Сабақ:
№28
|
Мектеп: №42
|
Күні: 13.11.2017ж.
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Егембердиева
К.А.
|
Сынып: 5
«А»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Тақырыбы:
|
«Бақа мен үйрек»
ертегісі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаты
|
5.1.1.1. тірек сөздер мен
ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты
болжау.
5.4.3.1. тура және ауыспалы
мағыналы сөздерді, көпмағыналы сөздерді көркемдік ерекшеліктеріне
сай қолдану.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлығы: ертегілер арқылы
оқушылардың өмірге деген дұрыс көзқарасын
қалыптастыру,
|
Көпшілігі: жақсы мен жаманды
айыра білуге, еңбекті, адалдықты сүюге үйрету, ертегі кейіпкерлерін
сомдауға баулу.
|
Кейбіреуі: адамгершілікке, жануарларды қорғауға,
тапқырлыққа, әдемі жазуға
тәрбиелеу.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында
тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Мәтін, көпмағыналы
сөздер.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған суреттер, топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, түсіндіру,
мәнерлеп оқу
|
Пәнаралық
байланыс
|
Әдебиет
|
Алдыңғы
білім
|
Қадыр Мырза Әлінің «Қызыл
кітап» өлеңі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
(1-5
минут)
|
Оқушылармен
амандасу.
Сабаққа дайындықтарын
тексеру.
Сабақ мақсатымен
таныстыру.
Алма суреттері бойынша топқа
бөлу.
Білу. «Сіз білесіз бе?»
әдісі. Үй
тапсырмасы.
«Қызыл кітапқа» енген аң, құс,
балық және өсімдік түрлерін
жазыңдар.
|
1-топ. «Қызыл
алма»
2-топ. «Жасыл
алма»
3-топ. «Сары
алма»
«Сіз білесіз бе?»
әдісі
|
Сабақтың
ортасы
(6-35
минут)
|
Түсіну. «Миға шабуыл»
әдісі. Жаңа
сабақ
«Бақа мен үйрек»
ертегісі.
Қолдану. «Білгеніңді сарала»
әдісі.
1.Бақаға сипаттама
беріңдер.
2.Бақалар мен жабайы үйректер туралы қандай
қызық мәліметтер
білесіңдер?
3.Тыңдалым бөлімінен алған әсерлеріңді
достарыңа хат түрінде
жазыңдар.
Талдау. «Ойлан, жұптас, бөліс»
әдісі. Постермен
жұмыс.
«Ақылды, айлакер, қорқақ, сақ, қырағы,
төзімді» сөздерінің синонимдері мен антонимдерін жазып, сөйлем
құрастырыңдар.
Жинақтау. «Не білдің?»
әдісі.
Берілген аң-құстарға қандай сипаттама сәйкес
келетінін анықтап, сәйкестендіріп
жазыңдар.
|
«Миға шабуыл»
әдісі
«Білгеніңді сарала»
әдісі
«Ойлан, жұптас, бөліс»
әдісі
«Не білдің?»
әдісі
|
Сабақтың соңы (31-35
минут)
|
Сабақтың
нәтижесі.
«Бақа мен үйрек» ертегісінің желісімен
оқиғаны жалғастырып, диалог
құрыңдар.
Қалыптастырушы
бағалау.
Үйге
тапсырма.
42-бет,
7-тапсырма.
|
Диалог
құру
Смайликпен
|
Қосымша
ақпарат
|
Қорытындылау
|
Сабағым туралыз өз
ойым
|
1.Сабақ барысында өзгертулер
енгіздіңіз бе? Неге?
2.Жүргізілген жұмыс түрлері
қаншалықты тиімді болды?
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе
не?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсартар еді?
1.
2.
|
|