Материалдар / Баланың білім деңгейін анықтау
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Баланың білім деңгейін анықтау

Материал туралы қысқаша түсінік
Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға баған түрінде көбейту және бөлу тәсілдерін біледі. Кестені толтыру барысында ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін көрсетедіЕсептерді шығарып, топта талқылау барысында түсіндіреді.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Ақпан 2019
1392
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: .11. 2018ж.

«С Е Е Қ Әбсәметов атындағы орта мектеп» КММ

Сынып 4 «»

Мұғалім:

Пәні

Математика

Сабақтың тақырыбы


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушы:Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға баған түрінде көбейту және бөлу тәсілдерін біледі.

Оқушылардың басым бөлігі: Кестені толтыру барысында ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін көрсетеді

Кейбір оқушылар: Есептерді шығарып, топта талқылау барысында түсіндіреді.

Бағалау критерийлері

Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға баған түрінде көбейту және бөлу тәсілдерін біледі. Кестені толтыру барысында ауызша көбейту және бөлу тәсілдерін көрсетедіЕсептерді шығарып, топта талқылау барысында түсіндіреді.

Тілдік мақсаттар

Көбейтінді,көбейткіш,бөлінді, бөлінгіш

Құндылықтарды дарыту

Сауатты таза жазу

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу өнері

АКТ қолдану дағдылары


Бастапқы білім

Көп таңбалы санды көбейту және бөлу

Сабаққа жоспарланған уақыт

Сабақтағы жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Сабақтың басы (5 мин)

Психологиялық ахуал

Күн жарығын алақанға саламын.
Жүрегіме басып ұстай қаламын.
Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді,
Болып кетер сонда дереу жан - жағым.

Үй тапсырмасын тексеру (Бір-бірінікін тексереді) 80-бет№3,81-бет№8









Жұмыс

дәптері

Сабақтың ортасы (30 мин)

1ЖЖ Мысалдардың шығарылу жолдарын бір-біріне түсіндіреді:

6080*4=24320 60080*4=240320

24320:4=6080 240320:4=60080

2 ТЖ Түсіндіре отырып шығарады:

1-топ 2-топ 3-топ

4070*6=24420 24420:6=4070 40070*6=240420

4070т*6=24420т 24420м:6=4070м 40070кг*6=240420кг

3090*5=15450 15450:5=3090 50090*8 = 250450

3090л*5=15450л 15450км:5=3090км 50090кг*8=250450кг

Қалыптастырушы бағалау « Бармақ арқылы»

3 Қалдықпен бөлуді орындайды

1-нұсқа 24321:4=6080(1қалд) 2-нұсқа 240350:4=60087(2қалд)

3 ҰЖ Есепті шығарады. Ақ шыт-7м -?м Қызыл шыт-3-3-?м 18000тг Ш18000: (7+3)=1800 1800*7=12600 1800*3=5400 Ж:Ақ шыт12500тг,қызыл шыт 5400тг жұмсады Дескриптор: 1.Есепті оқиды 2.Белгілі, белгісізі анықталады 3.Шығарады

****Сергіту сәті****

Мынау - менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау – басым ақылды,

Бәрін осы басқарған.

Мынау - менің оң қолым,

Мынау - менің сол қолым,

Барлық істі басқарған

5 Жеке жұмыс Шекпен-4-?м 36м

Қамзол-5 -?м

Ш: 36:( 4+5)=4 4*4=16 5*4=20

Ж: 16м,20м мата жұмсады

Дескриптор: 1.Есепті оқиды 2.Белгілі, белгісізі анықталады 3.Шығарады 4.Түсіндіреді №6ЖЖ Суретпен жұмыс .Суреттен 1шаршы мен екі тік төртбұрышты тап.Белгіленуі бойынша жазып көрсет.Фигураның ауданы мен периметрін тап:






7 Топпен жұмыс

170*3+170=170*4 96*4+86*9=96*10

560*9-560=560*8 45*3+450=450+3*45 №8 ЖЖ Кестені толтыр

в

200

202

2002

2022

2222

20002

20202

В:2

100

101

1001

1011

1111

10001

10101

В*2

400

404

4004

4044

4444

40004

40404

Жұмыс

дәптер


















Ламинатталған А/3 көлеміндегі парақтар



Жұмыс дәптер



































Жұмыс дәптері













Сабақтың соңы

(5 мин)

«Телеграмма» әдісі



Үйге тапсырма: 82бет 2(соңғы баған),83-бет 9

(түсіндірме жұмыстары жүргізіледі)





Сабақ бойынша рефлексия





Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!