңы 5 минут |
Рефлексия «Алаша мен сандық» Үй тапсырмасы: Мухтар Әуезов жайлы қосымша мәліметтер оқып келу |
Оқушылар алашаларды сәйкес сандыққа салады |
Мұғалім өзін-өзі бағалау парақтарын жинап алады. Өз-өзін бағалау парағына сәйкес оқушыларды бағалайды |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бала Абай. М.Әуезов
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
Бөлім: |
АТАҚТЫ ТҰЛҒАЛАР |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
3 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың бас ақыны. «Бала Абай» Мұхтар Әуезов |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық) бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім оқушылармен амандасады. Психологиялық ақуал қалыптастыру Мұғалім сынып ішінде жағымды атмосфера қалыптастырып, сынып оқушыларына мотивация беру үшін «Кездейсоқ асық» әдісін қолданады. |
Оқушылар мұғалімдермен сәлемдеседі Оқушылар орындарынан тұрып экранда пайда болған мотивациялық сөздерді хормен, жағымды интонациямен айтып, қол шапалақтайды. |
Сабақ барысында мұғалім оқушыларға жағымды комментарийлер айтып, қызығушылықтарын арттырып отырады. Сабақтың басында мұғалім оқушыларға бағалау парақтарын түсіндіріп, таратып береді. |
Слайд 1
Ө |
|
Ортасы 35 минут |
Жаңа тақырыпты ашу Мұғалім жаңа тақырыпты ашу үшін, сұрақ-жауап және «пазл» әдістерін пайдаланады. Мұғалім балаларға төменде берілген сұрақтарды қояды:
атты поэманың авторы кім?
«қара сөздерімен» танымал Мұғалім жаңа тақырыпты айтып, оқу мақсатымен таныстырады Топқа бөлу «Оюлар» Мұғалім топқа бөлу үшін Поуер Пойттегі анимацияны пайдаланады. Жаңа тақырып Мұғалім жаңа сабақ жайлы ақпаратты мультимедиялық видео арқылы таныстырады. « Жұптық жұмыс «Түймедақ» әдісі А Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға Мұхтар Әуезов жайлы кішкене ақпарат беріп, кітапта берілген мәліметтерді оқытады. Оқушыларға автор жайлы сұрақтар қояды. Мәтінмен жұмыс А. Мұғалім оқушыларға мәтінді Мухтар Әуезовтың ЖИ-ті арқылы тыңдатады. В. Оқушыларға мәтінді тізбектеп оқытады. Мұғалім «Бала Абай» мәтіні бойынша оқушылардың түсініктерін тексеру үшін «Иә\Жоқ» стратегиясын қолданады. Мұғалім кейбір оқушылардын түсінік айтуларын сұрайды. Топтық, Шығармашылық тапсырма Суретке зер сал. Сұраққа жауап беріп, тапсырманы орында. Оқушыларға жағымды атмосфера қалыптастыру үшін бәсең дауыспен күй қосылып тұрады. |
Балалар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап беру арқылы пазлдарды жылжытып, жаңа тақырыпты пайда болған сурет арқылы болжайды. Оқушылар өткен сабаққа қатысты білімдерімен және өз ойларымен жауап береді. Оқушылар экраннан кез-келген оюларды таңдап кездейсоқ 4 топқа бөлінеді. Оқушылар видеоны мұқият көреді. Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Ұнаған түстегі асықтарды таңдап, сұрақтарға жауап береді. Әр дұрыс жауап үшін өз-өздерін 1-баллмен бағалап отырады. Оқушылар жұппен жұмыс жасайды. Оқушылар гүл күлтелеріне Абай жайлы пікірден оқып, түсінген ақпараттарды сипаттап жазады. Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Мухтар Әуезов жайлы мәліметтерді оқып, сұрақтарға жауап беру арқылы талқылайды Оқушылар мәтінді Мухтар Әуезовтың ЖИ-ті арқылы мұқият тыңдатайды Мәтінді дауыстап тізбектеп оқиды. Оқушылар анимайһциялы слайдта көрсетілген сөйлемдерді оқып, жауап береді. Оқушылар топпен жұмыс жасайды. Суретке қарап, Абай мен әжесі арасында диалог құрастырады. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа деген зейіндерін, сынып ішінде өздерінің белсенділіктерін көрсеткен оқушыларды мақтау-мадақтау арқылы бағалайды. Мұғалім сабақ барысында барлық жаңа материалдарды таныстырғаннан кейін бірден кері байланыс ұйымдастырып отырады. Дескриптор: оқушы -асықты таңдап, сұрақтарға жауап береді. (әр дұрыс жауапқа 1 балл) Дескриптор:
Дескриптор: - сурет бойынша сұрақтарға жауап береді -Мухтар Әуезов жайлы түсініп оқиды -Мухтар Әуезов туралы сұрақтарға жауап береді (әр дұрыс жауапқа 1 балл) Мұғалім оқушының дауыс ырғағы мен оқу мәнерінің дұрыстығын бағылап, мақтау-мадақтау арқылы бағалайды. Дескриптор: - мәтінді мұқият тыңдайды. -мәтінді дауыстап, тізбектеп оқиды. Дескриптор: - сөйлемдерді оқып, иә немесе жоқ деп жауап береді және жоқ деген жауаптардың дұрыс нұсқасын айтады. Дескриптор:
|
Слайд 2-4 Слайд 5-6 Слайд 7 Видео Анимациялы ойын 8-17 сдайдттар
ЖИ-аудио Слайд 19 Оқулық Слайд 20-22 Слайд 23 |
|
Соңы 5 минут |
Рефлексия «Алаша мен сандық» Үй тапсырмасы: Мухтар Әуезов жайлы қосымша мәліметтер оқып келу |
Оқушылар алашаларды сәйкес сандыққа салады |
Мұғалім өзін-өзі бағалау парақтарын жинап алады. Өз-өзін бағалау парағына сәйкес оқушыларды бағалайды |
|

шағым қалдыра аласыз
зін-өзі
бағалау парақтары.
Алтын
сақа»
хмет
Байтұрсынұлының пікіріне сүйене отырып, қазақтың бас ақыны Абай
жайлы сипаттап айт.



