|
2Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Балықтарға көмек»/ Суасты тіршілігіне қамқорлық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1. Шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау,автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен негізгі ойды анықтайды; Тақырыпқа қатысты өз ойын дәлелдейді Кейіпкердің іс – әрекетін бағалайды; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық құндылық: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады; Сабаққа дайындығын
тексереді; Оқушыларды топқа бөліп аламын: 1 – топ «Бұлақтар» 2 – топ «Өзендер» 3 – топ «Мұхиттар» 4 – топ «Теңіздер» Балалар, біз осы бөлімімізде бізді қоршаған орта туралы біліп – танып жатырмыз; Алдыңғы сабақта қандай тақырыпты өттік, кім айтады? Үй тапсырмасын сұрау: «Есік қаққан еңбек» әңгімесі бойынша: «»Сиқырлы қалам» әдісі
Жарайсыңдар, балалар! Жаңа сабаққа кіріспе: Біз Адамды адам еткен – еңбек туралы өткен болсақ бүгінгі сабағымызда су астына саяхат жасаймыз! Дайынбыз ба?! кеме капитанының сабаққа сәттілік тілеуі жасанды интелект арқылы айтылады; Сабақтың мақсаты: Мәтіннен негізгі ойды анықтайды; Тақырыпқа қатысты өз ойын дәлелдейді Балалар, су асты тіршілік иелерін қаншалықты білесіңдер? Қане, видеоны тамашалай отырып, өз білгенімізбен бөлісе отырайық: https://youtu.be/ot1vMAT_YaE?si=rCkLzTJXHoNFgJ5I Балалар, суда тіршілік ететін жануарлар мен тіршілік иелеріне қандай қауіп төнуі мүмкін? Суда тіршілік ететін тіршілік иелеріне адамның қамқорлығы керек пе? 1 – тапсырма (жеке жұмыс) «Балықтарға көмек» әңгімесін:
Балалар, тақырып жалпы түсінікті ма? Онда сендерге сүрақтар қояйын,білгенімізді айтып, жауап берейік! Балалар, балықтарды қай мезгілде аулаймыз? Онда біз білетін сұрақтарымызға жауап бере отырып, балықшыға көмектесейік! «Балықшыға көмек» әдісі
СЕРГІТУ СӘТІ https://youtu.be/iuEK9k1UJM0?si=RO15eXROWVVHct8N 3 – тапсырма (топтық жұмыс) Балалар, жалы біз бен сендерді қоршаған әлемнің тазалығы және мәселелері тікелей жануарларға да әсер ететінін білеміз иә?! Онда осы мәселелерді шешуге сендер өз ойларыңды ұсынып көрсеңдер: «Постер» әдісі 1 – топ «Суасты тіршілік иелеріне төнетін қауіп – қатерлер және оны шешу жолдары; 2 – топ «Жан жануарларға ауаның бұзылуының қауіпі? Оның шешу жолдары» 3 – топ Өрт немесе су тасқынының жануарлар мен су асты тіршілік иелеріне алып келер қауіпі? Оның шешімі» 4 – топ «Адамдар тарапынан жануарлар мен суасты тіршілік иелеріне келер зиян, оның шешу жолдары» 4 – тапсырма (жұптық жұмыс) Қай жануар туралы қызықты ақпарт айта аласыңдар?
5 – тапсырма «Асықтар» әдісі
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















