Балық еті және химиялық құрамы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Балық еті және химиялық құрамы

Материал туралы қысқаша түсінік
Азық түлік тауарларын тану пәні
Материалдың қысқаша нұсқасы






АЛМАТЫ ОБЛЫСТЫҚ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ

МКҚК Талғар қ. Политехникалық колледжі


«Бекітемін»

Директордың өндірістік

оқыту ісі жөніндегі

орынбасары________

Бекболатов Ж.Н.


Сабақ жоспары № 13

Курс

Топ № 13

13А


Қатысушылар саны:

13- 13А-

Қатыспағандар саны:

13-

13А

Күні:

13-

13А

Модульдің немесе пән атауы:

КМ 1. Түрлі тәсілдерді қолдана отырып азықтарға алғашқы және жылумен аспаздық өңдеу жүргізу

ОН 1.3. «Балық пен теңіз өнімдерінен тағамдар, балық сорпасынан тұздықтар дайындау»

Педагогтің аты-жөні

Серғали Шынар Серғалиқызы

Сабақтың тақырыбы

Балық еті және химиялық құрамы

Сабақтың түрі:   

Аралас сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

1. Балық етінің сапасын анықтайды

2.Балық етінің химиялық құрамының картограммасын жасайды

3. Балық етінің сапасын зерттейді

Сабақтың мақсаты:

Балық түрлерімен балық етінің сапасын , химиялық құрамын анықтайды

АКТ қолдану

презентация , дәріс парақтары, деңгейлік тапсырмалар

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері:

Педагогтің әрекеті

Білімалушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастырушылық кезең

(5-минут)





1. Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

-Сәлемдесу

-Студентердің қажетті оқу –құралдарының , сабаққа дайындығын тексеру


2. «Кроdоs)ссенс» әдісі арқылы сөздер қиылысы суреттердің өзара байланысы арқылы құрылған сөздер қиылысы, ассоциялық тізбек,біртұтас әңгіме құрастыру арқылы сабақ тақырыбын анықтау



3. Сабақ тақырыбымен, мақсатымен, күтілетін нәтижемен таныстыру

4. «Қуаттандыру таяқшалары» арқылы бағалау әдісін түсіндіру. Әр таяқша 5-балл

1.Сабаққа дайындалу .

2.Берілген сурет арқылы сабақ тақырыбын анықтау


Қуаттандыру таяқшаларын жинау арқылы бағаланады.

Әр Сабақ тақырыбын анықтауда белсенді білімалушылар

Дескриптор

Сабақ тақырыбын анықтаса -5 балл


ДК экран, Слайд, сұрақтар



Фото

Сабақтың басы

(10-минут)







5. «QAZMATH» платформасы арқылы 4-топқа бөлу

6. «Блиц-сұрақ» әдісімен миға шабуыл. (Бір жауабы бар төрт сұрақ)

1. Балық туралы не білесіңдер?

2. Балық тағамдарын жасағанда үй жағдайында қандай балықты қолданасыз?

3. Балық еті денсаулыққа пайдасын ата?

4. Балықтан дайындалатын қандай тағамдарды білесің

7. Мағына тану видео көрсету .

https://youtu.be/3AGrEapd7wc?si=_whdRdaa3igD1rer


Жаңа тақырып бойынша посттер құрастыру . Постер құрастыру

1.Әр сұрақ жааубы 5-балл

Постер

youtu.be/wLuSGVH2_Y8


Сабақтың ортасы

( 40-45-минут)







8. Жеке жұмыс постер құрастыру

«Балықдардың химиялық құрамы мен құндылығы»

Жаңа сабақ бойынша балық түрлеріне постер құрастыру  әдісі арқылы балық етінің химиялық құрамын зерттеу, талдау.


2.Белсенді оқыту әдісі: «Oйлан-бөліс-зерделе»

әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу. Топтық жұмыс

«Балықтарды жіктеу: Басқа тұқымдас және скумбрия тұқымдас»

Activity -2. «Балықтарды жіктеу: Бекіре, албырт мерлуза , қияр балықтар тұқымдастар»

Activity 3 « Балықтарды жіктеу:тұқы,алабұға, камбала,ставрида ,тұқымдастар »

Activity -4 «Балықтарды жіктеу: майшабақ ,анчоус, »


Оқулықты пайдалана отырып, постер құрастыру









Берілген активитиларды мәтінді оқи отыра толықтыру. Топтық жұмыста белсенді жұмыс жасау






Дискриптер 1.Постер құрастыру(20- 30балл)


Топтық жұмысты бағалау

(20- 30балл)


Активити№1,2,3,4

Сабақтың соңы

(Сабаққа қортынды жүргізу,кері байланыс,

(5 мин)















Сабақты бекіту . Бағалау

(12-15-минут)



  1. Жаңа сабақты бекіту мақсатында 8-тест сұрақтары арқылы сабақты бекіту


Тест сұрақтарына жауап беру


Әр дұрыс жауап -2 балл

Жалпы 16 балл

Тест сұрақтары


1.Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру 2.Сабаққа рефлекция жасау.

2-мин

Міндетті бағыт бойынша: Дәріс материалдарын толықтыру , конспект жазу

Тереңдетілген бағыт бойынша : Тест сұрақтарын ұйымдастыру

Шығармашылық бағыт бойынша : Тақырып бойынша презентация ұйымдастыру















































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.02.2024
356
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі