|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бала қиялы. Тіркесті күрделі сөздер. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Лексиканың ауызекі сөйлеу стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
«Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер.
1. Қожа шарбақтан не мақсатпен секірді? 2. Оның ойы жүзеге асты ма? 3. Қожа сендердің достарың болса, оған қандай кеңес берер едіңдер? Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. «Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлері анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Мәтінді оқимыз. Мәтіннен ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп жазыңдар. Жұптық жұмыс орындайды.
А. Сөйлемдерді мазмұнына сәйкес аяқтап жазыңдар.
Ә. Мәтіннен туынды сөздерді тауып, кестені толтырыңдар.
ҚБ
Оқушылар 1,2,3 деп санап, 3 топқа бөлінеді. Оқушылар грамматикалық тапсырмаларды топпен орындайды. 1-топ. Берілген сөздердің ішінен тіркесті сөздерді теріп жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. 3-тапсырма. Берілген сөздерден күрделі сөздерді тауып жазады.
Дескриптор:
ҚБ 3-топ. 4-тапсырма. Қос сөздерді жасалуына қарай екіге ажыратыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Әр топ өз жұмысын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортаға шығып қорғайды. |
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп жазады; жұбының жұмысымен салыстырады; қажеттілігіне қарай өз кестесіне толықтырулар енгізеді.
Сөйлемдерді мәтін мазмұнына сәйкес аяқтап жазады; Мәтіннен туынды сөздерді тауып, кестені толтырады. Ойларын дәлелдейді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Оқушылар 1,2,3 деп санап, 3 топқа бөлінеді. Оқушылар грамматикалық тапсырмаларды топпен орындайды.
Әр топ өз жұмысын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортаға шығып қорғайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы. («Сен білесің бе?» кітабынан)
Бердібек Соқпақпаев
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
5-тапсырма. |
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бала қиялы. Тіркесті күрделі сөздер
Бала қиялы. Тіркесті күрделі сөздер
|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бала қиялы. Тіркесті күрделі сөздер. |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1 лексиканың ауызекі сөйлеу және жазба стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану; 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Лексиканың ауызекі сөйлеу стильдік айырмашылықтарын мәтіндер арқылы тану, күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
«Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер.
1. Қожа шарбақтан не мақсатпен секірді? 2. Оның ойы жүзеге асты ма? 3. Қожа сендердің достарың болса, оған қандай кеңес берер едіңдер? Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. «Менің атым – Қожа» хикаятынан үзінді (16. mp3) тыңдап, сұрақтарға жауап береді. Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлері анықталады. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%B0%D0% |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
Тапсырма. Мәтінді оқимыз. Мәтіннен ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп жазыңдар. Жұптық жұмыс орындайды.
А. Сөйлемдерді мазмұнына сәйкес аяқтап жазыңдар.
Ә. Мәтіннен туынды сөздерді тауып, кестені толтырыңдар.
ҚБ
Оқушылар 1,2,3 деп санап, 3 топқа бөлінеді. Оқушылар грамматикалық тапсырмаларды топпен орындайды. 1-топ. Берілген сөздердің ішінен тіркесті сөздерді теріп жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ 2-топ. 3-тапсырма. Берілген сөздерден күрделі сөздерді тауып жазады.
Дескриптор:
ҚБ 3-топ. 4-тапсырма. Қос сөздерді жасалуына қарай екіге ажыратыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Әр топ өз жұмысын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортаға шығып қорғайды. |
Оқушылар мәтіндегі ауызекі сөйлеу стиліне тән сөз тіркестерін теріп жазады; жұбының жұмысымен салыстырады; қажеттілігіне қарай өз кестесіне толықтырулар енгізеді.
Сөйлемдерді мәтін мазмұнына сәйкес аяқтап жазады; Мәтіннен туынды сөздерді тауып, кестені толтырады. Ойларын дәлелдейді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Оқушылар 1,2,3 деп санап, 3 топқа бөлінеді. Оқушылар грамматикалық тапсырмаларды топпен орындайды.
Әр топ өз жұмысын «Ортадағы қаламсап» әдісімен ортаға шығып қорғайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы. («Сен білесің бе?» кітабынан)
Бердібек Соқпақпаев
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
5-тапсырма. |
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз




















