|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бақа мен үйрек» ертегісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5. 1. 2. 1 әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіреді; -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік және жауапкершілік. Тапсырылған іс үшін сынып ұжымы алдында жауапкершілікті сезіндіру Дәйек сөз: Әділ болу-адамгершіліктің е биік шыңы. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын пысықтау. 6-тапсырма.
ЖИ https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1,2 топ |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау, мадақтау 1-10 балл Дескриптор: - Мәтінді рөлге бөліп, дауыс ырғағына сай оқиды - Ертегі мазмұнын түсінеді - Мазмұнға сай мақалдарды салыстырып, сәйкестендіреді Дескриптор: 1. Бақаға қатысты 3-5 сөйлемнен тұратын сипаттама жазады. 2. Сипаттама мәтінінен сипаттау сөздерді (сын есімдерді) табады. 3. Табылған сипаттау сөздердің антонимдерін жазады. Дескриптор: 1. Бейнефильм мазмұнын түсініп, негізгі ойды хатта жеткізеді. 2. Табиғатты аялауға шақыру ойын дәлелмен жазады. 3. Хаттың құрылымын сақтап, сауатты жазу нормаларын қолданады. Дескриптор: 1. Мәтін негізінде аң-құстардың сипаттамасын дұрыс сәйкестендіреді. 2. Әр аң-құсқа тән ерекшелікті анықтап, дәлел келтіреді. 3. Сәйкестендіру барысында логикалық байланысты сақтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері, слайд |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс.
«Табиғат- адамзатқа аманат» атты бейнефильмді тамашалаңдар. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ. Бақаға сипаттама беріңдер, сын есімдерді табыңдар, сипаттау сөздердің антонимдерін жазыңдар. Үлгі: Бақаға сипаттама Бақа – ақылды, бірақ мақтаншақ әрі ұшқалақ жануар. Ол қызыққұмар, ертегідегі кейіпкерлермен тіл табыса алатын, зерек болып көрінеді. Дегенмен, оның шыдамсыз, өзімшіл, мақтаншақ мінезі ақырында өзіне зиян тигізді. Егер ол сабырлы, ұстамды, ойлы болса, үйректермен бірге аман-есен жетер еді. 2-топ.Тыңдалым бейнефильмнен алған әсерлеріңді достарыңа хат түрінде жазыңдар. Үлгі: Сәлем досым, видеороликтен алған әсерім ерекше болды. Табиғаттың сұлулығын көріп, оның қаншалықты маңызды екенін түсіндім. Әрбір ағаш, әрбір жануар, тіпті кішкентай құс та біздің өмірімізге қажетті рөл атқаратынын байқадым. Табиғатты қорғау шаралары маған үлкен әсер қалдырды және мен де қоршаған ортаға үлес қосуды қалайтынымды сезіндім. Табиғаттың нәзіктігін, оны қорғаудың маңыздылығын жүрегіммен ұқтым. Видеодағы көріністер мен үшін табиғатқа деген сүйіспеншілікті оятты. Әрбір адам табиғатты қорғауға ат салысса, болашақ ұрпаққа таза әлем қалдыра алатынымызды түсіндім. ӘТН.
Көп мағыналы сөздермен сөйлем құра. Біреуі етістіктен, біреуі зат есімнен болу керек. Қой , сана, той, күл, бақ. |
Мәтінді рөлге бөліп оқып, тапсырманы орындайды Бақаға сипаттама береді “Табиғат- адамзатқа аманат” бейнефильмін көріп, алған әсерлеріңмен достарыңа хат жазу арқылы бөліседі Мәтін негізінде аң-құстардың сипаттамасын дұрыс сәйкестендіреді. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд https://youtu.be/ptfNTXDvjAg?si=2hDPRYkUicFPdSeP |
|
|
|
Сабақты қорытындылау |
|
|
|
|
||
|
Үйге тапсырма |
Ереже, 5-тапсырма |
|
||||
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бақа мен үйрек» ертегісі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5. 1. 2. 1 әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіреді; -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік және жауапкершілік. Тапсырылған іс үшін сынып ұжымы алдында жауапкершілікті сезіндіру Дәйек сөз: Әділ болу-адамгершіліктің е биік шыңы. |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын пысықтау. 6-тапсырма.
ЖИ https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1,2 топ |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау, мадақтау 1-10 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс.
«Табиғат- адамзатқа аманат» атты бейнефильмді тамашалаңдар. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ. Бақаға сипаттама беріңдер, сын есімдерді табыңдар, сипаттау сөздердің антонимдерін жазыңдар. 2-топ. Бейнефильмнен алған әсерлеріңді достарыңа хат түрінде жазыңдар. ӘТН.
Тапсырма. Көп мағыналы сөздермен сөйлем құра. Біреуі етістіктен, біреуі зат есімнен болу керек. Қой , сана, той, күл, бақ. |
Мәтінді рөлге бөліп оқып, тапсырманы орындайды Бақаға сипаттама береді “Табиғат- адамзатқа аманат” бейнефильмін көріп, алған әсерлеріңмен достарыңа хат жазу арқылы бөліседі |
Дескриптор: - Мәтінді рөлге бөліп, дауыс ырғағына сай оқиды - Ертегі мазмұнын түсінеді - Мазмұнға сай мақалдарды салыстырып, сәйкестендіреді Дескриптор: 1. Бақаға қатысты 3-5 сөйлемнен тұратын сипаттама жазады. 2. Сипаттама мәтінінен сипаттау сөздерді (сын есімдерді) табады. 3. Табылған сипаттау сөздердің антонимдерін жазады. Дескриптор: 1. Бейнефильм мазмұнын түсініп, негізгі ойды хатта жеткізеді. 2. Табиғатты аялауға шақыру ойын дәлелмен жазады. 3. Хаттың құрылымын сақтап, сауатты жазу нормаларын қолданады. Дескриптор: 1. Мәтін негізінде аң-құстардың сипаттамасын дұрыс сәйкестендіреді. 2. Әр аң-құсқа тән ерекшелікті анықтап, дәлел келтіреді. 3. Сәйкестендіру барысында логикалық байланысты сақтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері Слайд |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
Үйге тапсырма: 5-тапсырма, ереже жаттау |
Сабақты қорытады, кері байланыс береді |
Мақтау, мадақтау |
Слайд |
1-топ. Бақаға сипаттама беріңдер, сын есімдерді табыңдар, сипаттау сөздердің антонимдерін жазыңдар.
Үлгі:
Бақаға сипаттама
Бақа – ақылды, бірақ мақтаншақ әрі ұшқалақ жануар. Ол қызыққұмар, ертегідегі кейіпкерлермен тіл табыса алатын, зерек болып көрінеді. Дегенмен, оның шыдамсыз, өзімшіл, мақтаншақ мінезі ақырында өзіне зиян тигізді. Егер ол сабырлы, ұстамды, ойлы болса, үйректермен бірге аман-есен жетер еді.
2-топ.Тыңдалым бейнефильмнен алған әсерлеріңді достарыңа хат түрінде жазыңдар.
Үлгі: Сәлем досым, видеороликтен алған әсерім ерекше болды. Табиғаттың сұлулығын көріп, оның қаншалықты маңызды екенін түсіндім. Әрбір ағаш, әрбір жануар, тіпті кішкентай құс та біздің өмірімізге қажетті рөл атқаратынын байқадым. Табиғатты қорғау шаралары маған үлкен әсер қалдырды және мен де қоршаған ортаға үлес қосуды қалайтынымды сезіндім. Табиғаттың нәзіктігін, оны қорғаудың маңыздылығын жүрегіммен ұқтым. Видеодағы көріністер мен үшін табиғатқа деген сүйіспеншілікті оятты. Әрбір адам табиғатты қорғауға ат салысса, болашақ ұрпаққа таза әлем қалдыра алатынымызды түсіндім.

![]()
Семантикалық карта
|
Мысалдар |
Синоним |
Антоним |
Көп мағыналы сөздер |
|
Ақ- қара |
|
|
|
|
Көрікті,көркем |
|
|
|
|
Биік -аласа |
|
|
|
|
Көз |
|
|
|
|
Аяқ |
|
|
|
|
Жақсы -жаман |
|
|
|
|
Ызалы, ашулы |
|
|
|
|
Құлақ |
|
|
|
|
Күшті,мықты |
|
|
|
|
Бас |
|
|
|
|
Түлкі |
|
әнші |
|
Сұңқар |
айлакер |
|
|
Қоян |
ақылды |
|
|
Ит |
қорқақ |
|
|
Бұлбұл |
сақ |
|
|
Үкі |
қырағы |
|
|
Түйе |
төзімді |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бақа мен үйрек. ҚМЖ 5 СЫНЫП қазақ тілі пәні
Бақа мен үйрек. ҚМЖ 5 СЫНЫП қазақ тілі пәні
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бақа мен үйрек» ертегісі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5. 1. 2. 1 әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіреді; -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік және жауапкершілік. Тапсырылған іс үшін сынып ұжымы алдында жауапкершілікті сезіндіру Дәйек сөз: Әділ болу-адамгершіліктің е биік шыңы. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын пысықтау. 6-тапсырма.
ЖИ https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1,2 топ |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау, мадақтау 1-10 балл Дескриптор: - Мәтінді рөлге бөліп, дауыс ырғағына сай оқиды - Ертегі мазмұнын түсінеді - Мазмұнға сай мақалдарды салыстырып, сәйкестендіреді Дескриптор: 1. Бақаға қатысты 3-5 сөйлемнен тұратын сипаттама жазады. 2. Сипаттама мәтінінен сипаттау сөздерді (сын есімдерді) табады. 3. Табылған сипаттау сөздердің антонимдерін жазады. Дескриптор: 1. Бейнефильм мазмұнын түсініп, негізгі ойды хатта жеткізеді. 2. Табиғатты аялауға шақыру ойын дәлелмен жазады. 3. Хаттың құрылымын сақтап, сауатты жазу нормаларын қолданады. Дескриптор: 1. Мәтін негізінде аң-құстардың сипаттамасын дұрыс сәйкестендіреді. 2. Әр аң-құсқа тән ерекшелікті анықтап, дәлел келтіреді. 3. Сәйкестендіру барысында логикалық байланысты сақтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері, слайд |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс.
«Табиғат- адамзатқа аманат» атты бейнефильмді тамашалаңдар. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ. Бақаға сипаттама беріңдер, сын есімдерді табыңдар, сипаттау сөздердің антонимдерін жазыңдар. Үлгі: Бақаға сипаттама Бақа – ақылды, бірақ мақтаншақ әрі ұшқалақ жануар. Ол қызыққұмар, ертегідегі кейіпкерлермен тіл табыса алатын, зерек болып көрінеді. Дегенмен, оның шыдамсыз, өзімшіл, мақтаншақ мінезі ақырында өзіне зиян тигізді. Егер ол сабырлы, ұстамды, ойлы болса, үйректермен бірге аман-есен жетер еді. 2-топ.Тыңдалым бейнефильмнен алған әсерлеріңді достарыңа хат түрінде жазыңдар. Үлгі: Сәлем досым, видеороликтен алған әсерім ерекше болды. Табиғаттың сұлулығын көріп, оның қаншалықты маңызды екенін түсіндім. Әрбір ағаш, әрбір жануар, тіпті кішкентай құс та біздің өмірімізге қажетті рөл атқаратынын байқадым. Табиғатты қорғау шаралары маған үлкен әсер қалдырды және мен де қоршаған ортаға үлес қосуды қалайтынымды сезіндім. Табиғаттың нәзіктігін, оны қорғаудың маңыздылығын жүрегіммен ұқтым. Видеодағы көріністер мен үшін табиғатқа деген сүйіспеншілікті оятты. Әрбір адам табиғатты қорғауға ат салысса, болашақ ұрпаққа таза әлем қалдыра алатынымызды түсіндім. ӘТН.
Көп мағыналы сөздермен сөйлем құра. Біреуі етістіктен, біреуі зат есімнен болу керек. Қой , сана, той, күл, бақ. |
Мәтінді рөлге бөліп оқып, тапсырманы орындайды Бақаға сипаттама береді “Табиғат- адамзатқа аманат” бейнефильмін көріп, алған әсерлеріңмен достарыңа хат жазу арқылы бөліседі Мәтін негізінде аң-құстардың сипаттамасын дұрыс сәйкестендіреді. |
|
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд https://youtu.be/ptfNTXDvjAg?si=2hDPRYkUicFPdSeP |
|
|
|
Сабақты қорытындылау |
|
|
|
|
||
|
Үйге тапсырма |
Ереже, 5-тапсырма |
|
||||
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бақа мен үйрек» ертегісі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5. 1. 2. 1 әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіру; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-әлеуметтік-тұрмыстық, әлеуметтік-мәдени тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (хабарландыру) көтерілген мәселені түсіндіреді; -омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
|||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдік және жауапкершілік. Тапсырылған іс үшін сынып ұжымы алдында жауапкершілікті сезіндіру Дәйек сөз: Әділ болу-адамгершіліктің е биік шыңы. |
|||
|
Сабақтың барысы: |
||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасын пысықтау. 6-тапсырма.
ЖИ https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1,2 топ |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Сұрақтарға жауап береді. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мақтау, мадақтау 1-10 балл |
Оқулық Жұмыс дәптері Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс.
«Табиғат- адамзатқа аманат» атты бейнефильмді тамашалаңдар. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ. Бақаға сипаттама беріңдер, сын есімдерді табыңдар, сипаттау сөздердің антонимдерін жазыңдар. 2-топ. Бейнефильмнен алған әсерлеріңді достарыңа хат түрінде жазыңдар. ӘТН.
Тапсырма. Көп мағыналы сөздермен сөйлем құра. Біреуі етістіктен, біреуі зат есімнен болу керек. Қой , сана, той, күл, бақ. |
Мәтінді рөлге бөліп оқып, тапсырманы орындайды Бақаға сипаттама береді “Табиғат- адамзатқа аманат” бейнефильмін көріп, алған әсерлеріңмен достарыңа хат жазу арқылы бөліседі |
Дескриптор: - Мәтінді рөлге бөліп, дауыс ырғағына сай оқиды - Ертегі мазмұнын түсінеді - Мазмұнға сай мақалдарды салыстырып, сәйкестендіреді Дескриптор: 1. Бақаға қатысты 3-5 сөйлемнен тұратын сипаттама жазады. 2. Сипаттама мәтінінен сипаттау сөздерді (сын есімдерді) табады. 3. Табылған сипаттау сөздердің антонимдерін жазады. Дескриптор: 1. Бейнефильм мазмұнын түсініп, негізгі ойды хатта жеткізеді. 2. Табиғатты аялауға шақыру ойын дәлелмен жазады. 3. Хаттың құрылымын сақтап, сауатты жазу нормаларын қолданады. Дескриптор: 1. Мәтін негізінде аң-құстардың сипаттамасын дұрыс сәйкестендіреді. 2. Әр аң-құсқа тән ерекшелікті анықтап, дәлел келтіреді. 3. Сәйкестендіру барысында логикалық байланысты сақтайды. |
Оқулық, жұмыс дәптері Слайд |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
Үйге тапсырма: 5-тапсырма, ереже жаттау |
Сабақты қорытады, кері байланыс береді |
Мақтау, мадақтау |
Слайд |
1-топ. Бақаға сипаттама беріңдер, сын есімдерді табыңдар, сипаттау сөздердің антонимдерін жазыңдар.
Үлгі:
Бақаға сипаттама
Бақа – ақылды, бірақ мақтаншақ әрі ұшқалақ жануар. Ол қызыққұмар, ертегідегі кейіпкерлермен тіл табыса алатын, зерек болып көрінеді. Дегенмен, оның шыдамсыз, өзімшіл, мақтаншақ мінезі ақырында өзіне зиян тигізді. Егер ол сабырлы, ұстамды, ойлы болса, үйректермен бірге аман-есен жетер еді.
2-топ.Тыңдалым бейнефильмнен алған әсерлеріңді достарыңа хат түрінде жазыңдар.
Үлгі: Сәлем досым, видеороликтен алған әсерім ерекше болды. Табиғаттың сұлулығын көріп, оның қаншалықты маңызды екенін түсіндім. Әрбір ағаш, әрбір жануар, тіпті кішкентай құс та біздің өмірімізге қажетті рөл атқаратынын байқадым. Табиғатты қорғау шаралары маған үлкен әсер қалдырды және мен де қоршаған ортаға үлес қосуды қалайтынымды сезіндім. Табиғаттың нәзіктігін, оны қорғаудың маңыздылығын жүрегіммен ұқтым. Видеодағы көріністер мен үшін табиғатқа деген сүйіспеншілікті оятты. Әрбір адам табиғатты қорғауға ат салысса, болашақ ұрпаққа таза әлем қалдыра алатынымызды түсіндім.

![]()
Семантикалық карта
|
Мысалдар |
Синоним |
Антоним |
Көп мағыналы сөздер |
|
Ақ- қара |
|
|
|
|
Көрікті,көркем |
|
|
|
|
Биік -аласа |
|
|
|
|
Көз |
|
|
|
|
Аяқ |
|
|
|
|
Жақсы -жаман |
|
|
|
|
Ызалы, ашулы |
|
|
|
|
Құлақ |
|
|
|
|
Күшті,мықты |
|
|
|
|
Бас |
|
|
|
|
Түлкі |
|
әнші |
|
Сұңқар |
айлакер |
|
|
Қоян |
ақылды |
|
|
Ит |
қорқақ |
|
|
Бұлбұл |
сақ |
|
|
Үкі |
қырағы |
|
|
Түйе |
төзімді |
шағым қалдыра аласыз

















