Пән: қазақ тілі мен әдебиеті
|
Бөлім:Су- тіршілік көзі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:Умирбекова Р |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тықырыбы: Балық аулайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
3.5.1.4* мұғалімнің қолдауымен жіктеу есімдіктерінің септелуін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану 3.2.3.1* белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мұғалімнің қолдауымен жіктеу есімдіктерінің септелуін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолданады,белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасын түсінеді және олардың ойын толықтырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЕББҚ үшін |
мұғалімнің қолдауымен жіктеу есімдіктерінің септелуін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолданады,белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасын түсінеді және олардың ойын толықтырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу--- шеңбер – Жылы тілектер Сұрақ- жауап
Ой шақыру
- Балалар, мына суреттің сабаққа қандай қатысы бар? - Бүгін қандай тақырыппен жұмыс жасаймыз? - Тақырыпқалайаталадыдепойлайсыңдар? - Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Сәлемдеседі Бір-біріне жылы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбын анықтайды |
Мұғалім оқушылардың жауабына қарай бағалайды. |
Слайд суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сөздермен танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін құрастыру. Балық – рыба Көл - өзеро Өзен - река Аулау - ловить Қармақ - удочка Түседі, ілінді – попала Алып кетіңізші - заберите Жаңа сөздерді меңгерту 1-тапсырма. Сурет пен сөзді сәйкестендіру
Б А
Үлгіге қарап сөздермен сөз тіркесін құрастыр.
Бұлақ
Үлгі: Таза бұлақ , ...... бұлақ, ......... бұлақ (тұщы, мөлдір) Суды төк, ....... төк, ........ төк (қоқысты)
Оқылым алды тапсырма: 2-тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер.
. Оқылым тапсырмасы: Мәтінмен жұмыс. Әлібек пен атасы өзенге барады. Олар балық аулайды. Қармаққа Балық түседі. Балық:
Атасы:
Балық:
Әлібек пен атасы , өзенді тазлайды. Балық оларға:
|
Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін, сөйлем құрастырады. Мысалы: Мен балық аулаймын. Сурет пен сөзді сәйкестендіреді Сөз тіркестерін құрастырып айтады сұрақтарға жауап береді. Мәтінді түсініп оқиды. |
Мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. Шапалақтау Бағдаршам
|
Оқулық слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Берілген сұрақтарға жауап жаз.
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________ Оқылымнан кейінгі тапсырма Сынып оқушылары сурет арқылы топқа бөлінеді.
1 2
Екі топқа бірдей тапсырма:
Дескриптор - мәтін тақырыбын анықтайды; - кейіпкерлерге сипаттама береді; - тірек сөздерді орынды қолданады;
-
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Пән: қазақ тілі мен
әдебиеті Бөлім:Су- тіршілік
көзі Күні:Умирбекова
Р Сынып: 3 Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тықырыбы: Балық аулайды Оқу
мақсаты
3.5.1.4* мұғалімнің
қолдауымен жіктеу есімдіктерінің септелуін және септеулік
шылауларды ауызша/жазбаша тілде
қолдану 3.2.3.1* белгілі тақырыптағы
әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын
толықтыру
Сабақтың
мақсаты: мұғалімнің қолдауымен жіктеу
есімдіктерінің септелуін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша
тілде қолданады,белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады және
сұхбаттасын түсінеді және олардың ойын
толықтырады ЕББҚ
үшін мұғалімнің қолдауымен жіктеу
есімдіктерінің септелуін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша
тілде қолданады,белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысады және
сұхбаттасын түсінеді және олардың ойын
толықтырады Сабақтың
кезеңі/уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың
басы Ұйымдастыру
кезеңі
Сәлемдесу--- шеңбер
– Жылы тілектер Сұрақ-
жауап Қазір қай жыл
мезгілі? Қай ай,
күн? Аптаның қай
күні? Ауа райы
қандай?
Ой
шақыру
- Балалар, мына
суреттің сабаққа қандай қатысы
бар?
- Бүгін қандай
тақырыппен жұмыс жасаймыз?
-
Тақырыпқалайаталадыдепойлайсыңдар?
- Оқушылардың
назарын сабаққа аудару.
Сабақтың
мақсатымен таныстыру
Сәлемдеседі
Бір-біріне жылы
тілектер айтады.
Сұрақтарға жауап
береді Сабақтың тақырыбын
анықтайды
Мұғалім оқушылардың
жауабына қарай бағалайды.
Слайд
суреттер Сабақтың
ортасы
Жаңа сөздермен
танысу. Сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркесін
құрастыру.
Балық –
рыба
Көл -
өзеро
Өзен -
река
Аулау -
ловить
Қармақ -
удочка
Түседі, ілінді –
попала
Алып кетіңізші -
заберите
Жаңа сөздерді
меңгерту
1-тапсырма. Сурет
пен сөзді сәйкестендіру
А
Қармақ
Б
А
Үлгіге қарап
сөздермен сөз тіркесін
құрастыр.
Бұлақ
Үлгі: Таза бұлақ
, ...... бұлақ, .........
бұлақ
(тұщы,
мөлдір)
Суды төк, .......
төк, ........ төк
(қоқысты)
Оқылым алды
тапсырма:
2-тапсырма. Сурет бойынша сұрақтарға жауап
бер.
Суретте не
бейнеленген?
Баланың көңіл –күйі
қандай?
Бос уақытта немен
айналысады?
.
Оқылым
тапсырмасы:
Мәтінмен
жұмыс.
Әлібек пен атасы
өзенге барады. Олар балық аулайды. Қармаққа Балық
түседі.
Балық:
Ата, мені алып
кетіңізші!- дейді.
Атасы:
Неге?-деп
сұрайды.
Балық:
Бұл өзеннің суы лас.
Мен лас суды ішпеймін. – деп жауап
береді.
Әлібек пен атасы ,
өзенді тазлайды.
Балық
оларға:
Рақмет!-дейді..
Сөздерді оқиды,
қайталайды, сөз тіркесін, сөйлем құрастырады.
Мысалы:
Мен балық
аулаймын.
Сурет пен сөзді
сәйкестендіреді
Сөз тіркестерін
құрастырып айтады
сұрақтарға жауап
береді.
Мәтінді түсініп
оқиды.
Мұғалімнің бағалауы
жүзеге асады.
Шапалақтау
Бағдаршам
Оқулық слайд
Берілген сұрақтарға жауап
жаз.
Мәтін не
жайлы?
__________________________________
Қанша кейіпкер
бар?
__________________________________
Өзеннің жағасында не
істеді?
__________________________________
Балық не деп
айтты?
__________________________________
Оқылымнан кейінгі
тапсырма
Сынып оқушылары сурет
арқылы топқа
бөлінеді.
1
2
Екі топқа бірдей
тапсырма:
Мәтінге ат
қойыңдар.
Кестені
толтырыңдар. Кейіпкер Іс-әркеті Мінездеме Тұжырым
Дескриптор
-
мәтін тақырыбын
анықтайды;
- кейіпкерлерге сипаттама
береді;
- тірек сөздерді орынды
қолданады;
-
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















